Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pociągiem po kolejowo-piwnych szlakach

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • delvish
    Senior
    • 11-2004
    • 3508

    #91
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika belfer102 Wyświetlenie odpowiedzi
    Co to jest ziomku EZT?
    Elektryczny Zespół Trakcyjny
    Last edited by delvish; 11-02-2009, 16:47.
    "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
    (Frank Zappa)

    "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

    Comment

    • abernacka
      Senior
      • 12-2003
      • 10837

      #92
      Jak dobrze, że nie mam takich problemów Wsiadam wygodnie do auta i jadę gdzie mi się podoba a nie tory prowadzą
      Piwna turystyka według abernackiego

      Comment

      • dadek
        Senior
        • 09-2005
        • 4568

        #93
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
        Jak dobrze, że nie mam takich problemów Wsiadam wygodnie do auta i jadę gdzie mi się podoba a nie tory prowadzą
        No nie, nie zaczynaj znowu, błagam!!!

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13950

          #94
          Uświadomcie mnie proszę, jak podróżować pociągami międzynarodowymi, by nie przepłacić?
          Myślę o 1 dniowej wycieczcie z Krakowa do Ostravy. O 6:53 wyjeżdża EC Comenius i jest w Ostravie ok 10. miałbym prawie 8 godzin na piwny rekonesans. No ale jak to zrobić, by zapłacić najmniej? Bilet do Bohunina a potem u kierpocia dokupić do Ostravy? Czy też do Zebrzydowic, przejściówka graniczna i dalej jak powyżej (u kierpocia). W ogóle ile to połączenie kosztuje? EC to cena niska być nie może, ale to jedyne rozsądne połączenie chyba.
          Last edited by Pendragon; 24-04-2009, 22:48.

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13950

            #95
            Jest okazja do przejechania się pod parą i zwiedzenia browaru w Czarnkowie. 30 sierpnia wyrusza z Poznania Ol49+3Bh przez Rogożno i Bzowo do Czarnkowa i z powrotem. Szczegóły tutaj

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • lzkamil
              kierowca bombowca
              • 01-2003
              • 3611

              #96
              Z moich doświadczeń (sprzed paru lat) zawsze najtaniej było dokulać się pociągiem do granicy, przejść ją z buta, po czym wsiąść w pierwszy zagramaniczny pociąg. Podróż pociągiem przez granicę drastycznie zwiększa koszty podróży koleją
              Lepszy jabol pod okapem
              niż GŻ, CP i KP !


              Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

              Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

              Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13950

                #97
                Tak, ale ja chcę tego samego dnia wrócić. Nie mam czasu na wędrówki przez granicę
                Last edited by Pendragon; 24-04-2009, 23:31.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • delvish
                  Senior
                  • 11-2004
                  • 3508

                  #98
                  Pendragon, nie wiem jak tam z cenami EC'ków/IC'ków, ale najbardziej sensowne połączenie to busik za ca. 10-15 zł z Krakowa do Cieszyna, granica z buta (15 min.) i wsiadasz w pociąg po czeskiej stronie. Do Ostrawy z Cieszyna co chwilę coś jeździ. Zaoszczędzone pieniądze wydajesz zaś w bardziej sensowny sposób
                  Last edited by delvish; 25-04-2009, 06:16.
                  "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                  (Frank Zappa)

                  "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                  Comment

                  • naczelnik
                    Senior
                    • 08-2003
                    • 1884

                    #99
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lzkamil Wyświetlenie odpowiedzi
                    Z moich doświadczeń (sprzed paru lat) zawsze najtaniej było dokulać się pociągiem do granicy, przejść ją z buta, po czym wsiąść w pierwszy zagramaniczny pociąg.
                    jesli nie ma jakiejs super-oferty, to kupujesz bilet do ostatniej stacji. miedzy stacjami (po tym jak pociag pogoni z przygranicznej stacji do nastepnej, delektujesz sie czym mozesz, aha! nie zapomnij konduktora odpowiednio "potraktowac", po tym jak pociag ruszy i jak sie kierpoc nawinie...
                    Popieram domowe browary!

                    Polakom gratulujemy naczelnika

                    Zamykam browar.
                    Nie mogę robić tak skandalicznie dobrego piwa.

                    gratulacje wstrzymane:Pogratuluj bolcowi

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13950

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
                      Pendragon, nie wiem jak tam z cenami EC'ków/IC'ków, ale najbardziej sensowne połączenie to busik za ca. 10-15 zł z Krakowa do Cieszyna, granica z buta (15 min.) i wsiadasz w pociąg po czeskiej stronie. Do Ostrawy z Cieszyna co chwilę coś jeździ.
                      Ten wariant jest moim podstawowym Chciałem się jednak dowiedzieć przede wszystkim jak wygląda oszczędne przekraczanie granicy w pociągu.

                      Mówisz, że busy (pod tym pojęciem rozumiem minibusy) do Cieszyna też są? Skąd jeżdżą i o której? Znalezienie informacji w necie o krakowskich minibusach graniczy z cudem - do Szczyrzyca rozkład jednak udało mi się wywęszyć, tylko nie wiem skąd ruszają.
                      Chciałem jechać do Cieszyna PKSem o 8:20. 3 godziny i to popiesznym... Jesli jest bus, to chętnie skorzystam.

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13950

                        Szukajcie a znajdziecie - czy to chodzi o ten? http://comfortbus.w.interia.pl/
                        Trochę nieaktualny ale może się nie zmieniło.

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • Jurandofil
                          Senior
                          • 10-2007
                          • 976

                          Jednym z dobrych rozwiązań biletu Kraków - Czechy (a już napewno wtedy, jeśli w planach jest EC Comenius), to bilet międzynarodowy z ofertą CD-PKP most za 18 Euro w obie strony. Rezerwacja miejsc nie jest obowiązkowa, co oznacza, że 18Euro to całkowity koszt podróży Kraków - Petrovice u Karvine i z powrotem. Po czeskiej stronie jest multum ofert - zapraszam na PW w przypadku konkretnego zapytania (np. bilet dla jednej osoby na cały dzień w województwie Moravskoslezkym - na pociągi osobowe - jedyne 150Kc).
                          Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

                          Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
                          Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

                          Comment

                          • Jurandofil
                            Senior
                            • 10-2007
                            • 976

                            A! Obecny kolejowy kurs Euro to 4,45.

                            Pendragonie, czy masz już konkretną datę wizyty w Czechach?
                            Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

                            Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
                            Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

                            Comment

                            • darekd
                              PremiumUżytkownik
                              • 02-2003
                              • 12205

                              A nie lepiej pojechać z Katowic do Ostrawy osobowym? bo takie jeżdzą

                              Comment

                              • Pendragon
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 13950

                                Koledzy, obaj nie dostrzegacie pewnych założeń:
                                - nie bez powodu wyruszam z Krakowa - mam tam rodzinę i tam będę przebywał przez jakiś tydzień
                                - chcę spędzić możliwie najwięcej czasu w Ostrawie
                                - chcę wrócić tego samego dnia do Krakowa
                                - nie chcę spędzić nocy w pociągu na trasie Katowice-Kraków (w obydwu kierunkach)

                                Ale jak już się tak upieracie na te Katowice... to podpowiedzcie tani nocleg w Ostrawie
                                Ale nie jakieś wieloosobowe pokoje w hostelach, tylko normalna jedynka z łazienką.
                                Last edited by Pendragon; 27-04-2009, 09:29.

                                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎