Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pociągiem po kolejowo-piwnych szlakach

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • woosaa
    Senior
    • 07-2005
    • 1548

    Ja to się do Malborka wybiorę,ale jak będą PENDOlino śmigać
    mb WOS

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13950

      A jak się one tam nie będą zatrzymywać to też się wybierzesz?

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • woosaa
        Senior
        • 07-2005
        • 1548

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
        A jak się one tam nie będą zatrzymywać to też się wybierzesz?
        Będą będą...może nie wszystkie ale część tak.A zresztą i tak Ciebie odwiedzę
        mb WOS

        Comment

        • abernacka
          Senior
          • 12-2003
          • 10837

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika minibrowary Wyświetlenie odpowiedzi
          haha warunki polowe, ale dla Rycerza warto się poświęcić
          Jakie znowu warunki polowe?
          Piwna turystyka według abernackiego

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13950

            Żartobliwa manipulacja. Porównaj mój wpis z zacytowanym fragmentem.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • dadek
              Senior
              • 09-2005
              • 4568

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
              A w Warszawie w sylwestra ostatni raz można się było przejechać tramwajem 13N, czyli tzw. parówką. Ten model przechodzi do historii. I czym teraz dadek będzie jeździł i rozwoził forumowiczów po knajpach?
              Na linii rzeczywiście 13N jeździły tego dnia ostatni raz. Ja miałem zjazd 2.48 już 01.01.2013. Jednak oficjalne pożegnanie (uczestniczyła pani prezydent Walz) odbyło się w sobotę 05.01 i wtedy wszystkie sprawne 13N wyjechały w paradę po mieście, a potem jeszcze woziły chętnych na trasie Pl. Narutowicza - pętla Zieleniecka. Były tłumy ludzi, liczne media zdawały relację z tego smutnego wydarzenia. http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informac...nie,72415.html
              A ja teraz do pracy to już bez przyjemności, 105N to już nie to samo... Jedyna nadzieja, że trafi się jazda 13N na wynajmy, z wycieczkami i na linii turystycznej.
              Docent ma rację, "parówka" to jakiś wymysł medialny, nikt wśród motorniczych i pracowników zaplecza takiej nazwy nigdy nie używał.

              Comment

              • docent
                Senior
                • 10-2002
                • 5205

                No pięknie, pięknie panie Jurandofil Aczkolwiek razi brak oryginalnego reflektora...
                Zaloguj się do Facebooka, aby zacząć udostępniać różne rzeczy oraz łączyć się ze znajomymi, rodziną i ludźmi, których znasz.
                Last edited by docent; 17-01-2013, 15:41.
                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13950

                  Co tam było? Cenzura już zadziałała.

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • docent
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 5205

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                    Co tam było? Cenzura już zadziałała.
                    Eee, udostępnia tylko znajomym. Nie ma się czego wstydzić - Jurandofil za sterami 13N!
                    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13950

                      Tak jak już to było zapowiadane, wróciły pociągi na linię 024 Hanušovice - Dolní Lipka oraz przedłużono o 2 km (do granicy pardubickiego kraju) linię 025 Dolní Lipka - Mlýnický Dvůr.
                      W obydwu przypadkach ruch prowadzony będzie (przynaj.mniej na razie) tylko w soboty i niedziele.


                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13950

                        Z grupy pl.misc kolej:

                        Madeline's dream came true when she got to ride a train on her third birthday!



                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • Jurandofil
                          Senior
                          • 10-2007
                          • 976

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                          No pięknie, pięknie panie Jurandofil Aczkolwiek razi brak oryginalnego reflektora...
                          http://www.facebook.com/photo.php?fb...type=1&theater
                          Haha!
                          Niestety, modernizacje... modernizacje...
                          PS. Upubliczniłem Skoro docent mówi, że nie ma się czego wstydzić
                          Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

                          Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
                          Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

                          Comment

                          • żąleną
                            Sojowe Oddziały Bojowe
                            • 01-2002
                            • 13239

                            A jak się nimi jeździło? Motorniczowie prowadzący te składy nie wyglądali na zbytnio zadowolonych, a może mi się tylko wydawało.
                            Last edited by żąleną; 11-02-2013, 10:23.

                            Comment

                            • Gringo
                              Senior
                              • 07-2007
                              • 2151

                              Zapewne jest podobnie jak na kolei. Każdy z młodych maszynistów z wielką chęcią poprowadziłby parowóz, ale tak już na codzień pracować na nim 8-12 godzin, to już nie bardzo.

                              Comment

                              • dadek
                                Senior
                                • 09-2005
                                • 4568

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                                A jak się nimi jeździło? Motorniczowie prowadzący te składy nie wyglądali na zbytnio zadowolonych, a może mi się tylko wydawało.
                                Jeździło się zajebiście, wagony silne (dwustopniowa przekładnia), mocne konstrukcyjnie jak czołgi, motorniczy siedzi w nich wysoko, nie tak jak w nowych Pesach gdzie w razie poważniejszej kolizji obawiał bym się o swoje bezpieczeństwo. Do tego łatwe w obsłudze w przypadku awarii, zawsze w ten czy inny sposób dało się wagon uruchomić i zjechać do zajezdni. Co do niezadowolenia motorniczych to może tylko tych o większych gabarytach bo kabiny były projektowane na normy lat 60 czyli przeciętna wzrostu 170-180 cm. No i motorniczy mógł być niezadowolony kiedy wiózł wieczorem browarbizowiczów na jakąś piwną premierę a sam miał przed sobą perspektywę jeszcze 5 godz. pracy.
                                Ale jak dla mnie - najlepsze tramwaje jakimi jeździłem.
                                Fotka z ostatniej liniowej służby w noc sylwestrową 2012/2013.
                                Attached Files

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎