Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pociągiem po kolejowo-piwnych szlakach

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13950

    Co to te dermy? Wagony z pluskwami?

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • kruger_nr1
      Senior
      • 11-2005
      • 801

      ,,derma" to taki wagon wypożyczony z Czech (ĆD) przez KŚ (Koleje Śląskie), bezprzedziałowy i ma obijane dermą siedzenia. Jeśli jeżdziłeś po Czechach, to na pewno pamietasz.
      Kolekcja puszek piwnych:
      http://puszkikrugera.web-album.org/

      Comment

      • woosaa
        Senior
        • 07-2005
        • 1548

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kruger_nr1 Wyświetlenie odpowiedzi
        ,,derma" to taki wagon wypożyczony z Czech (ĆD) przez KŚ (Koleje Śląskie), bezprzedziałowy i ma obijane dermą siedzenia. Jeśli jeżdziłeś po Czechach, to na pewno pamietasz.
        Akurat w KŚ jeżdzą przedziałowe.W Czechach mozna je spotkać w rychlikach.W marcu jechałem takim na trasie Decin-Praha.
        mb WOS

        Comment

        • Adi78
          Member
          • 09-2009
          • 39

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika woosaa Wyświetlenie odpowiedzi
          W dniu wczorajszym zrobiłem sobie wycieczkę Kolejami Śląskimi na trasie Gliwice-Żywiec-Bielsko Biała-Cieszyn-Czechowice Dz-Katowice-Gliwice.Koszt to 26 zł(bilet imienny całodobowy)Cel to trzy minibrowary na południu województwa.
          Z Gliwic(8.43) do Żywca jechał pachnący nowością Impuls z Newagu.Niestety przez opóżniony EC Polonia złapał 10 min. w Bielsku,do Żywca odrobił 3.Wypicie piwa w Krajcarze szybko mi poszło i zamiast KŚ do Bielska pojechałem PKSem(5.40 zł),dzięki czemu spokojnie"zaliczyłem"Bielitzera.
          O godz.14.03 wyruszyłem KŚ do Cieszyna "motorakiem"SN82 przez Czechowice,Zebrzydowice.W Cieszynie planowo.Szybki marsz do browaru mieszczańskiego,póżniej Czeski Cieszyn(Krakonos i Sachsenberg)i powrót do kraju (zaliczając małe Brackie).Na stacji stał już SN82 i o 17.20 odjazd do Czechowic(frekwa marna-5 osób).W Czechowicach przesiadka na Katowice(opóżn 5 min,Traxx i 3 czeskie przedziałowe dermy).W Katowicach szybka przesiadka(Traxx i 3 dermy) i o 20.22 jestem w Gliwicach.
          Jeśli chodzi o KŚ to duży minus za brak tablic/informacji na taborze.Ludzie na większych stacjach pytaja się gdzie jedzie/co to za pociąg.
          Następny wypad do Cieszyna w styczniu/lutym.
          Dzięki kolego za Twój opis wyjazdu,bo dzięki Tobie dowiedziałem się o tym bilecie za 26zł i wczoraj wraz z kolegą odwiedziłem w końcu Krajcara .
          Ps.A Krakonosa,to gdzie piłeś w Tesine-w takiej knajpie,w której są też Svijany?
          Bo jeśli tak,to właściciel wspominał nam tydzień temu,że od lutego bądź marca,planuje sprowadzać piwa np.z Zabaka i innych okolicznych browarków.
          Last edited by Adi78; 30-12-2012, 11:44.

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13950

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Adi78 Wyświetlenie odpowiedzi
            Ps.A Krakonosa,to gdzie piłeś w Tesine-w takiej knajpie,w której są też Svijany?
            Odpowiem za Woosę, bo wiem gdzie pił Hospudka Těšíňák - na Stefanikowej koło Rynku.
            Last edited by Pendragon; 30-12-2012, 14:58.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • woosaa
              Senior
              • 07-2005
              • 1548

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
              Odpowiem za Woosę, bo wiem gdzie pił Hospudka Těšíňák - na Stefanikowej koło Rynku.
              Zgadza się.Svijany też tam leją(2 piwa),Zubra i Maestro.Z kija jest też ...Kofola.
              mb WOS

              Comment

              • celtyk87
                Senior
                • 11-2008
                • 208

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Adi78 Wyświetlenie odpowiedzi
                Dzięki kolego za Twój opis wyjazdu,bo dzięki Tobie dowiedziałem się o tym bilecie za 26zł
                Niestety KŚ ma tak głupią stronę że nie sposób znaleść jakich kolwiek informacji o tym bilecie.

                Comment

                • Jurandofil
                  Senior
                  • 10-2007
                  • 976

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika celtyk87 Wyświetlenie odpowiedzi
                  Niestety KŚ ma tak głupią stronę że nie sposób znaleść jakich kolwiek informacji o tym bilecie.
                  Nie do końca głupia. Tam po prostu nie ma tej informacji. Poza tym wszystko jest elegancko
                  heh, ja dla ciekawości przeszukałem stronę wiedząc o tym bilecie... i nie znalazłem
                  Była natomiast informacja, że do odwołania bilety KŚ honorowane w IC. Ale już dawno odwołane, mimo, że info na stronie jest
                  Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

                  Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
                  Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

                  Comment

                  • celtyk87
                    Senior
                    • 11-2008
                    • 208

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jurandofil Wyświetlenie odpowiedzi
                    Nie do końca głupia. Tam po prostu nie ma tej informacji. Poza tym wszystko jest elegancko
                    Brak informowania klientów o promocjach i ofertach ma być klawy??? KŚ ma w dupi* klienta tak samo jak PR. Po co ludzie maja wiedzieć i jezdzić taniej.

                    Comment

                    • Jurandofil
                      Senior
                      • 10-2007
                      • 976

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika celtyk87 Wyświetlenie odpowiedzi
                      Brak informowania klientów o promocjach i ofertach ma być klawy??? KŚ ma w dupi* klienta tak samo jak PR. Po co ludzie maja wiedzieć i jezdzić taniej.
                      O których ofertach i promocjach (oprócz omówionej przez nas w postaci biletu dobowego) brakuje informacji na stronie KŚ?
                      Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

                      Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
                      Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

                      Comment

                      • slavoy
                        Senior
                        • 10-2001
                        • 5052

                        A co, jedna to mało? Nieaktualne informacje, o których wspomniałeś, to też mało?

                        Celtyk - oni nie mają w dupie klienta, bo oni nie wiedzą co to jest. I nie chcą wiedzieć, bo najfajniej to przecież się wozi powietrze w dziwnych godzinach, oczywiście przy odpowiednio wysokim dofinansowaniu z publicznego budżetu - tak lokalnego, jak i centralnego. To taki rak-spuścizna (po PR, wcześniej PKP), który przeszedł razem z nieodsianą odpowiednio kadrą.

                        Ciekawe czy kiedyś do kogoś dotrze, że kolei w Polsce nie da się już zreformować? Trzeba ją wybudować od nowa, od fundamentów po ornamenty, czyli od prezesów po sprzątaczy klopów na stacjach postojowych, bo większość z nich jest przeżarta patologią.
                        Dick Laurent is dead.

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13950

                          Jak to mówią - każdy pasażer to strata, im więcej pasażerów, tym większe straty

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • Pendragon
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 13950

                            A w Warszawie w sylwestra ostatni raz można się było przejechać tramwajem 13N, czyli tzw. parówką. Ten model przechodzi do historii. I czym teraz dadek będzie jeździł i rozwoził forumowiczów po knajpach?
                            Last edited by Pendragon; 04-01-2013, 10:52.

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • docent
                              Senior
                              • 10-2002
                              • 5205

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                              A w Warszawie w sylwestra ostatni raz można się było przejechać tramwajem 13N, czyli tzw. parówką. Ten model przechodzi do historii. I czym teraz dadek będzie jeździł i rozwoził forumowiczów po knajpach?
                              Irytuje mnie to określenie, nigdy nie słyszałem żeby ktoś z warszawiaków go używał. Pojawiło się w mediach jakoś w ostatnim roku
                              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                              Comment

                              • Pendragon
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 13950

                                A mnie denerwują łódzkie terminy komunikacyjne - krańcówka, migawka itp.

                                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎