Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Informacja na etykiecie dot. PN (Polskiej Normy)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • delvish
    Senior
    • 11-2004
    • 3508

    Informacja na etykiecie dot. PN (Polskiej Normy)

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darko Wyświetlenie odpowiedzi
    PS. Dziwi mnie umieszcznie informacji o stosowanej normie, która w dodatku jest nieaktualna.
    Skoro twierdzą, że się trzymają normy z 1995r. to może tak właśnie jest?
    "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
    (Frank Zappa)

    "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)
  • darko
    Senior
    • 06-2003
    • 2078

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
    Skoro twierdzą, że się trzymają normy z 1995r. to może tak właśnie jest?
    Ale czy to dobrze o nich świadczy? Wg mnie nie...

    Comment

    • delvish
      Senior
      • 11-2004
      • 3508

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darko Wyświetlenie odpowiedzi
      Ale czy to dobrze o nich świadczy? Wg mnie nie...
      http://www.odp.kad5.interpelacje.inf...edz_27999.html
      A co? Zodiak produkuje piwo bezalkoholowe, czy jak? Bo tylko w tym przypadku mogłoby to o nich źle świadczyć.
      "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
      (Frank Zappa)

      "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

      Comment

      • darko
        Senior
        • 06-2003
        • 2078

        #4
        A nie uważasz, że deklarowanie zgodności z nieaktualną normą świadczy delikatnie mówiąc o "lekkim zacofaniu"? Szczególnie gdy powrzechne jest stosowanie norm ISO itp.
        Tym bardziej, że aktualna norma dot. piwa została wydana 8 lat temu...

        Comment

        • huanghua
          Senior
          • 10-2005
          • 1910

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darko Wyświetlenie odpowiedzi
          A nie uważasz, że deklarowanie zgodności z nieaktualną normą świadczy delikatnie mówiąc o "lekkim zacofaniu"? Szczególnie gdy powrzechne jest stosowanie norm ISO itp.
          Tym bardziej, że aktualna norma dot. piwa została wydana 8 lat temu...
          Aleś się "mondry" w tym Radomiu zrobił
          W trakcie aktualizacji: Moje receptury (na razie brak casu)

          Comment

          • delvish
            Senior
            • 11-2004
            • 3508

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darko Wyświetlenie odpowiedzi
            A nie uważasz, że deklarowanie zgodności z nieaktualną normą świadczy delikatnie mówiąc o "lekkim zacofaniu"? Szczególnie gdy powrzechne jest stosowanie norm ISO itp.
            Ja tam wolę to "zacofanie", niż sypanie kukurydzy do zasypu do oporu, skracanie czasu fermentacji i leżakowania "do bólu" i inne "nowoczesności"

            P.S. IMO po prostu się Zodiaka czepiasz.
            Last edited by delvish; 25-06-2008, 09:34.
            "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
            (Frank Zappa)

            "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

            Comment

            • kopyr
              Senior
              • 06-2004
              • 9475

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
              Ja tam wolę to "zacofanie", niż sypanie kukurydzy do zasypu do oporu, skracanie czasu fermentacji i leżakowania "do bólu" i inne "nowoczesności"

              P.S. IMO po prostu się Zodiaka czepiasz.
              Bo to oczywiście zależy od tego, czy na etykiecie napiszesz sobie PN czy ISO.

              PS: IMO po prostu się czepiasz.
              Last edited by kopyr; 25-06-2008, 10:02.
              blog.kopyra.com

              Comment

              • darko
                Senior
                • 06-2003
                • 2078

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika huanghua Wyświetlenie odpowiedzi
                Aleś się "mondry" w tym Radomiu zrobił
                To przyjedź do Radomia, może też łykniesz trochę mondrości

                PS. Pivovaria nie stosuje żadnych norm, ani starych ani nowych

                Comment

                • darko
                  Senior
                  • 06-2003
                  • 2078

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
                  Ja tam wolę to "zacofanie", niż sypanie kukurydzy do zasypu do oporu, skracanie czasu fermentacji i leżakowania "do bólu" i inne "nowoczesności"

                  P.S. IMO po prostu się Zodiaka czepiasz.
                  A co ma piernik...? Normy PN nie mówią nic o kukurydzy itd. Mylisz tradycyjną technologię z zacofaniem.
                  Nie obraź się delvish, ale mam wrażenie, że czasami swoimi wypowiedziami nie wnosisz nic do dyskusji.

                  Comment

                  • zythum
                    Kot Makawity
                    • 08-2001
                    • 8305

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darko Wyświetlenie odpowiedzi
                    A nie uważasz, że deklarowanie zgodności z nieaktualną normą świadczy delikatnie mówiąc o "lekkim zacofaniu"? Szczególnie gdy powrzechne jest stosowanie norm ISO itp.
                    Tym bardziej, że aktualna norma dot. piwa została wydana 8 lat temu...
                    Pewnie nas zaraz wyrzucą z tego działu ale... co ma PN wspólnego z ISO? ISO w żaden sposób nie okresla technologii produkcji a jedynie okresla pewne kryteria zarządzania (jak naprzykład zarządzanie ryzykiem czy jakością w rozumieniu zarządzania procesami biznesowymi)?
                    Akurat PN 95 może być znacznie lepsza niż dzisiejsze normy (a w zasadzie ich brak bo koncerny przecież nie stosują żadnych norm typu PN czy BN) i trzymanie się jej może dobrze świadczyć o browarze.
                    Poczytaj najpier dobrze czego dotyczą normy PN i czy to się ma w jakikolwiek sposób do norm ISO czy nawet HACCP
                    To inaczej miało być, przyjaciele,
                    To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                    Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                    Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                    Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                    Rządzący światem samowładnie
                    Królowie banków, fabryk, hut
                    Tym mocni są, że każdy kradnie
                    Bogactwa, które stwarza lud.

                    Comment

                    • delvish
                      Senior
                      • 11-2004
                      • 3508

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darko Wyświetlenie odpowiedzi
                      Tym bardziej, że aktualna norma dot. piwa została wydana 8 lat temu...
                      W chwili obecnej nie ma aktualnej PN na Piwo.
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darko Wyświetlenie odpowiedzi
                      PS. Pivovaria nie stosuje żadnych norm, ani starych ani nowych
                      Skoro nie zdajesz sobie sprawy, że browar restauracyjny powinien spełniać pewne normy, to cóż... pozostawię to bez komentarza.
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darko Wyświetlenie odpowiedzi
                      A co ma piernik...? Normy PN nie mówią nic o kukurydzy itd.
                      Darko, czy ty widziałeś w ogóle na oczy "PN-A-79098:1995 Piwo"? Czy też dyskutujemy o tym "co tobie wydaje się, że jest tej normie"?
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darko Wyświetlenie odpowiedzi
                      Nie obraź się delvish, ale mam wrażenie, że czasami swoimi wypowiedziami nie wnosisz nic do dyskusji.
                      Masz z tym jakiś problem? Chcesz o tym porozmawiać?
                      "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                      (Frank Zappa)

                      "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                      Comment

                      • darko
                        Senior
                        • 06-2003
                        • 2078

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zythum Wyświetlenie odpowiedzi
                        Pewnie nas zaraz wyrzucą z tego działu ale... co ma PN wspólnego z ISO?
                        To, że obie dotyczą jakości. Wprawdzie PN określa m.in. wymagania wyrobu gotowego a np. ISO 9001 wymagania dla systemu zarządzania.
                        Jak już pisałem, tradycyjna technologia to musi być przestarzała. Uważam, że jednym z głównych przyczyn złej sytuacji małych browarów warzących dobre piwka nie jest konkurencja koncernów, a ich własna polityka.
                        A HACCP to inna bajka, nie wiem po co o tym wspominasz.
                        Last edited by ART; 29-06-2008, 14:45. Powód: cytowanie

                        Comment

                        • darko
                          Senior
                          • 06-2003
                          • 2078

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
                          W chwili obecnej nie ma aktualnej PN na Piwo.
                          Jest, wprawdzie dotyczy metod badań, ale piwa. A normy dotyczącej technologii nie ma, bo i po co? Zarządzanie jakością poszło w innym kierunku, a niektóre polskie browary stoją w miejscu.

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
                          Skoro nie zdajesz sobie sprawy, że browar restauracyjny powinien spełniać pewne normy, to cóż... pozostawię to bez komentarza.
                          Tak? A jakie, skoro sam napisałeś, że "w chwili obecnej nie ma aktualnej PN na Piwo"?
                          Czy myślisz, że polskie browary restauracyjne stosują PN?
                          Mnie chodziło o Polskie Normy, a nie o normy czystości czy standardy produkcyjne.
                          Dobra, nie będę łapał Cię za słówka.

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
                          Darko, czy ty widziałeś w ogóle na oczy "PN-A-79098:1995 Piwo"? Czy też dyskutujemy o tym "co tobie wydaje się, że jest tej normie"?
                          Fakt, nie miałem przed sobą tej normy. Napisałeś:
                          "Ja tam wolę to "zacofanie", niż sypanie kukurydzy do zasypu do oporu"
                          A czy cukier w składzie jest lepszy od kukurydzy? A cukier najwyraźniej jest dozwolony przez PN-A-79098:1995.

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
                          Masz z tym jakiś problem? Chcesz o tym porozmawiać?
                          tak, ale muszę położyć się na kozetce

                          Comment

                          • darko
                            Senior
                            • 06-2003
                            • 2078

                            #14
                            BTW, wydaje mi się, że traktujesz PN jak jakiś Reinheitsgebot.
                            Pozdrawiam

                            Comment

                            • delvish
                              Senior
                              • 11-2004
                              • 3508

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darko Wyświetlenie odpowiedzi
                              Jak już pisałem, tradycyjna technologia to musi być przestarzała.
                              Uważasz, że tradycyjna technologia musi być przestarzała?
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darko Wyświetlenie odpowiedzi
                              Uważam, że jednym z głównych przyczyn złej sytuacji małych browarów warzących dobre piwka nie jest konkurencja koncernów, a ich własna polityka. .
                              I tu się grubo mylisz główną przyczyną jest i jedno i drugie w zbliżonym stopniu.
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darko Wyświetlenie odpowiedzi
                              Czy myślisz, że polskie browary restauracyjne stosują PN?
                              Zapewne nie. Mam jednak wrażenie, że np. duże browary własne wewnętrzne normy posiadają. Niektóre małe zaś stosują PN na piwo i nie widzę w tym niczego złego, wręcz przeciwnie. Jestem zdania, że brakiem jakichkolwiek norm, w tym wewnętrznych, zakładowych wcale nie ma się co chwalić.
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darko Wyświetlenie odpowiedzi
                              Mnie chodziło o Polskie Normy, a nie o normy czystości czy standardy produkcyjne.
                              A widzisz. Precyzji w formułowaniu wypowiedzi nigdy za wiele.
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darko Wyświetlenie odpowiedzi
                              A czy cukier w składzie jest lepszy od kukurydzy? A cukier najwyraźniej jest dozwolony przez PN-A-79098:1995.
                              Oczywiście, że jest lepszy i wydaje mi się, że jako technologowi nie powinienem tłumaczyć ci dlaczego.
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darko Wyświetlenie odpowiedzi
                              BTW, wydaje mi się, że traktujesz PN jak jakiś Reinheitsgebot.
                              No cóż, jaki kraj takie Reinheitsgebot
                              Nie nie traktuję PN jako czegoś na kształt Reinheitsgebot, ale uważam, że w przypadku przede wszystkim piw koncernowych stanowiła ona pewną barierę przed fałszywie pojmowaną nowoczesnością i nie pozwalała na produkowanie piwa np. w większości z surowców niesłodowanych, leżakowania piwa w tydzień albo kilka godzin dzięki ultranowoczesnej chemii, itp. itd.
                              "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                              (Frank Zappa)

                              "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎