Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Rozdawanie piwa innym w ramach użytku własnego a ustawa akcyzowa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19167

    Na forum był wątek o tym jak gość (chyba urzędnik) chciał urządzić imprezę na której chciał serwować piwo domowe, ale z tego co wiem nie wiem jak to się zakończyło. Niemniej można przytoczyć kilka przykładów, gdzie piwo domowe leje się strumieniami a nie jest to w sprzeczności z prawem. Tzn. nie słyszałem o interwencji z tym związanej.
    Last edited by e-prezes; 13-10-2009, 12:35.

    Comment

    • jacer
      Senior
      • 03-2006
      • 9875

      No właśnie. Cały czas o tym mówię, że w Polsce interpretacja prawa zależy od dobrej woli urzędnika.

      Jednemu przesunięcie słupa o 2m nie wadzi, drugi musi mieć decyzję lokalizacyjną celu publicznego, której opracowanie trwa rok.

      Tak samo na WWP, KPD, czy innych masowych imprezach gdzie polewa się ludziom piwo domowe, mógłby wkroczyć urzędnik z Policją i wszystkich załadować do suk
      Milicki Browar Rynkowy
      Grupa STYRIAN

      (1+sqrt5)/2
      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
      No Hops, no Glory :)

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19167

        Twierdzisz, że wrocławskie warsztaty piwowarskie (i inne imprezy o których piszesz) odbywają się w sprzeczności z prawem?
        Last edited by e-prezes; 13-10-2009, 14:03.

        Comment

        • jacer
          Senior
          • 03-2006
          • 9875

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
          Twierdzisz, że wrocławskie warsztaty piwowarskie (i inne imprezy o których piszesz) odbywają się w sprzeczności z prawem?
          To już sąd by stwierdził A forumowiczów do aresztu wydobywczego na pół roku jak np. Kluske.
          Milicki Browar Rynkowy
          Grupa STYRIAN

          (1+sqrt5)/2
          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
          No Hops, no Glory :)

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19167

            Nie widziałem Cię uczestniczącego czynnie w tego typu imprezach, czy mam przez to mniemać, że boisz się odpowiedzialności, bo nie rozumiesz prawa?

            Comment

            • jacer
              Senior
              • 03-2006
              • 9875

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
              Nie widziałem Cię uczestniczącego czynnie w tego typu imprezach, czy mam przez to mniemać, że boisz się odpowiedzialności, bo nie rozumiesz prawa?
              Widziałeś, widziałeś, np. w Żywcu.
              Milicki Browar Rynkowy
              Grupa STYRIAN

              (1+sqrt5)/2
              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
              No Hops, no Glory :)

              Comment

              • kopyr
                Senior
                • 06-2004
                • 9475

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                Twierdzisz, że wrocławskie warsztaty piwowarskie (i inne imprezy o których piszesz) odbywają się w sprzeczności z prawem?
                Jak się chcieć doszukać, to pewnie trzeba by wystąpić o zezwolenie na podawanie alkoholu. Także cicho sza..., bo jak się chce uderzyć psa, to kij się znajdzie.
                blog.kopyra.com

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19167

                  Uważasz, że częstowałeś ludzi piwem nielegalnie, wbrew prawu?

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19167

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                    Jak się chcieć doszukać, to pewnie trzeba by wystąpić o zezwolenie na podawanie alkoholu. Także cicho sza..., bo jak się chce uderzyć psa, to kij się znajdzie.
                    Tomku, mnie chodzi o to, by tego typu imprezy zgoła niekoniecznie pijackie, ale edukacyjne były organizowane w majestacie prawa. Jeśli ktoś uważa, że takie imprezy są wbrew prawu znaczy się, że stowarzyszenie, czy inne ciało/byt w którym bierzemy udział ma pole do popisu. Przede wszystkim pokazać, że w świetle obowiązującego prawa nie łamie się go, a jeśli tak to co należało by zmienić by było legalne.

                    Nie wiem jak ty, ale czy jest się urzędnikiem, przedsiębiorcą, czy zwykłym obywatelem chce się postępować fair. Owszem przeraża mnie relatywizm moralny w wykonaniu niektórych Polaków, ale prawo obowiązuje nas wszystkich.

                    Comment

                    • jacer
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 9875

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                      Uważasz, że częstowałeś ludzi piwem nielegalnie, wbrew prawu?
                      Powtarzam po raz kolejny. W Polsce to co sobie ja uważam i jak interpretuje prawo, ustawy, przepisy jest mało ważne. Tyle mnie nauczyło doświadczenie 9 lat pracy gdzie mam styczność z urzędami.

                      5 powiatów w każdym inaczej o sąsiedniej Wielkopolsce to juz nie warto pisać, bo tam to już jest inny świat.
                      Milicki Browar Rynkowy
                      Grupa STYRIAN

                      (1+sqrt5)/2
                      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                      No Hops, no Glory :)

                      Comment

                      • jacer
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 9875

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                        Nie wiem jak ty, ale czy jest się urzędnikiem, przedsiębiorcą, czy zwykłym obywatelem chce się postępować fair.

                        OK, tylko dlaczego "chce" a nie postępuje?

                        Postępowanie fair uniemożliwia w PL prawo. Prawo przez swoją absurdalność wymusza postępowanie nie fair.

                        Nasze prawo nie rozwiązuje problemów tam gdzie ludzie mają konflikt aby się dogadać miedzy sobą. Nasze prawo jest zbudowane na założeniu, że każdy jest przestępcą.
                        Milicki Browar Rynkowy
                        Grupa STYRIAN

                        (1+sqrt5)/2
                        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                        No Hops, no Glory :)

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19167

                          Inaczej rozumiemy to prawo. Jest po to by strzec interesów Państwa a nie by tobie było dobrze. Z oczywistych względów nikt nie chce płacić podatków, bo po co. Ale są, bo zabezpieczają interes nas wszystkich.

                          Comment

                          • jacer
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 9875

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                            Inaczej rozumiemy to prawo. Jest po to by strzec interesów Państwa a nie by tobie było dobrze. Z oczywistych względów nikt nie chce płacić podatków, bo po co. Ale są, bo zabezpieczają interes nas wszystkich.

                            aha, czyli Państwo jest po to aby mi było źle. Tak już było za okupacji
                            Milicki Browar Rynkowy
                            Grupa STYRIAN

                            (1+sqrt5)/2
                            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                            No Hops, no Glory :)

                            Comment

                            • Krzysiu
                              Krzysiu
                              • 02-2001
                              • 14936

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                              ... Nasze prawo jest zbudowane na założeniu, że każdy jest przestępcą.
                              Np. które? Ustawa o stowarzyszeniach? Może przytocz konkretny przepis? Bo takimi ogólnikami to można wszystko udowodnić.

                              Comment

                              • jacer
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 9875

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                                Np. które? Ustawa o stowarzyszeniach? Może przytocz konkretny przepis? Bo takimi ogólnikami to można wszystko udowodnić.
                                Chociażby taki, że w każdego smażonego kotleta w restauracji musisz wciskać termometr podczas smażenia, a przed podaniem odkroić kawałek i przechowywać go przez ileś tam godzin. Wszystko musisz zapisywać na specjalnych kartach.

                                Państwo wychodzi z założenia, że chcesz potruć swoich klientów dlatego musi cie kontrolować.

                                W piwowarstwie przed warzeniem musisz zgłosić ten fakt do UC z dwutygodniowym wyprzedzeniem podając termin z godziną, o której będziesz warzyć a na tzw. karcie warzenia wpisywać np. o której godzinie i ile wsypałeś chmielu do brzeczki.
                                Milicki Browar Rynkowy
                                Grupa STYRIAN

                                (1+sqrt5)/2
                                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                                No Hops, no Glory :)

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎