Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Eisbock - zmrożony do pojawinia się kryształów...

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • endriu3000
    Member
    • 11-2007
    • 31

    Eisbock - zmrożony do pojawinia się kryształów...

    eisbock (koźlak lodowy) - gotowe piwo bock zmrożone do pojawienia się kryształów lodu. Po usunięciu lodu wzrasta zawartość alkoholu i pozostałych składników. Zawartość ekstraktu: 16,5-25% wag., alkoholu: 10-15% obj. http://pl.wikipedia.org/wiki/Bock

    Jestem w stanie to to gdzieś dostać? Bardzo proszę konkretnie, bo naprawdę zależy mi na jego spróbowaniu i podjadę gdzie trzeba w granicach rozsądku, oczywiście;]
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    #2
    Przykłady komercyjne: Kulmbacher Reichelbräu Eisbock, Eggenberg Urbock Dunkel Eisbock, Niagara Eisbock, Capital Eisphyre, Southampton Eisbock

    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    • lzkamil
      kierowca bombowca
      • 01-2003
      • 3611

      #3
      Jeszcze belgijsko-holenderski SNAB IJsbok, zwycięzca holenderskich koźlakowych festiwalów, z tego co wiem też uzyskiwany tą techniką.
      Last edited by lzkamil; 14-05-2009, 13:49.
      Lepszy jabol pod okapem
      niż GŻ, CP i KP !


      Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

      Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

      Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

      Comment

      • abernacka
        Senior
        • 12-2003
        • 10838

        #4
        Ale koledze chodzi o eisbock którego będzie mógł kupić koło Szczecina a nie wymienianie piw z kosmosu. Niedawno w getranku w Stralsundzie kupowałem eisbocka z browaru Schneider & Sohn. Piwo to jest warzone sezonowo i nie wiem czy aktualnie jest do nabycia.
        Piwna turystyka według abernackiego

        Comment

        • lzkamil
          kierowca bombowca
          • 01-2003
          • 3611

          #5
          Zawsze na przyszłość się mogą takie wiadomości przydać, jakby Endriu albo ktoś z jego znajomych kiedyś gościł w tamtych miejscach, w końcu nie tak dalekich, to będzie wiedział czego szukać
          Lepszy jabol pod okapem
          niż GŻ, CP i KP !


          Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

          Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

          Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

          Comment

          • endriu3000
            Member
            • 11-2007
            • 31

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
            Ale koledze chodzi o eisbock którego będzie mógł kupić koło Szczecina a nie wymienianie piw z kosmosu. Niedawno w getranku w Stralsundzie kupowałem eisbocka z browaru Schneider & Sohn. Piwo to jest warzone sezonowo i nie wiem czy aktualnie jest do nabycia.
            wielkie dzięki zazrozumienie Zgadza się, chodzilo mi o piwko bardziej w zasięgu moich skromnych możliwośi To, co mi napisałeś jest w sam raz, obym tylko trafił na sezon eisbocka w tym browarze, to będę wesół i zadowolony cheers

            Comment

            • endriu3000
              Member
              • 11-2007
              • 31

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lzkamil Wyświetlenie odpowiedzi
              Zawsze na przyszłość się mogą takie wiadomości przydać, jakby Endriu albo ktoś z jego znajomych kiedyś gościł w tamtych miejscach, w końcu nie tak dalekich, to będzie wiedział czego szukać
              jasne, dam znać jeśli tylko trafię na takie piwko i smakować będzie odpowiadnio, obiecuję. Planuję się w niedługim czasie wybrać w tamte rejony tymczasem fajnie jak by się może jeszcze znalazl ktoś, kto umialby mi może podać jeszcze inne miejsca, gdzie dostanę ten unikatowy nektar bogów znad Renu;]

              Comment

              • zgroza
                Senior
                • 03-2008
                • 3597

                #8
                Chyba najłatwiej w Getraenktemarktach pytać o Kulmbacher Eisbock, to klasyka gatunku.
                Osobiście piwo mnie jakoś specjalnie nie zachwyciło, w przeciwieństwie do Rauchbier (Schlenkerla, ale też Refsvindinge, Nils Oskar, Det Lille Bryggeri).
                Last edited by zgroza; 16-05-2009, 18:04.
                Lotna ekspozytura browaru

                Też Was kocham.

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9741

                  #9
                  Wydaje mi się, że tego Eisbocka z Eggenbergu widywałem w Piotrach & Pawłach...

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎