Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Moje typy na piwo roku 2008 - komentarz

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23811

    Moje typy na piwo roku 2008 - komentarz

    Temat o typowaniach wyników na Plebiscyt Na Piwo Roku został przeniesiony w niedostępne miejsce. Zostanie przywrócony po zakończeniu Plebiscytu. Umawianie się na głosowanie nie będzie przeze mnie akceptowane.

    Ponadto otrzymałem informację że prowadzona była agitacja przez pracownika pewnego browaru poprzez PW w celu nakłonienia na głosowanie na produkty tego konkretnego producenta. Uprzejmie informuję, że w związku z POWTÓRNYM takim zajściem - waga głosów na ten browar zostanie obniżona o połowę.

    Traktujcie proszę Plebiscyt jako dobrą zabawę - nie inaczej.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Rycho_128
    Senior
    • 03-2007
    • 1039

    #2
    Właśnie na moment przed "usunięciem w niedostępne miejsce" zdążyłem się wypowiedzieć, popierająć Marusię, że takie chwalenie się swoimi głosami to faktycznie nie teges... A cisza przedwyborcza to co? No i dobrze, że wątek poszedł w kosmos.
    Last edited by Rycho_128; 16-02-2009, 12:46.
    Gdański Browar WaRy
    Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
    Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

    Comment

    • delvish
      Senior
      • 11-2004
      • 3508

      #3
      Normalnie skandal, powrót cenzury i krępację głosu ludu ja tu widzę
      Last edited by delvish; 16-02-2009, 18:48.
      "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
      (Frank Zappa)

      "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

      Comment

      • szefunio
        Senior
        • 01-2007
        • 481

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
        Ponadto otrzymałem informację że prowadzona była agitacja przez pracownika pewnego browaru poprzez PW w celu nakłonienia na głosowanie na produkty tego konkretnego producenta. Uprzejmie informuję, że w związku z POWTÓRNYM takim zajściem - waga głosów na ten browar zostanie obniżona o połowę.

        Traktujcie proszę Plebiscyt jako dobrą zabawę - nie inaczej.
        Taka sytuacja tylko pokazuje, jak ważny jest to plebiscyt. Art, potraktuj to jako pochwałę dla portalu.
        Robię to co lubię - produkuję piwo.

        Comment

        • skitof
          Senior
          • 11-2007
          • 2478

          #5
          Ale chyba wymiana myśli o tym, które piwo zasługuje na tytuł Piwo Roku w poszczególnych kategoriach nie jest niczym zdrożnym i niezgodnym z regulaminem konkursu. W trakcie trwania plebiscytu rzeczywiście należałoby zawiesić tego rodzaju dyskusje i wręcz można by zapisać to w regulaminie, ale poza okresem wyborów taka rozmowa może nas tylko wzbogacić.

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23811

            #6
            Do Szefunia:
            Potraktowałem to w ten sposób w zeszłym roku i prosiłem żeby więcej nie czynić tego.
            Last edited by ART; 17-02-2009, 13:28.
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23811

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
              Ale chyba wymiana myśli o tym, które piwo zasługuje na tytuł Piwo Roku w poszczególnych kategoriach nie jest niczym zdrożnym i niezgodnym z regulaminem konkursu. W trakcie trwania plebiscytu rzeczywiście należałoby zawiesić tego rodzaju dyskusje i wręcz można by zapisać to w regulaminie, ale poza okresem wyborów taka rozmowa może nas tylko wzbogacić.
              O ile na początku raczej nie miałem nic przeciwko, to temat jednak zaczął się przeradzać w ustawkę Jak napisałem wcześniej, temat powróci do żywych po zakończeniu Plebiscytu. Wcześniej nie było konieczności ujmowania takich spraw w regulaminie, bo nie występowały, a powiedzmy sobie szczerze nie jestem zwolennikiem zaregulaminowania wszystkiego co się rusza... to ma być dobra zabawa bez naciągania i mam nadzieję że uczestnicy zdają sobie z tego sprawę.
              Last edited by ART; 17-02-2009, 13:32.
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • docent
                Senior
                • 10-2002
                • 5205

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                Ponadto otrzymałem informację że prowadzona była agitacja przez pracownika pewnego browaru poprzez PW w celu nakłonienia na głosowanie na produkty tego konkretnego producenta. Uprzejmie informuję, że w związku z POWTÓRNYM takim zajściem - waga głosów na ten browar zostanie obniżona o połowę.
                Uważam tego typu sankcję za wypaczenie wyników plebiscytu.
                Zgadzam się, że naruszenie zasad musi mieć swoje konsekwencje ale nie poprzez arbitralne zaniżanie wyniku danego browaru.
                Uważam, że jest to nie w porządku przede wszystkim wobec osób głosujących na ukarany browar bo w tym momencie oddany głos liczy się mniej. A dlaczego to uczestnicy plebiscytu chcąc widzieć swój faworyzowany browar na dobrym miejscu, mają ponosić konsekwencje działań jego pracowników?
                Last edited by docent; 17-02-2009, 16:19.
                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                Comment

                • delvish
                  Senior
                  • 11-2004
                  • 3508

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                  Uważam tego typu sankcję za wypaczenie wyników plebiscytu.
                  Przecież wypaczeniem jest też agitacja przedstawiciela browaru na PW. Zważywszy na recydywę opisanego zjawiska, kara którą nałożył ART jest IMO surowa, ale dzięki temu ma szansę skutecznie odstraszyć browary od tego typu zagrań w przyszłości .
                  "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                  (Frank Zappa)

                  "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                  Comment

                  • Ahumba
                    Senior
                    • 05-2001
                    • 8962

                    #10
                    Na mnie taka agitacja zadziałała odwrotnie.
                    2 piwa z tego browaru spadły z mojej listy a 2 inne spadły na niższy poziom pudła.
                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                    Comment

                    • docent
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 5205

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Ahumba Wyświetlenie odpowiedzi
                      Na mnie taka agitacja zadziałała odwrotnie.
                      2 piwa z tego browaru spadły z mojej listy a 2 inne spadły na niższy poziom pudła.
                      A gdzie jest napisane że rozsyłanie takich "agitek" zwiększy ilość głosów? Może właśnie zmniejszy tak jak w pzypadku Ahumby? I wręcz trzeba byłoby zwiększać wtedy wagę dla takiego browaru?
                      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                      Comment

                      • delvish
                        Senior
                        • 11-2004
                        • 3508

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                        A gdzie jest napisane że rozsyłanie takich "agitek" zwiększy ilość głosów?
                        To nie ma znaczenia. Znaczenie ma intencja wywierania wpływu na wynik głosowania.
                        "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                        (Frank Zappa)

                        "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                        Comment

                        • JAckson
                          Senior
                          • 05-2004
                          • 6122

                          #13
                          O matko. Przez was wziąłem udział w niecnym, jak się okazuje, procederze.
                          Dałem się podpuścić.

                          A można typować piwa na ostatnie miejsca?
                          MM961
                          4:-)

                          Comment

                          • abernacka
                            Senior
                            • 12-2003
                            • 10840

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
                            Przecież wypaczeniem jest też agitacja przedstawiciela browaru na PW. (...).
                            Nie wiem o czym piszecie ja tam żadnej agitki nie otrzymałem na PW.
                            Piwna turystyka według abernackiego

                            Comment

                            • ART
                              mAD'MINd
                              • 02-2001
                              • 23811

                              #15
                              Nie wszyscy dostali. Czyżbyś czuł się pominięty?
                              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎