Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pociągiem po kolejowo-piwnych szlakach

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Gringo
    Senior
    • 07-2007
    • 2151



    Zdjęcie w stacji SPG i lokomotywa elektryczna świadczy że sieć trakcyjna jest na 100% do tej stacji.

    Comment

    • jacer
      Senior
      • 03-2006
      • 9875

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
      Nie wiem, który, ale wisi tam do dzisiaj. Elektryfikacja odcinka SPG - granica - dalej nie jest rozważana nawet w najbardziej abstrakcyjnych projektach Urzędu Marszałkowskiego.

      Jacer, dla ułatwienia: odcinek JG - SPG należy do PKP PLK, od SPG do granicy jest własnością województwa dolnośląskiego.
      Krzysiu, my tu mówimy o odcinku Szklarska Porębska - Harrachov, bo interesuje nas dojazd do Harrachova w wiadomych celach. Zimą linia ta może być wykorzystywana przez biegaczy na nartach, bo jest stacja Polana Jakuszycka.

      Nikt nie mówi o elektryfikacji, bo to jest niepotrzebne.
      Milicki Browar Rynkowy
      Grupa STYRIAN

      (1+sqrt5)/2
      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
      No Hops, no Glory :)

      Comment

      • darekd
        Senior
        • 02-2003
        • 12214

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi

        To w Czechach tez mają jakieś wybory?
        W październiku

        Kilka linków z Viamontu:

        VIAMONT Servis a. s. je stavební společností s působností na území ČR se sídlem v Ústí nad Labem.


        VIAMONT Servis a. s. je stavební společností s působností na území ČR se sídlem v Ústí nad Labem.


        Jakiś czas temu Viamont prowadził przewóz osobowy o ile pamiętam na trasie Trutnov-Lubawka i dalej do Jeleniej Góry lub nawet Lwówka

        Comment

        • Krzysiu
          Krzysiu
          • 02-2001
          • 14936

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
          Krzysiu, my tu mówimy o odcinku Szklarska Porębska - Harrachov, ...
          Rozumiem, że przytoczone przeze mnie cytaty ciebie nie przekonują. Pewnie to mój spisek.

          No trudno. Nie będę tego przeciągał, bo z tego ani honor, ani pożytek.

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13950

            Krzysiu miał rację - chodziło mi o sens puszczania szynobusu na zelektryfikowanym odcinku Jelenia Góra - Szklarska Poręba. A o tym odcinku była wzmianka dlatego, że będzie go obsługiwał ten sam pojazd, który zajeżdżać będzie na czeską stronę. Jedyny zresztą na całej linii. Wiadomo co się będzie działo, gdy padnie. A te nowe "stwory" lubią tak
            Last edited by Pendragon; 29-08-2010, 20:44.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • Gringo
              Senior
              • 07-2007
              • 2151

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
              Nikt nie mówi o elektryfikacji, bo to jest niepotrzebne.
              Potrzebne by może było, np taki pociąg Jelenia Góra - Liberec "pod drutem". Piękna sprawa. Ale jest to niemożliwe i nieekonomiczne. Na odcinku Desna - Korenov jest linia zębata. a Czesi chyba nie mają lokomotyw elektrycznych na napęd zębaty ? A może się mylę.

              Za elektryfikacją przejść granicznych w Polsce dodatkowo przemawia fakt że od 2011 roku wszyscy przewoźnicy muszą wymienić ślizgi pantografów na węglowe. Czyli będziemy w 100% kompatybilni z siecią trakcyjną Czech i Słowacji.

              Comment

              • jacer
                Senior
                • 03-2006
                • 9875

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                Rozumiem, że przytoczone przeze mnie cytaty ciebie nie przekonują. Pewnie to mój spisek.

                No trudno. Nie będę tego przeciągał, bo z tego ani honor, ani pożytek.

                Twój wpis później zobaczyłem. Nie doczytałem, że chodzi im o trasę od Jeleniej, bo też nigdy bym się nie wybrał w taką trasę pociągiem. Masz rację żołnierzu, spocznij.
                Milicki Browar Rynkowy
                Grupa STYRIAN

                (1+sqrt5)/2
                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                No Hops, no Glory :)

                Comment

                • jacer
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 9875

                  Cennik, gdyby kogoś interesowało: http://www.koleje.dolnyslask.pl/aktu...do-harrachova/
                  Milicki Browar Rynkowy
                  Grupa STYRIAN

                  (1+sqrt5)/2
                  "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                  "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                  No Hops, no Glory :)

                  Comment

                  • unkel
                    Senior
                    • 08-2008
                    • 244

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gringo-sl Wyświetlenie odpowiedzi
                    To ile te pociągi pasażerskie tam mają brutta ?
                    Niedużo ale chodzi o ciągła jazdę na oporach. Kiedyś jeździły tam EM10 potem puszczono kible (EN57 i EN71) ale się nie sprawdziły. Teraz wszystkie pociągi są prowadzone SU42.

                    Comment

                    • Gringo
                      Senior
                      • 07-2007
                      • 2151

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika unkel Wyświetlenie odpowiedzi
                      Niedużo ale chodzi o ciągła jazdę na oporach. Kiedyś jeździły tam EM10 potem puszczono kible (EN57 i EN71) ale się nie sprawdziły. Teraz wszystkie pociągi są prowadzone SU42.
                      no właśnie, więc nie silniki są zarzynane, tylko opory EM10 teraz by tam się nadawały bo mają po modernizacji rozruch tyrystorowy ale niestety trend jest w innym kierunku kiedyś jeździły ET21 a teraz widuje się EU07 ale to w sezonie wakacyjnym. Szkoda że tylko do SPG.

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13950

                        Od wczoraj żadne ET, EU czy SM. Tylko SA 134.

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • dipeone
                          Senior
                          • 05-2010
                          • 741

                          Ale się wkurzam ,że na stronie www.rozklad-pkp.pl nie pokazują ani odległości ani ceny w przypadku osobówek innych niż interRegio tzn. zwykłych Regio. Chciałbym zaplanować podróż i nie wiem ile pieniędzy mam sobie przyszykować ,muszę kombinować. Kicha.

                          Comment

                          • Pendragon
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 13950

                            Faktycznie, coś im padło. Jeszcze kilka dni temu działało, dobrze ze sobie te ceny spisałem wtedy.

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • dipeone
                              Senior
                              • 05-2010
                              • 741

                              U mnie co rusz to inna trasa ,więc o spisywaniu cen nawet nie pomyslałem.
                              Ciekawe czy to błąd strony ,serwera czy może PKP IC zapłaciło serwisowi by nie pokazywał tych informacji w przypadku połączeń Przewozów Regionalnych. Wszakże miłością do siebie nie pałają.

                              Comment

                              • Pendragon
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 13950

                                No to jak za dawnych czasów - bierzesz cegłę papierową albo w .pdf (http://www.przewozyregionalne.pl/,in...e,s,0,569.html) i liczysz sobie

                                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎