Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pociągiem po kolejowo-piwnych szlakach

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    Senior
    • 02-2003
    • 12211

    Oto lista:

    Comment

    • delvish
      Senior
      • 11-2004
      • 3508

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
      Trochę nieaktualny ale może się nie zmieniło.
      Na dole strony masz nr telefonów. O ile dobrze pamiętam, któryś z numerów powinien być aktualny. Lepiej się dopytać.
      "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
      (Frank Zappa)

      "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

      Comment

      • darekd
        Senior
        • 02-2003
        • 12211

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika belfer102 Wyświetlenie odpowiedzi
        Jeśli jeszcze lub znowu jezdżą , to ile to trwa w jedną stronę? 4, lub 5 godzin a może dłużej!?

        Ja " specjal pośpiechem " jestem za 2 godziny w Ostrawie.
        Zwiedzam , piję , bawię się i w dwie godziny wracam do Katowic.
        Mogę też wybrać się wieczornym, na nocne zwiedzanie www.stodolni.cz i rano wypoczęty wracam do domu.
        Oczywiście można wlec się np przez Cieszyn i zahaczyć o kilka mikrobrowarków - jak kto woli.
        A osobowy jedzie w 2.5 godziny i dużo taniej
        Katowice 5.08 rano - Ostrawa 7.39

        Polecam połączenie z Kędzierzyna /o 14.05/ - Ostrawa 15.38

        Comment

        • dadek
          Senior
          • 09-2005
          • 4577

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika belfer102 Wyświetlenie odpowiedzi
          Ja się ostatnio dowiedziałem, że ten twój jest nawet droższy!
          Osobowy z Katowic do Chałupek kosztuje 13 zł, przejściówka Chałupki - Bohumin 2,50 zł ( sprzedaje kierownik pociągu), Bohumin - Ostrava 18 kč (3 zł) czyli w sumie 18,50 zł. To dla jednej osoby. Gdy jedzie razem z Tobą jeszcze ktoś, można kupić wspólny bilet oferty "Ty i Raz, Dwa, Trzy" gdzie każda następna osoba ma zniżkę i płaci już tylko 9 zł. Analogicznie jest w Czechach gdzie kupując wspólny bilet "skupinowy" (grupowy), pierwsza osoba płaci pełną cenę, a każda następna tylko 50%. Tak można zrobić jadąc o 5.08 z Katowic do Ostravy a także o 6.58 z Katowic do Czeskiego Cieszyna (przyjazd 9.08).

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13950

            Doszedłem do wniosku , że dam zarobić czeskim kolejom oraz polskim hotelarzom. Nocleg w polskim Cieszynie (no o ile mnie tam będą chcieć) a następnie spacerek na nadrazi za Olzą. Obecny kurs czeskiej korony zachęca do takiego rozwiązania. Być może znalazłbym jakiś tani nocleg po czeskiej stronie, ale jestem już zmęczony poszukiwaniami. Ceny noclegów po czeskiej stronie w 90% przypadków nie są zachęcające, a często przewyższają polskie. Jak ktoś może, to niech jedzie z Katowic, albo nocuje w Cieszynie. Obydwa rozwiązania są ciekawe.
            Last edited by Pendragon; 05-05-2009, 21:05.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • dadek
              Senior
              • 09-2005
              • 4577

              W okolicach Czeskiego Cieszyna mogę polecić tanie noclegi na stacji ČD Karvina za 170 kč (wejście przez restaurację dworcową, tam trzeba się pytać), lub Bohumin - 200 kč (wejście z peronu 1, lewa strona budynku dworca). Przy stacji Hnojnik na linii Český Těšín - Frýdek Místek jest nieduży hostinec gdzie też mają miejsca noclegowe po około 200 kč. To dobre miejsce bo blisko i dobry dojazd pociągiem do browarku Koniček lub dalej z przesiadką na autobus do Kozlovic. W Ostravě zawsze śpimy w Hotelovým Domu Hlubina ul. Horní. Cena za dwójkę z łazienką to 470 kč. Dojazd pod sam hotel tramwajem 12 z hlavní nádraží i centrum, lub 17 ze stacji Ostrava Svinov.

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13950

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
                Przy stacji Hnojnik na linii Český Těšín - Frýdek Místek jest nieduży hostinec gdzie też mają miejsca noclegowe po około 200 kč.

                Masz na myśli Hotel Park (wł. Drahoslava Šimíková) ?

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13950

                  Wybrałem ofertę nie najtańszą, ale jestem zadowolony = Gościniec Sportowy w polskim Cieszynie . Do mostu granicznego jest ledwie 5 minut, do dworca w czeskim Cieszynie dalszych 7. Stąd już co godzinę vlaki do Konicka albo Ostravy i nie tylko. Bardzo dobry punkt na wypady.

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13950

                    Widzisz istnieją priorytety - zaoszczędzić na czymś by starczyło na coś innego. Nie wiem o jakich dresach piszesz, nocowałeś tam i miałeś pecha? Podczas mojego pobytu była absolutna cisza i spokój. Dodatkowo w obiekcie (poza balkonem) jest całkowity zakaz palenia (czujki dymu). Celem podróży były Czechy (Ostrawa i u Konicka), jak i sam Cieszyn, co udało mi się idealnie połączyć dzięki takiej lokalizacji noclegu. Tańszego hotelu nie znajdziesz w obydwu Cieszynach (1os). Istnieją kwatery prywatne, ale gdy nie mam rekomendacji, nie wiem jak toto wygląda i na jakich zasadach działa, to się raczej nie wprowadzam. Gdy ruszę wgłąb Czech to wtedy będę myślał o tamtejszych penzionach i ubytovanich.

                    Coś za bardzo czepialską naturę masz belfer102
                    Last edited by Pendragon; 30-05-2009, 10:38.

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13950

                      Co prawda temat jest o pociągach, ale pociąg tą trasą pojedzie dopiero za czas jakiś, więc póki co:

                      Od soboty, 6 czerwca br. czeski przewoźnik ČSAD Jablonec nad Nisou uruchamia turystyczne połączenie na trasie Harrachov - Szklarska Poręba. Linia będzie działała codziennie w sezonie letnim (czerwiec –sierpień) i po raz pierwszy połączy bezpośrednim, autobusowym połączeniem oba miasta. – Jeżeli tylko frekwencja będzie dla nas satysfakcjonująca, nasze autobusy powrócą na tą linię także za rok –mówi Luboš Wejnar z ČSAD Jablonec nad Nisou. Rozkład jazdy został tak ułożony, aby turyści mogli w Harachovie wygodnie przesiąść się na połączenia do Smržovky, Tanvaldu, Desnéczy Kořenova. Pierwszy autobus z dworca autobusowego w Harrachovie wyjedzie do Szklarskiej Poręby o 10.30 (wyjazd z Jablonca n. N. o 9:20, a z Tanvaldu o 9:48). Natomiast drugi – o 16:30 (o 15:20 z Jablonca n. N. i o 15:50 z Tanvaldu). Ze Szklarskiej Poręby autobusy będą wyjeżdżać o 11:25 i o 16:55. W Harrachově – po 5 minutowej przerwie – autobus będzie kontynuował jazdę do Tanvaldu i Jablonca nad Nisou. Ceny biletu na trasie Harrachov –Szklarska Poręba to 40 Kč, z Harrachova do Jakuszyc – 30 Kč. W autobusach będzie również obowiązywał całodzienny bilet LIBNET+, który działa w całym czeskim euroregionie Nysa. Jego cena to 160 Kč dla młodzieży poniżej 15 lat i 320 Kč dla osób dorosłych. 90 Kč kosztuje przewiezienie roweru.

                      żródło: http://infobus.pl/text.php?id=25026 (pozwoliłem sobie poprawić godzinę odjazdu na 10:30 , w oryginale było 10:20)

                      a tu jest rzeczony rozkład:
                      000233 Liberec - Jablonec n.N. - Harrachov - Szklarska Poreba - Jelenia Góra

                      Wynika z niego, że te kursy będą wykonywane także we wrześniu (do 28) ale tylko w soboty i niedziele.
                      Poza tym od kwietnia w soboty jest jedno połączenie Jeleniej Góry z Jabloncem n.Nisou ( o 13:00, z Jablonca o 7:15)

                      Tak przy okazji ... "Stojacych podroznych nie mozna przewozic."
                      Last edited by Pendragon; 08-06-2009, 12:13.

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • Jurandofil
                        Senior
                        • 10-2007
                        • 976

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                        W autobusach będzie również obowiązywał całodzienny bilet LIBNET+, który działa w całym czeskim euroregionie Nysa. Jego cena to 160 Kč dla młodzieży poniżej 15 lat i 320 Kč dla osób dorosłych. 90 Kč kosztuje przewiezienie roweru.
                        Rewelacyjne wiadomości! Już kilka razy drałowałem między Harrachovem a Jakuszycami.
                        Warto dodać, że Libnet + za 320Kc jest ważny dla 5 osób!
                        Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

                        Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
                        Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13950

                          Skoro już jesteśmy przy temacie transgranicznych połączeń autobusowych, to należy zauważyć, że bardzo dobre połączenia są z Kudowy (i okolic) do Nachodu.

                          000554 Náchod-Kudowa Zdrój-Karłów
                          000158 Náchod-Kudowa Zdrój-Polanica Zdrój-Kłodzko
                          000261 Praha-Hradec Králové-Nové Město n.M.-Náchod-Kudowa Zdrój-Kłodzko
                          000262 Nové Město n.M.-Náchod-Kudowa-Duszniki-Zieleniec-Orl.Záhoří-Šerlich

                          Gdy linki przestaną działać, a będzie tak po zmianie rozkładu, wtedy należy wklepać numer linii (ten który jest linkiem) na stronie http://www.portal.idos.cz/

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • Jurandofil
                            Senior
                            • 10-2007
                            • 976

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                            Skoro już jesteśmy przy temacie transgranicznych połączeń autobusowych, to należy zauważyć, że bardzo dobre połączenia są z Kudowy (i okolic) do Nachodu.
                            Jak dobrze pójdzie, to 20 czerwca skorzystam ze spoju 00554 12
                            Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

                            Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
                            Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

                            Comment

                            • Krzysiu
                              Krzysiu
                              • 02-2001
                              • 14936

                              Prośba do bywałych we vlakach:

                              jadę w piątek Świdnica (KD) - Kamieniec (posp) - Letohrad (motorak) - Usti (rychlik) - Kolin. Powrót w niedzielę: Kolin (motorak) - Chlumec (rychlik) - Trutnov (KD) - Jelenia Góra (pośpieszny) - Jaworzyna Śl. Jakie bilety i gdzie kupować, żeby było najlepiej?

                              Comment

                              • docent
                                Senior
                                • 10-2002
                                • 5205

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                                Prośba do bywałych we vlakach:

                                jadę w piątek Świdnica (KD) - Kamieniec (posp) - Letohrad (motorak) - Usti (rychlik) - Kolin. Powrót w niedzielę: Kolin (motorak) - Chlumec (rychlik) - Trutnov (KD) - Jelenia Góra (pośpieszny) - Jaworzyna Śl. Jakie bilety i gdzie kupować, żeby było najlepiej?
                                Tutaj żadne oferty promocyjne w stylu Sone+ ani regionalne karnety nie pomogą. Wyjdą drożej niż tradycyjny zakup biletu do granicy a później u czeskiego konduktora. Wg strony jizdenka.cz trasa od granicy do Kolina do wydatek 137 Kc a z Kolina do Trutnova 170 Kc. No chyba żeby w niedzielę przemieszczać się tylko osobowymi lub przyśpieszonymi (oznaczenie Sp) i wtedy za całą podróż do Jaworzyny wyjdzie 250 Kc (oferta Sone+PKP).
                                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎