Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konkurs na nowe nazwy dla piw z browaru GAB - komentarze

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • nikita_banita
    Senior
    • 06-2003
    • 1363

    #46
    Wielka szkoda... Obawiam się, że browar GAB pozostanie mocno przy dotychczasowej stylistyce nazewnictwa i niestety etykiet... Wzory etykiet z GABa niestety zarówno graficznie jak i kolorystycznie to wg mnie porażka. Browar ma teraz niepowtarzalną okazję do tego, żeby zerwać z nieciekawą stylistyką i zrestartować wygląd produktu na półce.

    1. Sugeruję zmianę butelki na NRW - na polskim rynku dzięki browarowi AMBER taka wlaśnie butelka kojarzy się najbardziej ekskluzywnie, co powoduje, że piwa w takiej butelce od razu na starcie zyskują na rynku kilka dodatkowych punktów (np Gościszewo piwo Naturalne). Butelka dotychczasowa jest w moim odczuciu zbyt pospolita i kojarząca się z butelkami wykorzystywanymi przez polskie koncerny.

    2. Etykiety - sugeruję zmianę kształtu etykiety. Pewnym nowum na rynku byłaby etykieta kwadratowa, umieszczona na butelce pod skosem. Zapewni to na pewno wyróżnienie produktu na półce i w połączeniu z butelka NRW dałoby efekt piorunujący. Kolejna sprawa to kolorystyka etykiet - jaskrawe kolory wcale nie powodują przyciągania wzroku piwosza - mnie wręcz odstrasza. Sugeruję stworzenie linii etykiet np dwu-, trzy kolorowych w klimacie pw etykiet żywieckich (chodzi mi o kolorystykę) z możliwością zastąpienia jednego koloru np. złotym kolorem na etykietach produktu wypuszczanego na Święta lub na serię limitowaną (np jakaś rocznica w browarze).

    3. Co do nazewnictwa - myślę, że sprawa jest złożona, bo nazwa powinna być chwytliwa dla ucha jeśli chodzi o piwa "na co dzień". Natomiast linia piw niepasteryzowanych oraz piw specjalnych (stout, ale) powinna się nam kojarzyć ekskluzywnie i wyjątkowo, czasem egzotycznie. I tutaj widzę właśnie dwa kierunki rozwoju nazewnictwa piw z browaru GAB - powinny one przebiegać wspólnie, ale browar ma szansę zaistnieć na rynku nastawiając się na produkcję drugiej grupy piw, bo nie robią tego koncerny polskie, a konsument oczekuje tego piwa.

    Reasumując trudno będzie browarowi, czy agencji promocyjnej być wybitnie oryginalnymi. Jeśli browar nastawia się wybitnie na zyski ze sprzedaży piwa i nie włoży w całą sprawę odrobiny serca i emocji to cała akcja jest skazana z góry na porażkę. Osobiście życzę browarowi GAB wszystkiego dobrego, ale (niech się nikt nie obraża) - w masowej produkcji "piwa" i marketing takich marek jak Żubr czy Warka są nie do powtórzenia na polskim rynku, a nie podejrzewam browaru GAB o tak wysokie środki finansowe jak środki jakie KP czy GŻ przeznaczają na marketing własnych produktów.


    Jest to mój list otwarty do browaru GAB i jeśli ktoś z browaru to przeczyta to niech spróbuje wziąć coś z moich rad do siebie.

    Comment

    • boku
      Senior
      • 09-2002
      • 444

      #47
      Już się konsultowałem z żoneczką, czy pojechałaby spożyć ewentualną nagrodę ,
      a tu takie rozczarowanie
      Last edited by boku; 24-04-2008, 09:16.

      Comment

      • Mocarny_Kishus
        Junior
        • 02-2008
        • 4

        #48
        No to wybaczcie... nazw było dużo... To czego oni chcą??? Agencja reklamowa nic im ciekawszego nie wymyśli..

        W końcu zdanie konsumentów powinno być dla nich najważniejsze, a takie by poznali po II etapie.

        Comment

        • barteczekr
          Member
          • 11-2007
          • 31

          #49
          a wyniki :/ ?

          A kiedy wyniki losowania ?

          Comment

          • arcy
            Senior
            • 07-2002
            • 7538

            #50
            Jedną zaletą przekazania zlecenia agencji może być stworzenie koncepcji jednej marki i kilku rodzajów. Choć w Polsce raczej nikt z większych tego nie praktykuje, to z powodzeniem robi to np. Primator.

            Należałoby się również zastanowić, czy tą marką nie powinien być... GAB. Skoro był już DAAB, Aas i inne.

            Comment

            • kopyr
              Senior
              • 06-2004
              • 9475

              #51
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy Wyświetlenie odpowiedzi
              Jedną zaletą przekazania zlecenia agencji może być stworzenie koncepcji jednej marki i kilku rodzajów. Choć w Polsce raczej nikt z większych tego nie praktykuje, to z powodzeniem robi to np. Primator.

              Należałoby się również zastanowić, czy tą marką nie powinien być... GAB. Skoro był już DAAB, Aas i inne.
              Tu bym się zgodził. Czasami najprostsze rozwiązania są najlepsze. Wtedy może być GAB Niefiltrowane, GAB Niepasteryzowane, GAB Stout, GAB Pale Ale, GAB Full Light, GAB Pils, GAB Mocne. Takie rozwiązanie ma swoje wady, ale ma też zalety. Wada jest taka, że trudniej adresować swoje piwa do różnych segmentów. No bo co będzie miał wspólnego konsument Stouta, z konsumentem dajmy na to 11°. Pewnie niewiele. Dlatego np. KP, ale również Amber, dla każdego swojego piwa tworzą osobną markę.
              Zaletą takiego rozwiązania powinny być niższe koszty projektowania tych etykiet i ewentualna korzyść z faktu, że dobra opinia o danym piwie, pociągnie pozostałe z serii. Oczywiście zła opinia wywoła efekt podobny.
              blog.kopyra.com

              Comment

              • CichyWroc
                Junior
                • 12-2005
                • 7

                #52
                Szkoda, że browar tak szybko zrezygnował. Moim zadaniem propozycje były różne, ale niektóre naprawdę były dobre i trudno mi sobie wyobrazić aby agencja wymyśliła coś lepszego. Szczególnie, że te nazwy proponowane w konkursie zostały wymyślone przez fanów piwa, którzy wiedzą jaka nazwa zwróciła by ich uwagę. No, ale w agencji są zawodowcy, którzy może mimo wszystko wiedzą lepiej... w końcu za to im płacą .
                W każdym bądź razie życzę browarowi Gab sukcesu i by nowe nazwy były trafione.

                P.S. Co z losowaniem???
                Nie każde piwo to Żywiec. Na szczęście.

                Comment

                • mwa
                  Senior
                  • 01-2003
                  • 5071

                  #53
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika CichyWroc Wyświetlenie odpowiedzi
                  P.S. Co z losowaniem???
                  Losowanie trwa i ciągle się miesza.
                  Pozdrawiam Cię !!!!

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23811

                    #54
                    Na losowanie i ogłoszenie wyników miałem 3 dni. Tak więc trochę wiary w artmina i proszę się nie niecierpliwić.

                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • Totus
                      Senior
                      • 11-2007
                      • 326

                      #55
                      hmmm zobaczymy co firma reklamowa wymyśli Przynajmniej będziemy mieć satysfakcje jeśli wymyślą jakieś Gabreeq-i

                      ART nie trzymaj nas dłużej w niepewności Nikt się nie obrazi jeśli już przestanie się mieszać

                      PS: ART nie widziałem Twojego post-a
                      Last edited by Totus; 24-04-2008, 17:24.
                      Zapraszam do Browaru Sielanka.

                      Comment

                      • mwa
                        Senior
                        • 01-2003
                        • 5071

                        #56
                        Przeca Art zamieścił już listę. Zaś mie tam ni ma.
                        • Wyniki konkursu (Etap I):
                        • brloin - Szczecin/Wrocław
                        • cytryna7 - ?
                        • dorsai - ?
                        • jaro-w - Konstancin
                        • kentaki - Tarnobrzeg
                        • mlody_w_fachu - Mysłowice
                        • piowen - Rzeszów
                        Pozdrawiam Cię !!!!

                        Comment

                        • Mocarny_Kishus
                          Junior
                          • 02-2008
                          • 4

                          #57
                          Rozlosowali by chociaż jeszcze te kartony przeznaczone na IIgi etap :P

                          Comment

                          • ART
                            mAD'MINd
                            • 02-2001
                            • 23811

                            #58
                            nie musisz zwracać się do mnie per ONI
                            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                            Comment

                            • Marusia
                              Senior
                              • 02-2001
                              • 20211

                              #59
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                              nie musisz zwracać się do mnie per ONI
                              No właśnie, do Arta tylko per WY
                              www.warsztatpiwowarski.pl
                              www.festiwaldobregopiwa.pl

                              www.wrowar.com.pl



                              Comment

                              • piowen
                                Senior
                                • 09-2007
                                • 207

                                #60

                                No cóż, wypada mi się cieszyć! I to bardzo! Tylko teraz jak kupię scana, aby zeskanować dowód osobisty, to mi się nie opłaci ten kartonik

                                I ziomal z Tarnobrzega też wylosował!
                                Last edited by piowen; 24-04-2008, 19:35. Powód: dodatek osobisty
                                "Nie każde piwo to Żywiec "- całe szczęście.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎