Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Rozdawanie piwa innym w ramach użytku własnego a ustawa akcyzowa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
    Chociażby taki, że w każdego smażonego kotleta w restauracji musisz wciskać termometr podczas smażenia, a przed podaniem odkroić kawałek i przechowywać go przez ileś tam godzin. Wszystko musisz zapisywać na specjalnych kartach.

    Państwo wychodzi z założenia, że chcesz potruć swoich klientów dlatego musi cie kontrolować.

    W piwowarstwie przed warzeniem musisz zgłosić ten fakt do UC z dwutygodniowym wyprzedzeniem podając termin z godziną, o której będziesz warzyć a na tzw. karcie warzenia wpisywać np. o której godzinie i ile wsypałeś chmielu do brzeczki.
    Nie mogłem już edytować.

    W budownictwie projekt domku jednorodzinnego ma nieraz kilkadziesiąt stron z rozrysowaną inst. elektryczną, wodną, gazową, c.o. itp.

    W Austrii taki sam projekt mieści się na jednej kartce papieru wielkości A2, gdzie nie ma żadnych rozrysowanych instalacji. Tylko elewacje zewnętrzne.

    Gdy zrobisz sobie np. instalację el. inaczej niż w projekcie Nadzór Budowlany może robić ci przykrości. Wychodząc z założenia że oszukujesz urząd architektury. Itd.
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    • kopyr
      Senior
      • 06-2004
      • 9475

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
      Tomku, mnie chodzi o to, by tego typu imprezy zgoła niekoniecznie pijackie, ale edukacyjne były organizowane w majestacie prawa. Jeśli ktoś uważa, że takie imprezy są wbrew prawu znaczy się, że stowarzyszenie, czy inne ciało/byt w którym bierzemy udział ma pole do popisu. Przede wszystkim pokazać, że w świetle obowiązującego prawa nie łamie się go, a jeśli tak to co należało by zmienić by było legalne.
      Ależ oczywiście można, tylko trzeba wystąpić o zezwolenie.
      To tak samo jak z otwieraniem browaru. Przecież przepisy na to zezwlają. Trzeba tylko spełnić obowiązki. W naszym dobrze pojmowanym wspólnym interesie.
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
      Nie wiem jak ty, ale czy jest się urzędnikiem, przedsiębiorcą, czy zwykłym obywatelem chce się postępować fair. Owszem przeraża mnie relatywizm moralny w wykonaniu niektórych Polaków, ale prawo obowiązuje nas wszystkich.
      Cały problem polega na tym, że prawo w Polsce jest uciążliwe w stosowaniu. Dla otworzenia browaru nie jest problemem wymiar akcyzy. Problemem jest jej pobór, a właściwie wszelkie formalności do jej poboru wymagane. Bo jeśli przedsiębiorca zadeklaruje, że uwarzył 500L o gęstości 12blg, to organ uwierzy to dopiero wtedy gdy będzie on miał wszystkie naczynia zalegalizowane w Urzędzie Miar. Tak czy tak wszystko opiera się na deklaracji przedsiębiorcy lub jego pracownika. Jak będzie chciał oszukać, to może oszukać. Ale upierdliwość jest wielka.

      Ustawa o stowarzyszeniach Krzysiu też pozostawia wiele do życzenia. Choćby to, że w dzisiejszych czasach nie można odbywać walnego inaczej niż osobiście gromadząc się w jakimś miejscu. Przecież w dobie podpisu elektronicznego nie powinno być niczym wydumanym odbywanie takiego walnego, czy jakiegoś głosowania w sieci.

      Inny przykład butelki zwrotne. Wiele razy już pisałem, że nie da się tego prawa prawidłowo zastosować.

      Co do tego, czy prawo w Polsce jest opresyjne, to dziś rano czytałem artykuł, że Komisja Przyjazne Państwo ma zmienić zasadę, że organy skarbowe mają zacząć stosować domniemanie niewinności. Dziennikarze wyrażali spore obawy czy jest to możliwe.
      blog.kopyra.com

      Comment

      • Krzysiu
        Krzysiu
        • 02-2001
        • 14936

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
        ...Ustawa o stowarzyszeniach Krzysiu też pozostawia wiele do życzenia. Choćby to, że w dzisiejszych czasach nie można odbywać walnego inaczej niż osobiście gromadząc się w jakimś miejscu. Przecież w dobie podpisu elektronicznego nie powinno być niczym wydumanym odbywanie takiego walnego, czy jakiegoś głosowania w sieci. ...
        I to jest świadectwo przekonania ustawodawcy, że każdy obywatel jest przestępcą?

        Walne Zebranie musi byc na żywo z jednego powodu: jeśli głosujesz jakiś projekt uchwały, odbywa się dyskusja. W duskusji można projekt zmienić, wnieść poprawki. Podpis elektroniczny tego nie umożliwia - głosujesz albo za projektem w formie zgłoszonej przez wnioskodawcę, albo przeciw.

        Wiem, zaraz mi napiszesz, że są czaty, że można to uzgodnić wcześniej itp. Tyle, że nigdy nie prowadziłeś stowarzyszenia i nie wiesz, co to jest walne zebranie. Ja sobie nie wyobrażam takiej dyskusji w sieci i w ogóle odbywania takiego zebrania za pomocą internetu. Można to pewnie jeszcze ogarnąć, jak stowarzyszenie ma 15 członków. A jak ma stu i każdy chce zabrać głos, to co? Będziesz się przekopywał przez kilometrową listę wpisów i zgadywał, który do czego się odnosi?

        Comment

        • kopyr
          Senior
          • 06-2004
          • 9475

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
          I to jest świadectwo przekonania ustawodawcy, że każdy obywatel jest przestępcą?
          Nie znam tej ustawy, ale sam Krzysiu szczerze sobie odpowiedz, czy w przepisach dotyczących prowadzenia działalności gosp. przez stowarzyszenia nie ma takiego podejścia.

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
          Walne Zebranie musi byc na żywo z jednego powodu: jeśli głosujesz jakiś projekt uchwały, odbywa się dyskusja. W duskusji można projekt zmienić, wnieść poprawki. Podpis elektroniczny tego nie umożliwia - głosujesz albo za projektem w formie zgłoszonej przez wnioskodawcę, albo przeciw.

          Wiem, zaraz mi napiszesz, że są czaty, że można to uzgodnić wcześniej itp. Tyle, że nigdy nie prowadziłeś stowarzyszenia i nie wiesz, co to jest walne zebranie. Ja sobie nie wyobrażam takiej dyskusji w sieci i w ogóle odbywania takiego zebrania za pomocą internetu. Można to pewnie jeszcze ogarnąć, jak stowarzyszenie ma 15 członków. A jak ma stu i każdy chce zabrać głos, to co? Będziesz się przekopywał przez kilometrową listę wpisów i zgadywał, który do czego się odnosi?
          To jest Twoja/Wasza broszka czy to jest wygodne, czy nie. Ale Państwo nie pozostawia Ci wyboru. Wie lepiej za Ciebie. Zbytnie uszczegółowienie prawa w Polsce też jest problemem.
          blog.kopyra.com

          Comment

          • jacer
            Senior
            • 03-2006
            • 9875

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
            A jak ma stu i każdy chce zabrać głos, to co? Będziesz się przekopywał przez kilometrową listę wpisów i zgadywał, który do czego się odnosi?
            Tylko co to ustawodawce obchodzi czy ty będziesz się przekopywać czy nie?

            A może jakieś stowarzyszenie miłośników Poczty Polskiej i znaczków chce sobie walne zrobić drogą listową? Co kogo to obchodzi?

            Kiedyś rozmawiałem w Architekturze z paniami na temat zbędnych świstków, pozwoleń zezwoleń itp. tej całej masy kwitów, które nic nie wnoszą do mojej pracy.

            Po pewnym czasie jedna z nich powiedziała z przerażeniem: to pan by chciał robić co się panu podoba i żebyśmy MY o tym nic nie wiedzieli??
            Milicki Browar Rynkowy
            Grupa STYRIAN

            (1+sqrt5)/2
            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
            No Hops, no Glory :)

            Comment

            • darko
              Senior
              • 06-2003
              • 2078

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
              Chociażby taki, że w każdego smażonego kotleta w restauracji musisz wciskać termometr podczas smażenia, a przed podaniem odkroić kawałek i przechowywać go przez ileś tam godzin. Wszystko musisz zapisywać na specjalnych kartach.
              Nie ma takiego prawa, które każe przechowywać dania ugotowane w restauracji. Konieczność przechowywania próbek dotyczy tylko żywienia zbiorowego.


              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
              W piwowarstwie przed warzeniem musisz zgłosić ten fakt do UC z dwutygodniowym wyprzedzeniem podając termin z godziną
              Nie przesadzaj, wystarczy 3 dni przed .

              Comment

              • jacer
                Senior
                • 03-2006
                • 9875

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darko Wyświetlenie odpowiedzi
                Nie przesadzaj, wystarczy 3 dni przed .


                ooo łaskawcy
                Milicki Browar Rynkowy
                Grupa STYRIAN

                (1+sqrt5)/2
                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                No Hops, no Glory :)

                Comment

                • darko
                  Senior
                  • 06-2003
                  • 2078

                  Robocze.A urzędy pracują do 15 .

                  Comment

                  • jacer
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 9875

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darko Wyświetlenie odpowiedzi
                    Robocze.A urzędy pracują do 15 .

                    A właśnie, możesz podać, że będziesz warzyć po 22.00?
                    Milicki Browar Rynkowy
                    Grupa STYRIAN

                    (1+sqrt5)/2
                    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                    No Hops, no Glory :)

                    Comment

                    • darko
                      Senior
                      • 06-2003
                      • 2078

                      Oczywiśnie . Ja podawałem nawet 2 w nocy

                      Comment

                      • jacer
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 9875

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darko Wyświetlenie odpowiedzi
                        Oczywiśnie . Ja podawałem nawet 2 w nocy
                        Czyli bzdura, bo i tak nikt nie przyjedzie na kontrol

                        A wystarczyła by tylko deklaracja, że uwarzyłeś tyle i tyle o takim Blg.
                        Milicki Browar Rynkowy
                        Grupa STYRIAN

                        (1+sqrt5)/2
                        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                        No Hops, no Glory :)

                        Comment

                        • darko
                          Senior
                          • 06-2003
                          • 2078

                          Zasadniczo wszystko wygląda tak, że producent składa deklaracje. To, że oni muszą wszystko widzieć na własne oczy (nie we wszystkich browarach), to zupełnie inna sprawa...
                          Last edited by darko; 13-10-2009, 17:25.

                          Comment

                          • przemo70
                            † 1970-2019 Piwosz w Raju
                            • 05-2007
                            • 1501

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                            Powtarzam po raz kolejny. W Polsce to co sobie ja uważam i jak interpretuje prawo, ustawy, przepisy jest mało ważne. Tyle mnie nauczyło doświadczenie 9 lat pracy gdzie mam styczność z urzędami.

                            5 powiatów w każdym inaczej o sąsiedniej Wielkopolsce to juz nie warto pisać, bo tam to już jest inny świat.
                            Kurde mieszkam w innym świecie ? dobrze to czy nie dobrze hm
                            Save water, drink beer ...

                            http://www.parowozy.com.pl/
                            http://www.kamery.wolsztyn.pl/
                            https://www.facebook.com/pages/Browa...10?ref=profile

                            Comment

                            • jacer
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 9875

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika przemo70 Wyświetlenie odpowiedzi
                              Kurde mieszkam w innym świecie ? dobrze to czy nie dobrze hm


                              U was podobno prościej choć prawo to samo
                              Milicki Browar Rynkowy
                              Grupa STYRIAN

                              (1+sqrt5)/2
                              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                              No Hops, no Glory :)

                              Comment

                              • admiro
                                Senior
                                • 05-2005
                                • 248

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                                Na forum był wątek o tym jak gość (chyba urzędnik) chciał urządzić imprezę na której chciał serwować piwo domowe, ale z tego co wiem nie wiem jak to się zakończyło. Niemniej można przytoczyć kilka przykładów, gdzie piwo domowe leje się strumieniami a nie jest to w sprzeczności z prawem. Tzn. nie słyszałem o interwencji z tym związanej.
                                Melduję, że impreza się nie odbyła ze względów żałoby (po zmarłym burmistrzu) natomiast piwo zostało uwarzone w odpowiedniej ilości i nie zmarnowało się

                                Degustacja miała wyglądać podobnie jak w Cieszynie, z tym, że bez kozery polewałbym do degustacji pełne kufle - opisywałem w tamtym wątku odpowiedź Krajowej informacji Podatkowej (choć to oczywiście nie wyrocznia), w skrócie: impreza, degustacja, darmowa, edukacyjna - nie ma sprawy.

                                Ps. Nie urzędnik, mieszkaniec, jak już wczesniej pisałem, ja piwko, babki ciasto itp wiejska impreza.
                                Moje piwo jest bezcenne.

                                Schizma miodowa.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎