Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar w Lwówku sprzedany!

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • mareks
    Senior
    • 05-2002
    • 1939

    Browar w Lwówku sprzedany!

    Właśnie podano we wrocławskich Faktach.
    Kupił go właściciel browaru Ciechan.
    Umowa notarialna ma zostać podpisana do końca stycznia.
  • robox
    = kapslarz =
    • 11-2002
    • 8188

    #2
    Prezes Ciechana zapewnił też, że nazwy piw lwóweckich zostaną bez zmian, a piwo powinno się pojawić już w kwietniu w sklepach.

    Comment

    • Pogoniarz
      † 1971-2015 Piwosz w Raju
      • 02-2003
      • 7971

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika robox Wyświetlenie odpowiedzi
      Prezes Ciechana zapewnił też, że nazwy piw lwóweckich zostaną bez zmian, a piwo powinno się pojawić już w kwietniu w sklepach.
      Ciekawe, jaki będą mieli ,że tak napisze zasięg ...Teraz wbić się w rynek nawet lokalny nie jest tak prosto...Oczywiście życzę jak najlepiej i na pohybel koncernom


      Prawie jak Piwo
      SZCZECIN

      Comment

      • Krzysiu
        Krzysiu
        • 02-2001
        • 14936

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika robox Wyświetlenie odpowiedzi
        Prezes Ciechana zapewnił też, że nazwy piw lwóweckich zostaną bez zmian, a piwo powinno się pojawić już w kwietniu w sklepach.
        A to oznacza, żesprzedawany będzie Ciechan z etykietkami Lwówka. Żeby się skichał, nie zdąży do kwietnia zrobić piwa w Lwówku.

        Comment

        • Makaron
          Senior
          • 08-2003
          • 2107

          #5
          No i co? I tak lepiej niz jest teraz, bo Ciechan bedzie bardziej dostepny na poludniu.
          "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

          Comment

          • żąleną
            Sojowe Oddziały Bojowe
            • 01-2002
            • 13239

            #6
            Być może, ale taką sytuację można zaakceptować tylko jako przejściową.

            A nawiasem mówiąc, gdyby ktoś mi o tej transakcji powiedział parę miesięcy temu, zabiłbym go śmiechem.

            Comment

            • unkel
              Senior
              • 08-2008
              • 244

              #7

              A tu njus na stronie TVP.
              Zabytkowy browar z Lwówka Śląskiego znalazł wreszcie nowego właściciela i w kwietniu wznowi produkcję.

              Lwówek kupi browar "Ciechan" z Ciechanowa. We wtorek zawarte zostało porozumienie w tej sprawie. Część zakładu przejmie dolnośląski samorząd. Piwo w Lwówku warzono od początku XIII wieku, browar do 2007 roku był ostatnim producentem piwa na Dolnym Śląsku. Hale produkcyjne lwóweckiego browaru stoją puste. Syndyk próbował go sprzedać od kilkunastu miesięcy. Udało się dopiero teraz. Kupno i uruchomienie produkcji w browarze pochłoną ok. 1,5 mln zł. Nazwa i marki piwa będą takie jak dawniej - zapewnia nowy właściciel browaru.

              Browar w Lwówku zbankrutował w 2007 roku. Wolfgang Bauer, jego ostatni właściciel przekonywał nas 2 lata temu, że wykończyły go wielkie kompanie piwowarskie.

              Lwówek był ostatni, wcześniej upadły wszystkie inne małe browary w południowo - zachodniej Polsce.

              Piwo na Dolnym Śląsku produkuje jedynie wrocławski Spiż, ale robi to wyłącznie na potrzeby własnej restauracji. Barbara Mudry, piwowar z wieloletnim stażem przekonuje, że piwo z wielkich koncernów z tradycyjnym złocistym trunkiem wspólnego ma niewiele.

              W Lwówku oprócz produkcji piwa Urząd Marszałkowski stworzy Muzeum Dolnośląskiego Browarnictwa.

              Umowa notarialna sprzedaży browaru ma być podpisana do końca stycznia.

              Albert Bystroński
              Last edited by unkel; 06-01-2009, 20:49.

              Comment

              • Wujcio_Shaggy
                Senior
                • 01-2004
                • 4628

                #8
                Ciechan Książęcy...
                Ciechan Dobry Mocny...

                Grunt, że będą nowe etykiety. Ciekawe, czy z zamkiem...
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                Comment

                • piotry
                  Oj tam, oj tam !
                  • 08-2005
                  • 761

                  #9
                  hmmm

                  w wiadomości nie ma nic napisane ze będą sprzedawać w kwietniu więc nie przesadzajmy - może (nóż, widelec i łyzeczka do kawy) stanie się rzecz taka ze wypijemy piwo dopiero w wakacje i to z na nowo otwartego browaru

                  mnie najbardziej cieszy że browar przejdzie w ręce które się na tym biznesie znają i wiedza co dla nas, prawdziwych piwoszy dobre

                  Comment

                  • darekd
                    Senior
                    • 02-2003
                    • 12214

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                    A to oznacza, żesprzedawany będzie Ciechan z etykietkami Lwówka. Żeby się skichał, nie zdąży do kwietnia zrobić piwa w Lwówku.
                    W tych samych Faktach pokazali wnętrze browaru... widzieliście ten fragment?

                    Comment

                    • jacer
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 9875

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                      W tych samych Faktach pokazali wnętrze browaru... widzieliście ten fragment?
                      No i?
                      Milicki Browar Rynkowy
                      Grupa STYRIAN

                      (1+sqrt5)/2
                      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                      No Hops, no Glory :)

                      Comment

                      • darekd
                        Senior
                        • 02-2003
                        • 12214

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                        No i?
                        domyśl się

                        Comment

                        • Stasiek
                          Senior
                          • 02-2007
                          • 608

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                          domyśl się
                          Aż tak źle?

                          Comment

                          • darekd
                            Senior
                            • 02-2003
                            • 12214

                            #14
                            Nie wiem, nie znam się, nie mam czasu, zarobiony jestem,
                            niech napiszą inni, co widzieli, żeby nie było na mnie
                            Bo chyba ktoś widział...

                            Comment

                            • mareks
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 1939

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                              Nie wiem, nie znam się, nie mam czasu, zarobiony jestem,
                              niech napiszą inni, co widzieli, żeby nie było na mnie
                              Bo chyba ktoś widział...
                              Ja nie widziałem bo TV słuchałem a nie oglądałem ale kolega z pracy, który oglądał i dziś rano mi o tym powiedział, stwierdził, że wnetrze browaru było zrujnowane.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎