Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pociągiem po kolejowo-piwnych szlakach

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • VanPurRz
    Senior
    • 09-2008
    • 4229

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gringo Wyświetlenie odpowiedzi
    A kto ich wyprosił ? Drużyna konduktorska polska czy czeska ? i który to był pociąg ?
    Konduktor czeski.
    "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

    Comment

    • VanPurRz
      Senior
      • 09-2008
      • 4229

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika olie Wyświetlenie odpowiedzi
      Nocny Chopin z wagonami do Pragi, które potem są przyłączane do EN 444 „Slovakia“. Już widzę jaką rzecz wprowadzili: "na terenie Czech pociąg niedostępny w komunikacji krajowej (Bohumin --> Praha hl.n., codziennie)", "povinná rezervace místa k sezení, vnitrostátní přeprava vyloučena". To coś jak było w pociągu Moskwa-Nicea. Z przesiadką na następny pociąg podróż się wydłuża o jakieś 50 minut. Cały czas może przejść manewr z kuszetką, bo miejscówka do leżenia jest na całą trasę.
      Ok, dzięki za wyjaśnienie. To był właśnie En Slovakia. Ja z dziećmi nie chciałbym sie przesiadać w nocy ale dla młodzieży to dobra opcja.
      "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

      Comment

      • VanPurRz
        Senior
        • 09-2008
        • 4229

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika belfer102 Wyświetlenie odpowiedzi
        Te 200zł to oczywiście w jednym kierunku - skąd podróż?
        A co się stanie gdy tam albo w drodze powrotnej brak wolnych miejsc a chcę kupić bilet "od ręki"- nie przez e-bilet?
        Praga Florenc - Warszawa Centralna/Zachodnia przez Wrocław. Od ręki to nie wiem ale biletów nie było ze trzy tyogdnie przed wyjazdem więc pewnie po prostu nie kupisz "od ręki".
        "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13950

          Czyli rozumiem, że sytuacja wynikała z faktu przełączenia w Bohuminie wagonów "praskich" do pociągu klasy EuroNight? Gdybym chciał podróżować tym Chopinem z Warszawy do np. Hodonina, to jak najbardziej można (a wręcz należy) kombinowanie z osobnymi biletami, tak?

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • VanPurRz
            Senior
            • 09-2008
            • 4229

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
            Czyli rozumiem, że sytuacja wynikała z faktu przełączenia w Bohuminie wagonów "praskich" do pociągu klasy EuroNight? Gdybym chciał podróżować tym Chopinem z Warszawy do np. Hodonina, to jak najbardziej można (a wręcz należy) kombinowanie z osobnymi biletami, tak?
            Ja rozumiem, że z tego faktu właśnie. Kombinowanie chyba tez tak ale trzeba się przesiąść w Bohuminie na inny pociąg bo ten staje się EN i musiałbys mieć bilet ciągły/miejscówkę? Chyba, że jedziesz wagonami do Budapesztu czy Wiednia i nie są one przyłączane do EN?
            Last edited by VanPurRz; 13-11-2014, 12:46.
            "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13950

              Chopin jedzie dalej do Budapesztu, po drodze jest Hodonin, więc go dałem jako przykład. Grupa wagonów z tego Chopina jest podłączana do EuroNight do Pragi, reszta wagonów jedzie dalej do Budapesztu bez zmiany klasy pociągu, więc kombinowanie w tym kierunku trasy jest jak najbardziej na miejscu. Opisany przypadek z wyrzuceniem z pociągu jest w obecnym rozkładzie chyba jedynym wyjątkiem od reguły. Ale to musimy ustalić dla ogólnego zrozumienia tematu.
              Last edited by Pendragon; 13-11-2014, 12:51.

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • olie
                Senior
                • 06-2011
                • 777

                Do Hodonina spokojnie można kombinować z biletami na część polska i czeską. EN Slovakia to wyjątek, bo na inne EuroNight jeżdżące przez Czechy (EN Metropol, EN Phoenix, EN Canopus) da się kupić bilet w komunikacji krajowej, również przez internet.

                Wygląda na to, że od grudnia będzie kolejne połączenie z Czechami. PolskiBus startuje z trasą Lublin-Rzeszów-Kraków-Katowice-Praha.

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13950

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika olie Wyświetlenie odpowiedzi
                  Wygląda na to, że od grudnia będzie kolejne połączenie z Czechami. PolskiBus startuje z trasą Lublin-Rzeszów-Kraków-Katowice-Praha.
                  Właśnie miałem o tym napisać.

                  Dla mnie jednak istotna jest inna nowość - Sobieski zacznie kursować z Gdyni, zatem dostępność Czech, jak i chociażby Cieszyna, stanie się wielokrotnie lepsza. Trzeba będzie w końcu zacząć stosować w/w kombinacje biletowe

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • olie
                    Senior
                    • 06-2011
                    • 777

                    W obecnym rozkładzie zgodnie z zapowiedziami powrócił pociąg EC Praha (9:45-17:44, powrót z Pragi 10:19-18:17) - czas przejazdu dobry, ale godziny mogłyby być lepsze. Niestety taryfa SparDay/SparNight podrożała z 24 na 29 euro (po dzisiejszym kursie to 123,54 zł). W podobnej cenie, przy odrobinie wysiłku, można już znaleźć połączenie lotnicze (LOT zwiększył liczbę połączeń do Pragi), dlatego tym bardziej opłaca się opcja kombinowana (w wersji nocnej). Nie wstając od komputera i kupując z ok. 3 tygodniowym wyprzedzeniem bilet do/z Pragi kosztuje ok. 79,34 zł (oszczędność 44,2 zł). Jadąc z Pragi (23:08-7:20) nie trzeba się ruszać ze swojego miejsca (można kupić po obu stronach miejscówkę na to samo miejsce), jadąc z Warszawy można się nie przesiadać (21:26-7:47) albo wsiąść do wagonu jadącego do Wiednia/Budapesztu i przy przesiadce w Ostrawie na EN Slovakia dotrzeć do Pragi ponad godzinę wcześniej (6:12).
                    Last edited by olie; 21-12-2014, 01:40.

                    Comment

                    • olie
                      Senior
                      • 06-2011
                      • 777

                      Natomiast potaniała oferta dla Wrocławia. Teraz bilet Praha-Wrocław to koszt 11 euro (było 17 euro), taka sama cena jest z Brna. Połączenia z miejscowości położonych w odległości do 135 km od punktu granicznego Lichkov Gr. (np. Pardubice) kosztują 7 euro. Z każdego miejsca w Czechach (więcej niż 250 km od Lichkova) da się dojechać do Wrocławia za 15 euro. Do Kamieńca Ząbkowickiego czy Kłodzka w każdym przypadku jest 2 euro taniej niż do Wrocławia. Podobnie jak przy SparDay bilet należy kupić w wyprzedzeniem minimum 3 dni.

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13950

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika olie Wyświetlenie odpowiedzi
                        Natomiast potaniała oferta dla Wrocławia.
                        Jaka to za taryfa?

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • olie
                          Senior
                          • 06-2011
                          • 777

                          Včasná jízdenka Evropa. Ma zastosowanie przy połączeniach zaczynających się w Czechach. Przewozy Regionalne na swojej stronie nic o takich cenach relacyjnych z Polski nie piszą, ale jadąc z kimś można uzyskać zbliżoną cenę kupując bilet do Międzylesia, bilet Czechy+ (19 zł/os) i promocyjny na odcinku Pardubice-Praha (99 Kc). Do Brna zamiast Czechy+ lepiej jest kupić przejściówkę za 6 zł, bilet Lichkov-Usti i promocyjny Usti-Brno (99 kc). Przy trzech osobach wyjdzie 46,66 zł.

                          Comment

                          • Pendragon
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 13950

                            Za jakiś czas do browaru Bravur w Loucnej nad Desnou pojedziemy pod drutem.
                            Portal założony w 2011 r. przez grono ekspertów z branży kolejowej. Prezentujemy aktualne wiadomości dotyczące transportu kolejowego oraz oferty pracy.

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13950

                              Dzisiaj jeżdżę sobie tramwajem po Pradze
                              Jedeme ve směru: Divoká Šárka - Nádraží Hostivař.S Martinem tentokrát natočil kolega, jeho profil zde na youtube najdete pod nickem "Mechanik4994"

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              • Pendragon
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 13950

                                Filmik emitowany w Pendolino "Radiowa Trójka".
                                http://www.polskieradio.pl/9/4351,Pociag-radiowej-TrojkiPo co Pendolino otwiera dziób i jak należy panierować kotlety w Warsie? Taką tajemną wiedzę posiedli ...


                                Mann jak zwykle w wysokiej formie, ubarwił mi podróż do i z Warszawy:

                                - Wydaje mi się, że dobrze zahamowałem, bo stoimy.
                                - Stoimy cały czas.
                                - Czyli to już umiem... umiem hamować.

                                Last edited by Pendragon; 11-05-2015, 14:49.

                                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎