Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konkurs na nowe nazwy dla piw z browaru GAB - komentarze

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Wujcio_Shaggy
    Senior
    • 01-2004
    • 4628

    #91
    Po pierwsze, nie słowiańscy, ale chrześcijańscy. Po drugie, trudno powiedzieć, że byli "na usługach"; do uprowadzanych siłą i tresowanych od najmłodszych lat chłopców lepiej pasuje słowo "niewolnicy". Nie wiem, po co upamiętniać takie barbarzyństwo nazwą piwa?

    A może wypuścić całą serię piw, honorujących różne formacje wojskowe najeżdżające Rzplitą na przestrzeni wieków...
    Last edited by Wujcio_Shaggy; 01-12-2008, 10:11.
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

    @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

    Comment

    • tfur
      Senior
      • 05-2006
      • 1303

      #92
      nie wiem, jak będzie z nazwami piw, wuju, ale pewnie właśnie w tym momencie decydują się losy nowej serii kapsli (konstancin, kormoran) z rodzajami oręża albo formacjami wojskowymi. a potem - obleńce i płazińce. aż mnie zmroziło na tę myśl...
      veni, emi, bibi

      Comment

      • arcy
        Senior
        • 07-2002
        • 7538

        #93
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy Wyświetlenie odpowiedzi
        A może wypuścić całą serię piw, honorujących różne formacje wojskowe najeżdżające Rzplitą na przestrzeni wieków...
        Kozackie już jest.

        Comment

        • zgroza
          Senior
          • 03-2008
          • 3597

          #94
          Technicznie, Kozacy byli nasi i najeżdżali Stambuł.
          Lotna ekspozytura browaru

          Też Was kocham.

          Comment

          • tfur
            Senior
            • 05-2006
            • 1303

            #95
            innym razem nie nasi, bo pod tuchaczewskim. jeśli chodzi o smak kozackiego, łacniej zwalić winę na tych drugich.
            veni, emi, bibi

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9735

              #96
              Po ostatnich zawirowaniach (na szczęście, okazały się one pogłoskami ) odnośnie przyszłości browaru, proponuję... FENIKS!!!

              Comment

              • alstro
                Senior
                • 04-2003
                • 166

                #97
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy Wyświetlenie odpowiedzi
                Po pierwsze, nie słowiańscy, ale chrześcijańscy. Po drugie, trudno powiedzieć, że byli "na usługach"; do uprowadzanych siłą i tresowanych od najmłodszych lat chłopców lepiej pasuje słowo "niewolnicy". Nie wiem, po co upamiętniać takie barbarzyństwo nazwą piwa?

                A może wypuścić całą serię piw, honorujących różne formacje wojskowe najeżdżające Rzplitą na przestrzeni wieków...
                Ha... jeśli już tak się czepiać ... to nieprawdą jest też, że janczarmi byli tylko chrześcijanie (zwłaszcza w czasie istnienia Rzplitej wcielano tam także muzułmanów)... Nie wdając się też w dyskusje czy janczarzy byli niewolnikami, i czy większym barbarzyństwem było ich wcielanie do armii, gdzie dorabiali się tego i owego, lub fakt, iż jako muzułamnie nie mogli otwarcie pić np. piwa

                Jeszcze dodam do tej nieoczekiwanej duskusji na temat "upamiętnianiania" barbarzyństwa, iż (O, zgrozo!) ci "wstrętni" janczarzy byli nie tylko na usługach Osmanów, ale i sami Polacy (magnaci) utrzymywali przy swopich dworach takich janczarów (dla ozdoby)!

                Ja w każdym razie napiłbym się piwa "Janczar", gdyby było i było dobre

                Comment

                • Wujcio_Shaggy
                  Senior
                  • 01-2004
                  • 4628

                  #98
                  Muzułmanie mogli się zdarzać, ale regułą było uprowadzanie dzieci chrześcijańskich. I nie był to żaden kaprys (jak u magnatów, którzy wszak nie "hodowali" swoich janczarów, tylko utrzymywali "prezenty"), tylko oficjalna doktryna państwowa. A że się dorabiali, to była taka "marchewka" za wierną służbę.

                  Jak dla mnie, porywanie i tresowanie młodych chłopców na żołnierzy jest niewolnictwem. A niewolnictwo jest barbarzyństwem.
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                  @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                  Comment

                  • alstro
                    Senior
                    • 04-2003
                    • 166

                    #99
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy Wyświetlenie odpowiedzi
                    Kozackie już jest.

                    Spieszę donieść, iz barbarzyństwo objawiło się już przed laty na etykiecie piwa Tatar z Juranda.

                    Comment

                    • Wujcio_Shaggy
                      Senior
                      • 01-2004
                      • 4628

                      Widziałem - to było "jeszcze większe" "barbarzyństwo", bo piwo udawało wizualnie Tatrę
                      Last edited by Wujcio_Shaggy; 12-01-2009, 17:24. Powód: cudzysłów zgubiłem
                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                      Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                      @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎