Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

birofilistyka KONTRA nałóg

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Totus
    Senior
    • 11-2007
    • 326

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
    No to proszę bardzo - najwyższy odsetek alkoholików w społeczeństwie jest we Francji. Może właśnie dlatego, że nawet dzieci trąbią te rzekomo nieszkodliwe wino.
    Czy ktoś tu w ogóle mówi ze alkohol nie szkodzi?

    Idąc Twoim tropem rozumowania wszystkiego należałoby zakazać bo biedny głupi lud sie nie daj boże uzależni i będzie przerąbane... Słodyczy zakazać bo wiadomo próchnica...

    Jeśli już chcesz statystykami się bawić bez podawania źródła: Francuzi mają jeden z najniższych wskaźników jeśli chodzi o zapadalność na choroby serca... Naukowo udowodniony pozytywny wpływ wina na ludzki organizm.

    Wracając do tematu ja mówię o kulturze picia i jej nauce, a nie nieodpowiedzialnych zachowaniach. Uwierz mi, że lepiej wynieść wzorce z domu niż z bramy, w której po kryjomu z kolegami mając 14-16 pije się wino po 3 złote od butelki albo inny alkohol z mety. W Polsce zakaz sprzedaży alkoholu nieletnim obowiązuje od tylu lat... A ja tylko widzę, że jest coraz gorzej :-) Coraz młodsi upijają sie do nieprzytomności... Najlepiej jest wszystko zamieść pod dywan, zasłonić się prawem i zakazać wszystkiego. To nie jest lekarstwo.
    Zapraszam do Browaru Sielanka.

    Comment

    • delvish
      Senior
      • 11-2004
      • 3508

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Totus Wyświetlenie odpowiedzi
      Uwierz mi, że lepiej wynieść wzorce z domu niż z bramy...
      Co do przedstawionych w tym wątku wzorców związanych z giełdami i piciem wódeczki/piweczka od 6 rano to mam duże wątpliwości czy właśnie taki wzorzec należałoby wynosić z domu
      "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
      (Frank Zappa)

      "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

      Comment

      • Totus
        Senior
        • 11-2007
        • 326

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
        Co do przedstawionych w tym wątku wzorców związanych z giełdami i piciem wódeczki/piweczka od 6 rano to mam duże wątpliwości czy właśnie taki wzorzec należałoby wynosić z domu
        Są domy z których rzeczywiście nie warto wynosić wzorców Ale to już raczej patologia
        Zapraszam do Browaru Sielanka.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎