Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pociągiem po kolejowo-piwnych szlakach

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13950

    Znalazłem. Myślałem, że jakieś 100 metrów dalej, bo tam widać zatoczkę autobusową. A przystanek to powinien mieć i w centrum i przy stacji
    Last edited by Pendragon; 19-08-2010, 10:58.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • Jurandofil
      Senior
      • 10-2007
      • 976

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dreads Wyświetlenie odpowiedzi
      Teraz, od strony polskiej patrząc, jedzie koło Novosadu, po czym jeszcze kawałek "serpentyną" i zatrzymuje się niedaleko stacji benzynowej. Stamtąd idąc lekko w górę mamy ok 5 min do Novosadu.
      Ja na trasie KKA po czeskiej stronie żadnej stacji benzynowej nie dostrzegłem.
      Oficjalne zatrzymanie jest tylko jedno - Harrachov, nadrazi CD.
      Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

      Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
      Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13950

        No to teraz jestem w kropce. Panowie - podajcie daty swoich wizyt w Harrachovie. Może to coś wyjaśni.
        Benzinka jest kawałek dalej (kierunek Myto), droga do stacji skręca 100 metrów przed nią.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • dreads
          Basowy
          • 09-2009
          • 520

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
          No to teraz jestem w kropce. Panowie - podajcie daty swoich wizyt w Harrachovie. Może to coś wyjaśni.
          Benzinka jest kawałek dalej (kierunek Myto), droga do stacji skręca 100 metrów przed nią.
          Ja byłem chyba 5 sierpnia. Mam wrażenie, że Jurandofil był wcześniej, tak przynajmniej wnioskuję z jego relacji z bodajże lipca(niedawno czytałem na browarze.biz).

          Comment

          • dreads
            Basowy
            • 09-2009
            • 520

            nie zdążyłem edytować...

            Po konsultacjach z partnerką wynika, że autobus jechał jeszcze dalej, prawdopodobnie do stacji kolejowej. Wychodzi więc na to, że były dwa oficjalne zatrzymania. Nie wiem, gdzie miałem wtedy głowę, że tego nie zauważyłem. Przepraszam za zamieszanie

            Comment

            • Jurandofil
              Senior
              • 10-2007
              • 976

              Czy lipiec, czy sierpień, autobus jedzie do stacji kolejowej! W końcu jest za pociąg! Można powiedzieć, że od Sklarny jedzie cąły czas wzdłuż czerwonego szlaku. Na pewno nie jedzie przez zastavku Harrachov, Na Myte.
              Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

              Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
              Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

              Comment

              • dreads
                Basowy
                • 09-2009
                • 520

                Ok, no to w takim razie ma dwa zatrzymania mój błąd polegał na tym, że stwierdziłem, że to koniec podróży, gdy wszyscy pasażerowie wysiedli z autobusu oraz gdy "zapociąg" przyjechał po nas kilka godzin później, również całkiem pusty. Ja wysiadłem jednak dokładnie w tym miejscu, o którym pisałem Pendragonowi. Ta pętelka na mapie to właśnie stacja benzynowa. Dla Pendragona jednak najważniejsze, że dojedzie sobie busem na stację kolejową

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13950

                  Raczej zjedzie nim ze stacji do Jakuszyc w razie dalszego braku bezpośredniego połączenia kolejowego.

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • jacer
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 9875

                    Ale nad czym wy tak debatujecie chłopaki? Autobus "zapociąg" musi jechać od stacji kolejowej do stacji.
                    Milicki Browar Rynkowy
                    Grupa STYRIAN

                    (1+sqrt5)/2
                    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                    No Hops, no Glory :)

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13950

                      Nie musi, przynajmniej w Polsce, a to jakby nie było jest polska linia
                      W naszym pięknym kraju często zdarza się, że autobus KKA nie zajeżdża na stację kolejową, tylko staje gdzieś przy drodze, bo np. do stacji nie ma dojazdu (brak asfaltu), albo jest po prostu za daleko od głównej drogi, przy której i tak leży osada.
                      Inna sprawa, że chyba nigdy nie było tak, żeby autobus nie zajechał na stację początkową lub końcową zamkniętej trasy kolejowej.
                      Last edited by Pendragon; 20-08-2010, 10:51.

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • dreads
                        Basowy
                        • 09-2009
                        • 520

                        Ten autobus to taki zapociąg niezapociąg:P Może by go nie było, gdyby marszałkostwu się głupio nie zrobiło, że dali ciała (delikatnie mówiąc) z połączeniem kolejowym do Harrachova i dlatego między innymi nie jest naliczana do biletu opłata za odcinek Jakuszyce - Harrachov.

                        Comment

                        • Jurandofil
                          Senior
                          • 10-2007
                          • 976

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dreads Wyświetlenie odpowiedzi
                          Ten autobus to taki zapociąg niezapociąg:P Może by go nie było, gdyby marszałkostwu się głupio nie zrobiło, że dali ciała (delikatnie mówiąc) z połączeniem kolejowym do Harrachova i dlatego między innymi nie jest naliczana do biletu opłata za odcinek Jakuszyce - Harrachov.
                          Oj, dużo prawdy jest w tym co Kolega pisze, dużo! Jeśli nie wszystko...
                          Jakuszyce - Harrachov bezcennie, bo nie można zgarniać za bilety na terytorium innego kraju.
                          Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

                          Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
                          Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

                          Comment

                          • Pendragon
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 13950

                            Na dworcu w Tanvaldzie ukazał się rozkład na dni 28-31.08. http://www.k-report.net/ukazobrazek....tpref=28/16627
                            Tylko taki krótki, bo od 1 do 24 września Czesi remontują linię 036 (na odcinku Tanvald - Harrachov) całkiem ją zamykając. Autobusy zastępcze nie będą podjeżdżać na stację w Harrachowie. http://www.cd.cz/cd-online/vyluky/vy...tum=01.09.2010
                            No to pięknie... Pozostaje pytanie, czy pociągi Harrachov - Szklarska będą jeździć, heh. Przy okazji - z obrazka wynika, że linię przejmuje czeski Viamont?
                            Last edited by Pendragon; 23-08-2010, 09:20.

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13950

                              No to pociągi ruszają "już" jutro, ale od 1 września mają nowy rozkład.
                              Wszystke dojeżdzać będą do Korzeniowa, ale to zapewne tylko na czas remontu trasy Korzeniow - Tanvald.

                              Rozkład: Szklarska Poręba - Harrachov - Korenov
                              S - 07:15 09:00 11:00 17:12
                              H - 07:40 09:25 11:25 17:37
                              K - 07:50 09:34 11:34 17:45

                              Rozkład: Korenov - Harrachov - Szklarska Poręba
                              K - 08:00 09:40 11:40 18:00
                              H - 08:10 09:50 11:50 18:10
                              S - 08:35 10:15 12:15 18:35

                              Para pociągów o 9:00 ze Szklarskiej i 9:40 z Korenova jeździ tylko do 26 września.
                              Szkoda, że taka przerwa jest między południem a 18... Akurat jest czas na 2 kursy w jedną stronę, no chociaż 1 by się przydał.

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              • Krzysiu
                                Krzysiu
                                • 02-2001
                                • 14936

                                Kopia mojego postu z wortalu "Infokolej":

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
                                Koleżanka Modliszka mówi publicznie nieprawdę. Co to jest "absolutorium", można sobie przeczytać w Kodeksie Spółek Handlowych.

                                Na takie coś, jak mówi Modliszka, trzeba mieć mocne dowody. Tyle, że nie ma to znaczenia - za parę godzin moderator skasuje ten post, a ja dostanę ostrzeżenie.

                                ale żeby nie było, że nie pisałem, skopiuję ten post na innym, bardzo poczytnym forum

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎