Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Plebiscyt Piwo roku 2007 - nowa kategoria "Debiut roku" ?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9733

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sokół83 Wyświetlenie odpowiedzi
    jak dla mnie w plebiscycie na debiut roku powinny brać udział wszystkie piwa; głosować można na 3 piwa, a zwycięzca jest jeden

    mam tylko jedną uwagę - piwa z grudnia 2007 powinny się znaleźć w przyszłorocznym plebiscycie, żeby nie było sytuacji, że piwo pojawi się np. 29 grudnia, mało kto je spróbuje do momentu zakończenia plebiscytu i przez to jest ono na straconej pozycji od razu; tym samym do obecnego plebiscytu powinny wejść piwa z grudnia 2006

    albo po prostu robić w każdym roku plebiscyt w lutym
    Jestem za, jeszcze nie "dorwałem" najnowszego dziecka Konstancina, a instynktownie już czuję, że przypadnie mi do gustu...

    Comment

    • remfire
      Senior
      • 03-2004
      • 1334

      #32
      Moja propozycja jest zbliżona do propozycji Sokoła83 -Startują wszystkie piwa debiutujące w 2007r , stosunkowa duża ilośc piw debiutujacych powinna zaskutkować mozliwością głosowania na 3 różne - jednak mysle że nie powinno to być przymusem , można zagłosowac na 1, 2, lub trzy wybrane piwa. Zwycięzaca napewno będzie jeden , ale warto chyba odnotować dla potomnych miejsce drugie i trzecie ( lub przynajmniej podać ilość głosów oddanych na poszczególne piwa )
      A co do piw z grudnia , to chyba nie powinno być problemu , bo patrząc na kalendarz to rozstrzygnięcie Plebiscytu i tak będzie w lutym.
      Last edited by remfire; 03-01-2008, 23:17.

      Comment

      • Sokół83
        szynkarz
        • 12-2004
        • 1598

        #33
        trochę kuriozalnie wyglądają takie debiuty jak Tatra, VIP, Core Beer czy Bierhalle Pils

        co sądzicie o tym, żeby już na przyszły rok zastrzec, że marka o tej samej nazwie, ale robiona w innym browarze nie jest debiutem, podobnie z sieciowymi browarami restauracyjnymi, żeby liczył się debiut w całej sieci, a nie poszczególnych browarach
        Z INNEJ BECZKI

        www.fotopolska.eu

        Comment

        • remfire
          Senior
          • 03-2004
          • 1334

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sokół83 Wyświetlenie odpowiedzi
          trochę kuriozalnie wyglądają takie debiuty jak Tatra, VIP, Core Beer czy Bierhalle Pils
          Jeśli mamy pewność, że pochodzą z innego browaru to chyba nie jest kuriozalny debiut. Skoro zasada przypisywania piwa do browaru tu obowiązuje , więc dlaczego mamy nie traktować jako debiutu np piwa VIP jeśli zacznie je warzyć Grudziądz, Ciechanów, czy Czarnków ? Przeciez to może być zupełnie inne piwo , mimo tej samej nazwy.

          Inna sprawa jest z piwami koncernowymi - jeśli zostaną one przypisane do koncernu , a nie do konkretnego browaru, to sprawa sama się rozwiąże. Ten temat był już poruszany wielokrotnie , zdania są podzielone , więc dopóki nie zostanie to zmienione to musimy się liczyć z debiutami typu Kujawiak z EB , czy Piast z Bosmana

          Comment

          • Bombadil13
            • 05-2005
            • 2479

            #35
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sokół83 Wyświetlenie odpowiedzi
            co sądzicie o tym, żeby już na przyszły rok zastrzec, że marka o tej samej nazwie, ale robiona w innym browarze nie jest debiutem, podobnie z sieciowymi browarami restauracyjnymi, żeby liczył się debiut w całej sieci, a nie poszczególnych browarach
            Ja sądzę, że debiutem powinien być debiut marki piwa! a nie jego klonu w sieciowym browarze
            Poszukuję

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23806

              #36
              Może nie czujecie klimatu a może ja sobie za bardzo wziąłem to do serca: jak na to nie spojrzeć - karzemy tym plebiscytem wszystkich mącicieli w branży. Najbardziej doceniane są piwa z browarów które nie kombinują z klonami piwnych marek.
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • Sokół83
                szynkarz
                • 12-2004
                • 1598

                #37
                he he a swoją drogą fajnie by wyglądał dyplom (plus jeszcze jakiś artykuł w prasie) dla GŻ za debiut Tatra Pils z Browaru Belgia - ciekawe czy by go odebrali? i co by na to powiedzieli, szczególnie w świetle ostatniej akcji "pochodzenie piwa ma znaczenie"
                Z INNEJ BECZKI

                www.fotopolska.eu

                Comment

                • Krzysztof
                  Senior
                  • 04-2001
                  • 1689

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy Wyświetlenie odpowiedzi
                  To kwestia dyskusyjna, czy taka sprzedaż piwa w browarze skierowana do wąskiego, bądź co bądź, kręgu osób jest już wejściem na rynek, czy jeszcze nie. Ważniejszą sprawą jest to, że w 2005 nie było ono sprzedawane jako piwo marki "Ciechan Pszeniczne", tylko jako "piwo pszeniczne z Browaru Ciechanów". I druga, jeszcze istotniejsza kwestia - masz, Marcinie, absolutną pewność, że pszenica z 2005 i 2007 to to samo piwo?

                  Co do meritum, to pomysł jest w porządku. Zdecydowanie przychylam się do opcji "nominacyjnej" - raz, że będzie więcej zabawy; dwa - lista "z automatu" przyniesie cały zestaw tanich piw marketowych i sieciowych, na które i tak nikt nie będzie głosował, za to jest ryzyko, że coś mogło zostać przeoczone (bo np. piwo "Jasne pełne" dla sieci X produkowane jest przez browar Y już od 2006, a Forumowicze wykryli to dopiero w 2007, a piwo "Jasne Super Mocne" dla marketu V robi już od pół roku browar Z, czego nikt z Forumowiczów nie zauważył). Warto też przyjąć pomysł Sety, by piwo musiało uzbierać 5 zgłoszeń dla uzyskania nominacji.

                  Coby nie być gołosłownym, podam swoje zgłoszenia debiutów (kolejność alfabetyczna):
                  • Bierhalle Warszawa, Weizenbock
                  • Ciechanów, Ciechan Pszeniczne
                  • Grudziądz, Kujawskie żywe niepasteryzowane
                  • Kasztelan, Niepasteryzowane
                  • Konstancin, Dawne niepasteryzowane
                  Nawiązując Weizenbocka z Bierhalle Warszawa - był ugotowany w Polsce po raz pierwszy.
                  Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                  www.twojmalybrowar.pl

                  Comment

                  • Tomasz_Moczarski
                    Senior
                    • 12-2007
                    • 182

                    #39
                    Trzeba też odróżnić np. piwa rozlewane w Polsce, piwa produkowane w Polsce na bazie tradycji zagranicznych browarów... Wtedy zdecydujemy, które bierzemy pod uwagę do rankingu w plebiscycie.
                    Np. Pilsner Urquell produkowany w Poznaniu nieco inaczej smakuje niż ten czeski ;P
                    Browar Belgia np. na swojej stronie pisze, że bazuje na recepturze belgijskiej, także ciężko sklasyfikować niektóre piwa... :]
                    koncerniak = prawie jak piwo :D
                    Ostatnie testy: Minibrowar MajEr z Gliwic!
                    reklama: Ski Jump Mania - fajna gra przeglądarkowa!
                    Sonda prezydencka użytkowników GooglePlus

                    Comment

                    • delvish
                      Senior
                      • 11-2004
                      • 3508

                      #40
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Tomasz_Moczarski Wyświetlenie odpowiedzi
                      Np. Pilsner Urquell produkowany w Poznaniu nieco inaczej smakuje niż ten czeski ;P
                      PU jest produkowany w Polsce tylko w Tychach.
                      "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                      (Frank Zappa)

                      "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13950

                        #41
                        Ja myślę, że obawy co do tego, że wygra jakiś produkt koncernowy (zresztą w każdej kategorii) i trzeba będzie przyznać mu dyplom są tylko żartami z kolegów strony Biorąc pod uwagę wyniki poprzednich lat możemy być oto spokojni. Tym niemniej obserwując wyniki globalne dziennika piwnego można by nabrac pewnych wątpliwości - pierwsze 3 miejsca zajmują Żywiec, Tyskie i Dojlidy, ale swoją drogą zdaje się, że duże gorno osób ugruntowanych co do swoich preferencji piwnych (w sensie pozytywnym) już w to się nie bawi. Obrazu tego nie powinny też zmącić efemerydy, które wpadają na forum po to tylko byb radośnie "uswiadomić" pozostałych, że w bazie nie ma podobno Żywca, Żubra albo innego Tyskiego Takie zjawisko ostatnio nagminnie obserwuje i nie powiem - bawi mnie to , chociaż może powinno smucić, ale i tak przecież za chwilę ktoś kogoś uświadomi i będzie ok, do momentu aż za chwilępojawi się kolejna świeżynka myśląca, że jest specem No cóż - pewnie nie jeden już tak o sobie myślał, nie wyłączając siebie i to jeszcze całkiem niedawno...

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • Tomasz_Moczarski
                          Senior
                          • 12-2007
                          • 182

                          #42
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
                          PU jest produkowany w Polsce tylko w Tychach.
                          Jeden "dziadek" zapewniał mnie, że kupił w Gliwicach wersję, gdzie napisane było, że produkowany w Poznaniu...
                          Last edited by Tomasz_Moczarski; 18-01-2008, 00:13.
                          koncerniak = prawie jak piwo :D
                          Ostatnie testy: Minibrowar MajEr z Gliwic!
                          reklama: Ski Jump Mania - fajna gra przeglądarkowa!
                          Sonda prezydencka użytkowników GooglePlus

                          Comment

                          • ART
                            mAD'MINd
                            • 02-2001
                            • 23806

                            #43
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Tomasz_Moczarski Wyświetlenie odpowiedzi
                            Trzeba też odróżnić np. piwa rozlewane w Polsce, piwa produkowane w Polsce na bazie tradycji zagranicznych browarów... Wtedy zdecydujemy, które bierzemy pod uwagę do rankingu w plebiscycie.
                            Np. Pilsner Urquell produkowany w Poznaniu nieco inaczej smakuje niż ten czeski ;P
                            Browar Belgia np. na swojej stronie pisze, że bazuje na recepturze belgijskiej, także ciężko sklasyfikować niektóre piwa... :]
                            piwa licencyjne nie biorą udziału w plebiscycie.
                            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                            Comment

                            • ART
                              mAD'MINd
                              • 02-2001
                              • 23806

                              #44
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Tomasz_Moczarski Wyświetlenie odpowiedzi
                              Jeden "dziadek" zapewniał mnie, że kupił w Gliwicach wersję, gdzie napisane było, że produkowany w Poznaniu...
                              tak, wszak tam jest siedziba Kompanii Piwowarskiej.
                              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎