Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browary na Białorusi

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kałusz
    Senior
    • 02-2002
    • 302

    Browary na Białorusi

    Witam wszystkich Forumowiczów.

    Przeglądając listę białoruskich browarów natrafiłem na browary w Brześciu, Pińsku i Baranowiczach. Nie znalazłem niestety stron internetowych tychże - czy ktoś z Was wie, czy obecnie działające w tych miastach browary mają coś wspólnego z ich przedwojennymi "odpowiednikami"? Czy są to może nowozałożone firmy?
    Dziękuję za informacje.
    sj
  • pizmak666
    Senior
    • 12-2006
    • 1898

    #2
    Browar Luksemburg w Baranowiczach.

    Inserat 1925/26 r.
    Attached Files
    „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

    "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

    Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19177

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kałusz Wyświetlenie odpowiedzi
      Witam wszystkich Forumowiczów.

      Przeglądając listę białoruskich browarów natrafiłem na browary w Brześciu, Pińsku i Baranowiczach. Nie znalazłem niestety stron internetowych tychże - czy ktoś z Was wie, czy obecnie działające w tych miastach browary mają coś wspólnego z ich przedwojennymi "odpowiednikami"? Czy są to może nowozałożone firmy?
      Dziękuję za informacje.
      Zapewne, po tylu latach już znasz odpowiedź. W większości są to nowo wybudowane browary w latach powojennych. Jedynie Lidski i Alivarija kontynuują tradycje przedwojenne. Ten drugi zresztą przy okazji 150 lecia browaru odwoływał się w materiałach reklamowych do tych czasów (bez wtrąceń, że był to wtedy Polski browar)

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎