Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pociągiem po kolejowo-piwnych szlakach

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zgroza
    Senior
    • 03-2008
    • 3597

    No modernizację tej linii reklamują już na dworcach, http://katowice.gazeta.pl/katowice/1..._160_km_h.html
    Lotna ekspozytura browaru

    Też Was kocham.

    Comment

    • Gringo
      Senior
      • 07-2007
      • 2151

      Czas najwyższy, w Mysłowicach pociag jedzie 20km/h, podkładów kolejowych nie widać bo zgniły, co ciekawena tym odcinku podkłady są (były) dłuższe od standartowych, gdyż mogły być w każdej chwili przekute z 1435mm na 1520mm.

      Comment

      • woosaa
        Senior
        • 07-2005
        • 1548

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gringo Wyświetlenie odpowiedzi
        Czas najwyższy, w Mysłowicach pociag jedzie 20km/h, podkładów kolejowych nie widać bo zgniły, co ciekawena tym odcinku podkłady są (były) dłuższe od standartowych, gdyż mogły być w każdej chwili przekute z 1435mm na 1520mm.
        Czyżby te podkłady były z 1945r.Podobno cała linia Medyka-Kraków-Katowice-Wrocław-? do 1989r? była na drewnie właśnie w celu szybkiego przekucia na 1520mm.
        mb WOS

        Comment

        • Gringo
          Senior
          • 07-2007
          • 2151

          Przy najbliższej okazji, muszę popytać jakiegoś łebskiego emeryta z PLKi jak to przebiegało. Jadąc ostatnio pociągiem pomiędzy Sosnowiec Jęzor a Jaworzno-Szczakowa widziałem wyprute tory z ziemi na drewnianych podkładach, czyli modernizacja trwa.

          Comment

          • badejza
            Senior
            • 03-2009
            • 277

            Przepraszam, że się wcinam w temat, ale mam pytanie odnośnie kolei i widzę, że mam do czynienia z "siedzącymi w temacie".

            Czy jest w planie jakiś remont linii nr 14 na odcinku przebiegającym przez woj. dolnośląskie?
            Czy może raczej należy się spodziewać zamknięcia linii? Osobiście brakuje mi połączeń pasażerskich z Głogowa w kierunku na Żary, czy na Leszno, które zostały zawieszone właśnie przez ograniczenia do prędkości furmankowych.
            Chamstwo w państwie, Panie.

            Comment

            • slavoy
              Senior
              • 10-2001
              • 5052

              Heh, widzę, że miałem nosa, że się przejechalem w lecie do Wschowy. Pamiętam, że granica województw była baaardzo widoczna. Wyjazd z Głogowa w żółwim tempie, jazda jedynym czynnym torem w stanie ciężkim, drugi zarośnięty w stanie rozkładu. Po wjeździe do Wielkopolski szynobusik zaczął całkiem żwawo grzać i do Wschowy minęliśmy dwa towarowe na drugim torze. Wyglądało to zupełnie jakbym wyjeżdżał z Polski na zachód lub południe
              Dick Laurent is dead.

              Comment

              • Gringo
                Senior
                • 07-2007
                • 2151

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika badejza Wyświetlenie odpowiedzi
                Przepraszam, że się wcinam w temat, ale mam pytanie odnośnie kolei i widzę, że mam do czynienia z "siedzącymi w temacie".

                Czy jest w planie jakiś remont linii nr 14 na odcinku przebiegającym przez woj. dolnośląskie?
                Czy może raczej należy się spodziewać zamknięcia linii? Osobiście brakuje mi połączeń pasażerskich z Głogowa w kierunku na Żary, czy na Leszno, które zostały zawieszone właśnie przez ograniczenia do prędkości furmankowych.
                Tego to i pewnie ludzie z PLK i PR nie wiedzą Co nieco można poczytać na branżowym forum tutaj. Jest tam skan z Głosu Głogowa który nie napawa optymizmem.

                Comment

                • badejza
                  Senior
                  • 03-2009
                  • 277

                  Mają ponoć jeden nieczynny tor przerabiać na przeprawę drogową. Prezydent Zubowski mówił, że jest już zgoda od PLK.
                  Z kolei gdzie indziej przeczytałem, że ten odcinek mają w planach zamknąć w ciągu najbliższych lat, jeżeli nie znajdą się pieniądze na remont. Tak się zastanawiam - czy jest możliwe, żeby wyłączyć z użytkowania tylko część linii kolejowej, podczas gdy na reszcie pociągi będą hulać nadal? Co mam na myśli - dojeżdża sobie taki skład na x-ty kilometr i nie może jechać dalej, ponieważ PLK urzędowo zamknęło dalszą część i co wtedy robi maszynista? Jedzie z powrotem? A może wogóle nie kierują pociągów na tę trasę tylko objazdem? Tylko wtedy sensowniej byłoby zamknąć aż do miejsca, gdzie jest możliwość potencjalnej zmiany kierunku jazdy (np. w Lesznie).
                  Jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić jako laik. Jako znawcy i fachowcy - podpowiedzcie!
                  Chamstwo w państwie, Panie.

                  Comment

                  • Gringo
                    Senior
                    • 07-2007
                    • 2151

                    A mało to przykładów patrząc na kolejową mapę Polski ?
                    Autobusy szynowe i inne jednostki nie wymagają układu stacyjnego który umożliwi zmianę kierunku jazdy tak jak w pociągu złożonym z jednej lokomotywy i wagonów. Taki pojazd może dojechać po jednym torze i tym samym wrócić zmieniając tylko kabinę sterowniczą. Przykład ze stacji Wieliczka Rynek.

                    Comment

                    • celtyk87
                      Senior
                      • 11-2008
                      • 208

                      Polska a w szczególności śląsk są 100 lat za murzynami. Przewozy Regionalne powinny już dawno kupić zestawy push-pull takie jak Koleje Mazowieckie.

                      Comment

                      • zgroza
                        Senior
                        • 03-2008
                        • 3597

                        Czemu akurat Śląsk? Źle jest wszędzie, ale będzie lepiej.
                        Za zamknięcie linii kolejowej nr 14, z tego co czytałem, jest odpowiedzialne woj. wielkopolskie, bo dolnośląskie i lubuskie wyraziły chęć współpracy.
                        Lotna ekspozytura browaru

                        Też Was kocham.

                        Comment

                        • kruger_nr1
                          Senior
                          • 11-2005
                          • 801

                          od marca ma zostać zamkniety odcinek lini kolejowej Wodzisław Ślaski - Chałupki. Nie wiadomo czy pociągnie to za sobą likwidację pociągu z Katowic do czeskiego Bohumina, czy pociąg ten pojedzie przez Racibórz(mało prawdopodobne). Więc jeśli ktoś chciałby się jeszcze nim przejechać to radzę się pośpieszyć
                          Kolekcja puszek piwnych:
                          http://puszkikrugera.web-album.org/

                          Comment

                          • Pankracy
                            Senior
                            • 10-2007
                            • 2769

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika celtyk87 Wyświetlenie odpowiedzi
                            Polska a w szczególności śląsk są 100 lat za murzynami.
                            Bo Polacy nie chcą pomocy Chińczyków.
                            W tej chwili wszystkie kraje Afryki Subsaharyjskiej (może poza RPA) zdominowane sa przez inwestycje realizowane rękami i pieniędzmi z Chin.
                            Przewozy Regionalne powinny już dawno kupić zestawy push-pull takie jak Koleje Mazowieckie.
                            Ciekawe za co?
                            W sławetnym 2008 roku PKP Intercity załatwiło PR przejmując przewozy międzywojewódzkie. Największą stratą PR była utrata na rzecz konkurencji lokomotyw (PR zmuszene są wypożyczać tabor trakcyjny od PKP Cargo).

                            Comment

                            • woosaa
                              Senior
                              • 07-2005
                              • 1548

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kruger_nr1 Wyświetlenie odpowiedzi
                              od marca ma zostać zamkniety odcinek lini kolejowej Wodzisław Ślaski - Chałupki. Nie wiadomo czy pociągnie to za sobą likwidację pociągu z Katowic do czeskiego Bohumina, czy pociąg ten pojedzie przez Racibórz(mało prawdopodobne). Więc jeśli ktoś chciałby się jeszcze nim przejechać to radzę się pośpieszyć
                              Pociąg Katowice-Bohumin nie jeżdzi od grudnia
                              mb WOS

                              Comment

                              • Gringo
                                Senior
                                • 07-2007
                                • 2151

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika celtyk87 Wyświetlenie odpowiedzi
                                Polska a w szczególności śląsk są 100 lat za murzynami.
                                Fotorelacja z Mauretanii. W jednym z czasopism GLOBTROTER był temu pociągowi poświęcony kilkustronicowy artykuł.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎