Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pleśń w butelce.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Mason
    Senior
    • 02-2010
    • 3280

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kasiorek Wyświetlenie odpowiedzi
    około tygodnia temu kupiłam piwo w butelce. nie otworzyłam go,bo środku pływa coś wyglądające jak ogniska pleśni. a na ściance butelki jest brud przyklejony.. co mam zrobić z taką butelką zrobić?
    Zrób zdjęcia i wyślij je do browaru, niech Ci zaproponują rekompensatę

    jakie mogą być konsekwencje wynikające z zaniedbania browaru,które takie piwo wypuścił na sprzedaż?
    To byłaby sprawa dla Sanepidu. Pewnie to kwestia niedomytej butelki, w której była rzeczona pleśń. W butelce nie ma korzystnych warunków do jej rozwoju, ale warto byłoby monitorować czy i jak się rozwija. W temperaturze pokojowej.

    a jeśli jest to szkodliwe dla życia lub zdrowia?
    Dzika pleśń jest szkodliwa dla życia lub zdrowia, produkuje mykotoksyny które miewają działanie rakotwórcze.

    jakie są konsekwencje i jakiej rekompensaty mogę się spodziewać od browaru?
    Nie jest to częste zjawisko, więc ciężko powiedzieć. Napisz do browaru i niech Ci coś zaproponują.
    Ale najpierw zrób jakieś zdjęcia i daj nam rzucić okiem.

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Makaron Wyświetlenie odpowiedzi
    Kolega chyba pomylił fora. To jest dla piwowarów domowych. Specjalnie nie zajmujemy się piwami przemysłowymi.
    Chyba pomyliłeś fora . To browar.biz, a nie piwo.org
    JEDNO PIVKO NEVADI!

    Comment

    • Makaron
      Senior
      • 08-2003
      • 2107

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
      A tu się z kolegą nie zgodzę, to forum to jest o każdym piwie i wszystkim co z tym jest związane
      O kurcze przepraszam. Ale wpadka.
      "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎