Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Soma

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    #16
    Będąc wczoraj w Warszawie ponownie nawiedziłem Browar Soma. Jak chcieli niektórzy – dałem szansę. I muszę przyznać – dużo, dużo lepiej. Jasny Pils – ciut zbyt ciężka goryczka, ale całkiem do przyjęcia, Pale Ale – trochę chyba zbyt przypalony słód, ale też poprawa w porównaniu z poprzednim razem. A może wtedy miałem pecha i trafiłem na wyjątkowo nieudaną partię? Do piwa dwa zastrzeżenia – Pale Ale było po prostu ciepłe. To nie powinno się przydarzyć. I uwaga druga – łyżeczkowanie – tego po prostu nie wolno robić !!!
    Pojawiło się nowe piwo – Strong. Z braku czasu (i mojej niechęci do piw mocnych) nie spróbowałem. Ale nic straconego – najpóźniej za dwa tygodnie będę tam znowu.
    Co do wystroju i obsługi – pozostaję przy poprzedniej opinii.

    Comment

    • Marusia
      Senior
      • 02-2001
      • 20211

      #17
      przypalony słód

      Mi smakowało ciemne. Może w większej ilości by ten słód mi przeszkadzał, ale w ilości degustacyjnej - OK.

      No bo Krzysiu nasz zadbał o swoich znajomych z forum i wczoraj na spotkanie przywiózł ten wynalazek warszawski... Może i reszta degustujących się wypowie? (Jak już się niektórzy obudzą)
      www.warsztatpiwowarski.pl
      www.festiwaldobregopiwa.pl

      www.wrowar.com.pl



      Comment

      • Krzysiu
        Krzysiu
        • 02-2001
        • 14936

        #18
        Honory według zasług - gdyby Marusia nie kazała mi przywieźć tego piwa, sam bym na to nie wpadł.

        Comment

        • Marusia
          Senior
          • 02-2001
          • 20211

          #19
          Ale sobie kadzimy

          Pora na jakąś szpilę bo aż mdło jak po zbyt dużej ilości karmelowego...
          www.warsztatpiwowarski.pl
          www.festiwaldobregopiwa.pl

          www.wrowar.com.pl



          Comment

          • Radegast
            Senior
            • 02-2001
            • 1124

            #20
            Co niektórzy się pobudzili więc dodadzą swoje uwagi co do Somy.

            Na początek honory dla Krzysia który uraczył nas piwkiem z Somy.
            Z góry chce zaznaczyć iż piwko wiezione w butelce przez kilowetrów (W-a W-w) może troszke stracić.

            Ale....
            piwo jasne było dość dziwaczne, ja wyczuwałem dużo słodu
            ocena 3.0

            ciemne było bardziej przyjazne dla moich kubków smakowych w czasie degustacji, może zbyt przypominało Spiża ale i tak było dobre
            ocena 4.5
            Ja kosmita, w srod serow i wina piwa szukajacy

            Comment

            • grzech
              Senior
              • 04-2001
              • 4592

              #21
              Aktualnie leją:

              Pils - niefiltrowany, nie pasteryzowany: piana mikruśka, gazowanie dobre, kolor złocisty, zapach lekko drożdżowy, smak lekko słodowy ze sporą goryczką, trochę jej za dużo.

              Hop Head - ma to być India Pale Ale (nie do końca mnie to przekonało). Górna fermentacja, kolor ciemno złoty, wpadający w pomarańczowy, piana lepsza niż w wypadku pilsa, smak owocowo-chmielowy ze znaczną goryczką, mnie to się bardziej kojarzyło z belgijskimi piwami żniwnymi (ale mnie się wszystko kojarzy z Belgią). Bardzo dobre !!!

              Malinowe - omawiane osobno.

              Wszystkie piwa miały 4,5 % alk./ 12,5 ekstraktu.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎