Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

niemieckie piwa, kórych w Polsce brak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • biereczapplistes
    Senior
    • 05-2007
    • 325

    niemieckie piwa, kórych w Polsce brak

    pytanie może Wam się wydac dziwne...

    Jakie piwa niemieckie nie są dostępne w Polsce?

    Chodzi o to, że mój kumpel jest obecnie w Niemczech i zawsze przywozi mi stamtąd piwko.
    Nie chciałbym aby przywiózł mi coś, co mogę kupić w Polsce, a w Trójmieście, gdzie mieszkam jest przynajmniej 5 miejsc, gdzie jest naprawde olbrzymi wybór browarów.

    Mam zatem prosbę: napiszcie mi jakich piw niemieckich na pewno nie ma w Polsce (ale chodzi o całkowitą pewność), bo mi samemu ciężko jest to sprawdzić, chociaż próbowałem
    pozdrawiam

    a! i jako druga odpowiedź na mój temat, proszę, napiszcie czy La Trappe bockbier jest gdzieś w Polsce dostępne, czy muszę je ściągać bezpośrednio ze źródła (na pewno taniej - bo cholerny importer musi chodzić w atłasach i narzuca potężne marże, ale dłużej)

    miłego piwa!

    ps. to mój pierwszy post, jeśli popełniłem jakieś formalne lub inne błędy, to piszcie
    Pijast Piwodziej :D
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10838

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika biereczapplistes Wyświetlenie odpowiedzi
    pytanie może Wam się wydac dziwne...

    Jakie piwa niemieckie nie są dostępne w Polsce?
    (...)
    Mnóstwo jest takich piw. Długo by wymieniać. W Niemczech jest około 1500 browarów każdy minium warzy trzy gatunki. Tak więc widzisz, że jest tego niezliczony ogrom dobroci. A w jakim regionie urzęduje twój znajomy. To ułatwi nam zadanie.
    Piwna turystyka według abernackiego

    Comment

    • biereczapplistes
      Senior
      • 05-2007
      • 325

      #3
      cd

      wiem, że mnóstwo jest takich piw i jak bogate są Niemcy pod tym względem
      chodziło mi o konkretne nazwy
      gość jest w Bremie
      Pijast Piwodziej :D

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23811

        #4
        wystarczy jak podasz koledze co jest dostępne w Twojej okolicy i powiesz żeby tego Ci nie przywoził. będzie to prostsze niż wypisywanie i weryfikowanie tysięcy możliwości.
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • biereczapplistes
          Senior
          • 05-2007
          • 325

          #5
          otóż nie

          w mojej okolicy jest dostępne jakies 100 - 200 piw niemieckich, mam mu to wszystko wypisywać?
          są one dostępne wszędzie w polsce (wiadomo, że monopoli na wioskach nie mam tu na myśli), wiec wydawało mi sie, ze ktoś, kto lepiej się na tym zna ode mnie (ja w swoim życiu piłem zaledwie niecałe 200 różnych piw, ale nie niemieckich, tylko w ogóle ze swiata) i śledzi rynek - od razu będzie wiedział, czego na bank nie ma u nas, a jest u źródła
          Pijast Piwodziej :D

          Comment

          • Sherman
            Senior
            • 09-2005
            • 305

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika biereczapplistes Wyświetlenie odpowiedzi
            w mojej okolicy jest dostępne jakies 100 - 200 piw niemieckich
            To zdradź nam gdzie w Twojej okolicy można dostać aż tyle piw niemieckich?Może się przejadę do trójmiasta i trochę po próbuję bo we Wrocławiu dostępnych jest ok 200 różnych piw

            Comment

            • biereczapplistes
              Senior
              • 05-2007
              • 325

              #7
              poprawka

              o przepraszam! miałbyć:
              "u mnie w okolicy jest zazwyczaj 100 - 200 różnych piw w tym wiele niemieckich"
              prawda jest taka, że Dom Piwa Degustatornia ma w ofercie 350 różnych piw (tak się reklamują, chciaż obecnie jest zwykle mniej - kiedyś rzeczywiście tyle mieli, teraz brak im miejsca bo jeszcze knajpę otworzyli) i nie wszystkie te piwa pokrywają się z tym co jest w Bomi, Elei (teraz Eleę zamykają, a szkoda bo tam John Bull był za 7 zł - w niektórych sklepach w Polsce dochodzi do 12zł!), Tesco, Geant (obecnie Real i już nie ma wyboru), Alberciei innych dużych sklepach.
              Tak więc gdyby nagle wszystkie te sklepy zaoferowały cały swój możliwy asortyment - w Trójmieście możnaby było dostać ok 400 różnych piw, ale niestety to tylko teoria, chociaż piwa tu nie brakuje.
              Niemieckich jest zaś sporo, jest to najliczniejsza grupa piw jakie tu można spotkać, dużo jest też belgijskich (jak na nasze warunki) i z wysp brytyjskich.
              Wzrasta również ilośc azjatyckich (ostatnio zauważyłem taką tendencję).
              a ponadto jest w Gdańsku knajpa Cup of Tea i tam jest Żywe z kija za 3,5 i jest wyśmienite.
              To tylko pobierzne info o Trójmieście, Wrocławian zapraszam
              Pijast Piwodziej :D

              Comment

              • abernacka
                Senior
                • 12-2003
                • 10838

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika biereczapplistes Wyświetlenie odpowiedzi
                (...)
                Tak więc gdyby nagle wszystkie te sklepy zaoferowały cały swój możliwy asortyment - w Trójmieście możnaby było dostać ok 400 różnych piw, ale niestety to tylko teoria, chociaż piwa tu nie brakuje.
                (...)
                Hehe. Dobre sobie 400 różnych piw . Odejmij jedno zero przyjacielu.
                Piwna turystyka według abernackiego

                Comment

                • piokl13
                  Senior
                  • 06-2003
                  • 946

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika biereczapplistes Wyświetlenie odpowiedzi
                  w mojej okolicy jest dostępne jakies 100 - 200 piw niemieckich, mam mu to wszystko wypisywać?
                  Fajnie, a może my mamy wypisywać pozostałe kilka tysięcy.

                  Comment

                  • biereczapplistes
                    Senior
                    • 05-2007
                    • 325

                    #10
                    racja

                    Piokl i Art maja racje, nie mozna miec pewnosci, ze danego piwka nie w Polsce...
                    i tak dzieki za odpowiedzi
                    Pijast Piwodziej :D

                    Comment

                    • biereczapplistes
                      Senior
                      • 05-2007
                      • 325

                      #11
                      do abernacki

                      nie ma tu nic smiesznego ani pzeklamanego, ale jak sie cale zycie pije carmi, to nie zna sie piw...
                      dziwia mnie te nedzne proby irionizowania
                      40 piwek to nic w porownaniu do tego co tu jest;
                      5 grimbergen,5 la trappe,4 chimay,4 z browaru shepherd,3 z brow belgia,4 z obolon,3 z wellsa,heineken, louny, staropramen, 3 zlatopramen, 4 lechy, leffe bruggs, samichlaus, eggenberger urbock, min 3 z ambera, napoleon, mcChoufe, 4 ale celtyckie, rotmistrz, gotyckie, min 2 z juranda, kelt, 2 franziskaner, 2 bavarie, paps bier, ritterbock, 2 fishery, saint omer, san miguel, alhambra (3), birra moretti, 2 faxe, 2 westmalle, orval, 2 achel, asahi, oysters stout, wee heavy, 5 flensburger, bitburger, dingflebener, delirium tremens, delirium nocturnum, torgauer, dampfbier, tyskie, wareckie (2), holandia (5), 2 satan, tsingtao, baltas, baltijos, svyturys, svyturys extra, portijos, lwowskie (min 2), berliner kindl, 3 guinnessy, 2 okocimy,min 2 zywce, miller, corona, perla, tucher (min 2), weihenstephaner (min 3), shopferhoffer(2), carsberg, ok 5 becksow, snadny mnich, duvel, bernard, paulaner (2), algauer, leikeim, specjal, warssteiner, wel scotch, bud, budweiser, samson, banana, 2 beczkowe, bractwo mocne, black power, belfast, 4 smoki, John Smith's Extra Smooth,Marston's Old Empire,Meantime Amba,Meantime Chocolate,Meantime Coffee,Meantime Pale Ale, Strong Suffolk Vintage,Strongbow Cider,Wexford Irish Cream Ale,Whistable Bay,Organic Ale,Young's Champion,Kronenbourg 1664,Saint Landelin, Staropolskie Dobre
                      Staropolskie Mocne,Staropolskie Super,Super Piwosz,Szpunt Mocne,Tyskie Książęce,Warszawiak Mocny,Zamkowe Jasne,Zamkowe Mocne,Zodiak,Zwierzyniec Pils, Glob Premium
                      ,Gold Mocne.Goolman,Goolman Gold,Harde,Heban,Irish Beer,Jagiełło Mocny,Jagiełło Organic Beer,Jako Mocne,Karpackie Mocne,Karpackie Pils,Karpackie Super Mocne,Kartesci Zokonik,Kaszebsci Specjał,Kaszebszcze Łagodzewe,Kiper Mocne,Kiper Regionalny,Kolejorz,Konstancin Mocny, Hofbrau Munchen Original,Irsee Kloster Urtrunk,Jever Dark,Krombacher Pils,Muller's Malz,Pinkus Hefe Weizen,Pinkus Pils,Prinzregent Luitpold Weissbier Hell,Schneider Weisse Original

                      troche sie zagalopowalem...nie wiem ile tego wymienilem, wiecej mi sie nie chce - jest tego ok polowa z asortymentu piwnego w trojmiescie
                      prosze wiec nie wypisywac mi jakichs bzdur, bo informacje jakie podaje sa rzetelne, "przyjacielu"
                      pzdr
                      Pijast Piwodziej :D

                      Comment

                      • biereczapplistes
                        Senior
                        • 05-2007
                        • 325

                        #12
                        ps

                        nie twierdze, że to wszysstko, co wymieniłem i o czym juz nie wpominałem jest w kazdym warzywniaku - nawet w sklepach o bogatym asortymencie nie zawsze wszystko jest (np. na kelta w domu piwa ostatnio trzeba było czakeć ok 2 miesiecy)...

                        a poza tym ta dyskusja jest juz bezplodna, bo nie o to mi chodziło, zeby sie przepychac na forum o ilosci, ale o wyrazenie dosyć dokładnych szuaunków w przypadku gdyby kazdy ze sklepów miał w danych momencie wszystko co posiada w ofercie...nieistotne

                        poza tym i tak zawsze chyba będzie mi tu brakowało St, galler klostebreu schuutzengarden, Guinnessa original, Valentinsa pszeniczniak - nie mylic z veltinsem), La trappe bockbier i Westvletteren oraz st. Sebastian

                        napiszcie mi lepiej, czy gdzies w Polsce jest dostepne la trappe bockbier
                        Pijast Piwodziej :D

                        Comment

                        • huanghua
                          Senior
                          • 10-2005
                          • 1910

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika biereczapplistes Wyświetlenie odpowiedzi
                          do abernacki
                          Do abernackiej... to kobieta jest jak sam nick mówi
                          W trakcie aktualizacji: Moje receptury (na razie brak casu)

                          Comment

                          • biereczapplistes
                            Senior
                            • 05-2007
                            • 325

                            #14
                            prawda, przepraszam!

                            rzeczywiście Abernackiej - przepraszam
                            Pijast Piwodziej :D

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19177

                              #15
                              Mnie brakuje bocków, zwłaszcza tych majowych, często dostępnych tylko w regionie i w danym okresie czasu (krótkim). Liczba takich dostępnych w Krakowie jest równa 0.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎