Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Znikają kolejne portery

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • delvish
    Senior
    • 11-2004
    • 3508

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pawel32 Wyświetlenie odpowiedzi
    Podobno leżakował 2 lata...
    ... i odkryli go w tajemniczych okolicznosciach Poszukiwacze Zaginionej (W)Arki
    A po cóż on tyle leżakował? Zgubił im się czy jak?
    "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
    (Frank Zappa)

    "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

    Comment

    • kibi
      Senior
      • 07-2004
      • 1875

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Akren Wyświetlenie odpowiedzi
      Ja także czegoś takiego się dowiedziałem więc być może to prawda ale niestety to i tak będzie tylko 1 warka i potem koniec...
      A skąd ta pewność?
      Tutaj znalazłem inną wiadomość.

      Comment

      • Akren
        Senior
        • 12-2004
        • 111

        #18
        Oby faktycznie tak było że nie zrezygnowali z portera, tylko zastanawiająca jest ta przerwa w jego produkcji.

        Comment

        • kopyr
          Senior
          • 06-2004
          • 9475

          #19
          A to ciekawe jak się to ma do np. faktu, że podobnoż w Fortunie Komes jest sprzedawany wcześniej niż zostanie uwarzony. Znaczy przed uwarzeniem już wiadomo kto go sobie zaklepał.

          Fakt, niestety faktem że z samego porteru to chyba żaden browar się nie utrzyma. Szkoda, BOSSa, wielka szkoda, bo dobry porter robili.

          Co do Ciechanowskiego, to niestety jak go ostanio piłem nie wywarł na mnie oszałamiającego wrażenia - zbyt wodnisty, ale to tak jest jak z 18blg wyciąga się 9%alk.
          blog.kopyra.com

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19177

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lukaszzbud Wyświetlenie odpowiedzi
            czy dostane w krakowie portera ciechanowskiegoi brok portera ?tzn czy można go gdzieś kupić?
            Brok nie był nigdy w Kraku do kupienia (z oczywistych względów). ciechanów, nie jestem pewien, ale jeśli już to w śladowej ilości przez jeden sklep (Gambrynus). w tym momencie nie liczyłbym na ich dostępność u nas. tak czy inaczej muszę zrobić zapas porteru Strzelca.
            Last edited by e-prezes; 07-11-2007, 19:22.

            Comment

            • JAckson
              Senior
              • 05-2004
              • 6122

              #21
              Niedługo zacznę oprowadzać wycieczki po piwnicy-muzeum dawnych piw
              Last edited by JAckson; 07-11-2007, 19:25.
              MM961
              4:-)

              Comment

              • docent
                Senior
                • 10-2002
                • 5205

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JAckson Wyświetlenie odpowiedzi
                Niedługo zacznę oprowadzać wycieczki po piwnicy-muzeum dawnych piw
                No akurat znikają z rynku ciemniaki, które da się przeleżakować więc to całkiem ciekawy koncept. "A oto proszę szanownej wycieczki koźlaki i portery polskie z początków XXI w". Paradoksalnie chciałoby się rzec: " To ciemne lata polskiego przemysłu piwowarskiego".
                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                Comment

                • piotry
                  Oj tam, oj tam !
                  • 08-2005
                  • 761

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JAckson Wyświetlenie odpowiedzi
                  Niedługo zacznę oprowadzać wycieczki po piwnicy-muzeum dawnych piw
                  jak z degustacja to ja się zapisuje

                  1. piotry

                  Comment

                  • Sokół83
                    szynkarz
                    • 12-2004
                    • 1598

                    #24
                    po cichu liczę, że w powstałą niszę wkręci się po jakimś czasie na przykład taki Amber czy Gab
                    Z INNEJ BECZKI

                    www.fotopolska.eu

                    Comment

                    • delvish
                      Senior
                      • 11-2004
                      • 3508

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sokół83 Wyświetlenie odpowiedzi
                      po cichu liczę, że w powstałą niszę wkręci się po jakimś czasie na przykład taki Amber czy Gab
                      Hm... ja do takiego pomysłu nie jestem przekonany. Zwróć uwagę, że poza najsłabszym w grupie jeszcze dostępnych porterów Krajanem, wszystkie pozostałe i możliwe jeszcze do kupienia (Staropolski, Strzelec-Brok, Komes, Żywiecki, Ciechanów, Boss) produkowane są w oparciu o tradycjną technologię i fermentują sobie w otwartych kadziach, a potem spokojnie leżakują w tankach leżakowych. Nie wiem jak jest z Łódzkim, ale mam nadzieję, że Tobie coś na ten temat wiadomo. Tak więc mam nieodparte wrażenie, że powyżej opisane zjawisko, które jest przeze mnie organoleptycznie wyczuwalne nie jest jedynie zbiegiem okoliczności. Używana do produkcji polskich porterów tradycyjna metoda jest prostu ich siłą.
                      "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                      (Frank Zappa)

                      "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                      Comment

                      • Makaron
                        Senior
                        • 08-2003
                        • 2107

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sokół83 Wyświetlenie odpowiedzi
                        Amber
                        No Amber ma Kozlaka w ofercie, zatem szanse iz wprowadzi Portera sa nikle.
                        "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

                        Comment

                        • Sokół83
                          szynkarz
                          • 12-2004
                          • 1598

                          #27
                          a dla mnie właśnie to że robi koźlaka jest szansą że może rzucą się kiedyś na portera; fortuna miała w ofercie aż 4 piwa ciemne i zrobili portera
                          Z INNEJ BECZKI

                          www.fotopolska.eu

                          Comment

                          • Eszogo1970
                            Senior
                            • 03-2007
                            • 136

                            #28
                            To smutne ale w dzisiejszych czasach warzy się to co się opłaca. Masówka, masówka ... a niedługo będą ze cztery gatunki piwa, i to pilznera.

                            Comment

                            • Pinio74
                              Senior
                              • 10-2003
                              • 3881

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pawel32 Wyświetlenie odpowiedzi
                              Jeśli chodzi o ciechanowskiego portera, to będąc jakiś czas temu w browarze dowiedziałem się, że w okolicy świąt ma być rozlewany porter. Podobno leżakował 2 lata i będzie to specjalna seria (...)
                              Ja również słyszałem coś takiego, od człowieka miejscowego, ale nie związanego z browarem. Być może jest trochę prawdy w tym, co krąży po mieście...
                              Last edited by Pinio74; 08-11-2007, 13:01.
                              BIRRARE HUMANUM EST

                              Comment

                              • kopyr
                                Senior
                                • 06-2004
                                • 9475

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Eszogo1970 Wyświetlenie odpowiedzi
                                To smutne ale w dzisiejszych czasach warzy się to co się opłaca. Masówka, masówka ... a niedługo będą ze cztery gatunki piwa, i to pilznera.
                                Zgoda, tylko akurat masówką to ciężko konkurować z koncernami.
                                Ciekawą i IMO słuszna strategię ma browar Amber, nie odżegnują się od np. produkowania marki własnej, czy stosunkowo taniego Reda Mocnego, ale za to mają możliwość produkować Koźlaka czy Żywe. Sądzę, że akurat Amber jest jednym z bardzo nielicznych browarów, który może uwarzyć porteru. Nie mówię, że już, zaraz, ale jeśli będzie nowy polski porter z browaru przemysłowego to IMO na 50% to będzie amberowski porter.
                                blog.kopyra.com

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎