Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Opat w Radkowie.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • woosaa
    Senior
    • 07-2005
    • 1548

    #16
    Piwo z Radkowa piłem pod koniec lat 80.Dało się wypić,lecz w butelkach pływały jakieś fleje.Byłem w Radkowie na ostatnich dwóch wakacyjnych urlopach i teren wokół browaru to obraz nedzy i rozpaczy.Rozmawiałem nawet z miejscowymi(niektórzy nawet pracowali w browarze),to np.piwowarze z Wrocka przyjeżdzali na dobry miesiąc do Radkowa(dobra woda),by uwarzyć dobrego Piasta na konkursy. za Radków.PZDR
    mb WOS

    Comment

    • robox
      = kapslarz =
      • 11-2002
      • 8188

      #17
      Trafiłem na koniec tej wiadomości w Faktach i myślałem, że znów zamieszanie wokół Lwówka. A tu proszę Radków, bardzo mnie to cieszy.

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12205

        #18
        Kiedys Opat probowal rozlewac piwo w Nowej Rudzie i sie sparzyl, ale moze tym razem bedzie lepiej.
        Ponizej informacja z Gazety Wroclawskiej:

        Piwosze z Radkowa już zacierają ręce. Pamiętają produkowaną w ich browarze Górską Perłę. Piwo ma jednak nie tylko cieszyć ich kubki smakowe, ale promować miasto i region.

        W lutym władze Radkowa chcą podpisać porozumienie z Ryszardem Kempińskim, biznesmenem z Wrocławia, który jest właścicielem budynków dawnej wytwórni piwa, a także szefami czeskiego browaru z pobliskiego Broumova (produkują piwo Opat). Wszystkie trzy strony są zainteresowane ponownym uruchomieniem produkcji w Radkowie.
        Czesi otworzą rozlewnię
        – Dla miasta takie lokalne piwo to znakomita promocja – mówi Jan Bednarczyk, burmistrz Radkowa. – Wspólnie z Ryszardem Kempińskim od ponad roku zabiegaliśmy, by zainteresować przedsięwzięciem stronę czeską. I w końcu udało się.
        – Razem z Czechami łatwiej będzie nam starać się o pieniądze na uruchomienie produkcji – dodaje Kempiński, który z Radkowem związał się kilka lat temu, kiedy kupił zrujnowane kamienice w centrum miasta. Wyburzył je i zbudował dwa nowe domy. – Czesi w pierwszej kolejności chcą otworzyć w Radkowie rozlewnię własnego piwa, a później dopiero uruchomić produkcję.
        Czekają w pijalniach
        Koszt przedsięwzięcia szacuje się na ponad 10 mln zł. Budynek browaru wymaga kapitalnego remontu i zainstalowania nowej linii produkcyjnej.
        Miejscowi już zacierają ręce, bo doskonale pamiętają smak Górskiej Perły.
        – To było znakomite piwo, doskonale je pamiętam, a wyjątkowy smak zawdzięczało naszej górskiej wodzie – mówi Adam Przybyłek.
        – W sezonie letnim, dziennie, sprzedawaliśmy nawet kilka stulitrowych beczek Górskiej Perły – dodaje Beata Ostrowska, barmanka z pijani piwa w centrum miasta. – Jeśli znowu zaczną ją produkować, to na pewno pojawi się w tutejszych barach, restauracjach i pijalniach. •
        r.piela@gazeta.wroc.pl
        historia Złocistego
        płynu w regionie
        • Radkowski browar zbudowano w 1884 roku. W związku z tym, że ten rejon Dolnego Śląska ominęły działania
        wojenne, piwo produkowano u podnóża Szczelińca Wielkiego nieprzerwanie
        aż do 1997 roku.
        Trafiało wyłącznie na lokalny rynek. Po II wojnie światowej napój chmielowy z tego browaru można było
        kupić głównie w dawnym województwie wałbrzyskim. Najbardziej znane gatunki to Radków Full Light i Górska Perła.

        • W lutym ubiegłego
        roku na Dolnym Śląsku w ogóle przestano warzyć piwo. Wtedy w poważne tarapaty finansowe wpadł ostatni czynny w województwie browar w Lwówku Śląskim.

        • Przed II wojną światową małe, lokalne browary produkowały piwo
        niemal w każdym mieście. W samym tylko Kłodzku było aż osiem browarów. Upadek tego przemysłu zaczął się w latach
        90. ubiegłego wieku,
        kiedy na polski rynek zaczęły wchodzić wielkie zagraniczne koncerny piwowarskie.

        Romuald Piela - POLSKA Gazeta Wrocławska

        Comment

        • breslauer
          Senior
          • 05-2002
          • 2690

          #19
          Pierwsza pozytywna wiadomość jaką przeczytałęm w tym tygodniu... chociaż póki nie ruszą z produkcją to nie uwierzę

          A tak a propos - ktoś wie, co się stało z zabytkową miedzianą tacą chłodniczą z Radkowa?

          Comment

          • woosaa
            Senior
            • 07-2005
            • 1548

            #20
            A tak a propos - ktoś wie, co się stało z zabytkową miedzianą tacą chłodniczą z Radkowa?
            Zapewne zamieniona w skupie na tanie wina
            Last edited by ART; 22-02-2008, 12:58. Powód: poprawiono cytowanie
            mb WOS

            Comment

            • THOR71
              Junior
              • 10-2007
              • 27

              #21
              Bardzo się cieszę ,że ten zapomniany browar zostanie reaktywowany, chociaż wydaje mi się ,że jeszcze dużo wody upłynie zanim to się stanie. Ciekawe czy stan prawny w księdze wieczystej tego browaru jest właściwie uregulowany oraz jaki kapitał nowy właściciel wniesie aby móc wznowić produkcję.

              Comment

              • krzychonr
                Junior
                • 02-2008
                • 17

                #22
                pamiętam to piwo z Radkowa zwało się Górska Perła

                Comment

                • Pogoniarz
                  † 1971-2015 Piwosz w Raju
                  • 02-2003
                  • 7971

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Basik Wyświetlenie odpowiedzi
                  Ojej, widzę, że kiepsko oceniacie to piwko . Ja niestety nie miałam okazji go spróbować, mimo że do Radkowa jeżdżę dosyć regularnie. W każdym razie życzę temu miejscu, z pożytkiem dla nas wszystkich, udanego restartu
                  Czy ja źle oceniłem .


                  Prawie jak Piwo
                  SZCZECIN

                  Comment

                  • Pogoniarz
                    † 1971-2015 Piwosz w Raju
                    • 02-2003
                    • 7971

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pogoniarz Wyświetlenie odpowiedzi
                    Czy ja źle oceniłem .
                    Ja słyszałem ,że browar padł ,gdyż czeskie tanie piwo wyparło miejscowe...W tamtych czasach to mogło tak być


                    Prawie jak Piwo
                    SZCZECIN

                    Comment

                    • naczelnik
                      Senior
                      • 08-2003
                      • 1884

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Basik Wyświetlenie odpowiedzi
                      Ojej, widzę, że kiepsko oceniacie to piwko . Ja niestety nie miałam okazji go spróbować, mimo że do Radkowa jeżdżę dosyć regularnie.
                      Ja niestety nie mialem okazji sprobowac piwa z jednego z kilku walbrzyskich browarow, mimo, ze przez dwa ploty jeden z nich graniczyl z liceum do ktorego chodzilem. czasem nawet chodzilem Nie oceniam, mimo, ze mialem pod nosem
                      Popieram domowe browary!

                      Polakom gratulujemy naczelnika

                      Zamykam browar.
                      Nie mogę robić tak skandalicznie dobrego piwa.

                      gratulacje wstrzymane:Pogratuluj bolcowi

                      Comment

                      • Krzysiu
                        Krzysiu
                        • 02-2001
                        • 14936

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pogoniarz Wyświetlenie odpowiedzi
                        Ja słyszałem ,że browar padł ,gdyż czeskie tanie piwo wyparło miejscowe...W tamtych czasach to mogło tak być
                        Browar padł, bo właścicielem został pan Varisella, którego pistolety marketingowe oceniły, że jest przestarzały i się nie nadaje. Czeskiego piwa w okolicy legalnie nie było.

                        Comment

                        • krzychonr
                          Junior
                          • 02-2008
                          • 17

                          #27
                          browar padł bo piwo nie było za dobre

                          Comment

                          • robox
                            = kapslarz =
                            • 11-2002
                            • 8188

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                            Czeskiego piwa w okolicy legalnie nie było.
                            Ale sam pamiętam z moich pobytów w tych okolicach, w tamtym okresie, że praktycznie piło się tylko czeskie piwo i często nie raz dziennie przekraczało naszą granicę.

                            Comment

                            • krzychonr
                              Junior
                              • 02-2008
                              • 17

                              #29
                              czeskie było dużo tańsze jak na tamte czasy można było przewieź z Czech jednorazowo 10 butelek piwa pamiętam to doskonale bo mieszkam od granicy niecałe 20 kilometrów

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎