Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pijmy piwo z Raciborza

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10838

    Zobaczcie ile działa w Niemczech "schlossbrauerei" i jakoś nikomu te nazewnictwo nie przeszkadza.
    Piwna turystyka według abernackiego

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13950

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
      To nie tak.Mogą być dwa browary Zamkowe w Raciborzu. A nawet browarów o takiej samej nazwie. Bo czym innym jest nazwa browaru, a czym innym podmiotu prowadzącego działalność.

      Ważne, aby spółki różniły się danymi w KRS, więc np. przy tej samej nazwie wystarczy inny adres, NIP itd.
      No nie wiem... wydaje mi się, że sąd odmówi rejestracji firmy nawet jeśli by nazwa minimalnie się różniła, , a mogłaby wprowadzać w błąd. Czyli np. Browar Zamkowy w Raciborzu i Zamkowy Browar w Raciborzu,. Albo Browar Zamkowy w Raciborzu S.A. i Browar Zamkowy w Raciborzu sp. z.o.o. Chodzi tu o nazwę (a dokładnie firmę), a NIP czy adres nie ma nic do rzeczy. Chyba żeby ten adres był w nazwie firmy. Ale to byłby taki dziwoląg o nazwie "Browar Zamkowy w Raciborzu przy ulicy Pokrętnej". I to by była oficjalna nazwa, którą podmiot by się posługiwał. Tak to widzę, ale prawo handlowe miałem wieki temu

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • Krzysiu
        Krzysiu
        • 02-2001
        • 14936

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
        ... Browar Zamkowy w Raciborzu S.A. i Browar Zamkowy w Raciborzu sp. z.o.o. ...
        To jest wystarczająca róznica, żeby zarejestrować firmę. A zresztą - wbij w wyszukiwarkę jakąś popularną nazwę firmy i zobaczysz, ile podmiotów o tej samej nazwie wyskakuje.

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13950

          Ależ wiem są firmy o tej samej nazwie w różnych miejscowościach. Zastanawia mnie jednak czy mogą być w jednym mieście dwa podmioty o takiej samej, lub niemal identycznej, mogącej wprowadzać w błąd nazwie. Chyba jednak nie. I teraz powstaje pytanie, czy "xxx S.A." i "xxx sp. z o.o." jest dostatecznym wyróżnikiem? To są jednak gdybania i proponuję już je zakończyć
          Moją intencją było spostrzeżenie, że będziemy usieli jakoś je inaczej nazwać w dzienniku piwnym, a nie wgłębianie się procedury prawne.
          Czy to będzie "Zamkowy - Racibórz" i "Zamkowy - Cieszyn"? Ale to może sugerować, że to są dwa browary jednego właściciela, tak jak to było z Głubczycami i Brzegiem.
          Last edited by Pendragon; 18-06-2010, 07:51.

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • kopyr
            Senior
            • 06-2004
            • 9475

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
            Ależ wiem są firmy o tej samej nazwie w różnych miejscowościach. Zastanawia mnie jednak czy mogą być w jednym mieście dwa podmioty o takiej samej, lub niemal identycznej, mogącej wprowadzać w błąd nazwie. Chyba jednak nie. I teraz powstaje pytanie, czy "xxx S.A." i "xxx sp. z o.o." jest dostatecznym wyróżnikiem? To są jednak gdybania i proponuję już je zakończyć
            Moją intencją było spostrzeżenie, że będziemy usieli jakoś je inaczej nazwać w dzienniku piwnym, a nie wgłębianie się procedury prawne.
            Czy to będzie "Zamkowy - Racibórz" i "Zamkowy - Cieszyn"? Ale to może sugerować, że to są dwa browary jednego właściciela, tak jak to było z Głubczycami i Brzegiem.
            Ale przecież oficjalna nazwa Cieszyna, to Bracki Browar Zamkowy w Cieszynie. Jaki problem zmienić na Bracki Zamkowy?
            blog.kopyra.com

            Comment

            • leona
              PremiumUżytkownik
              • 07-2009
              • 5853

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
              ...
              Moją intencją było spostrzeżenie, że będziemy usieli jakoś je inaczej nazwać w dzienniku piwnym, a nie wgłębianie się procedury prawne.
              ...
              Ty się nie martw, ART uda, że nie ma czasu wprowadzić zmian i tak pozostanie Ci tylko wpisywanie w kajeciku

              Comment

              • darekd
                Senior
                • 02-2003
                • 12220

                Wieść niesie, że niepasteryzowany Racibórz pojawić się ma w sprzedaży w październiku

                Comment

                • rohozecky
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2008
                  • 1837

                  Właśnie nabyłem i wypiłem pierwsze po długiej przerwie piwo z Raciborza, o miłym woltażu 5%.
                  Pierwsze wrażenie jest takie, że piwo mocno przesłodzone, ale w sumie całkiem sympatyczne. Trzeba będzie obserwować.
                  ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9735

                    Wczoraj się roztrenowywałem przed Zlotem i wprowadziłem do organizmu kilka (?) Raciborskich. Piło się miluuutko, choć słodycz trochę przeszkadza. Ranek nie był już tak słodki... Starzeję się...

                    Comment

                    • szefunio
                      Senior
                      • 01-2007
                      • 481

                      Już niedługo pojawi się piwo Twierdzowe niepasteryzowane. Będzie zdecydowanie bardziej goryczkowe.
                      Robię to co lubię - produkuję piwo.

                      Comment

                      • DonPedro
                        Junior
                        • 09-2004
                        • 13

                        Dla zainteresowanych: piwo jest dostepne w Raciborzu w spozywczym na Opawskiej na rogu naprzeciw Netto (3 zl). Dopadlem stado Raciborskich i rozprawilem sie z nimi wraz z kolegami. O wiele bardziej slodkie od poprzednika czerwonego Racibora ale ma rowniez niepowtarzalny smak wyrozniajacy od piw przemyslowych reklamowych. Co do opakowania to zbutelkowane we flaszki ZGB ale w stylowych etykietach, ktore sie podobaja kobietom. Etykiety poprzedniej edycji sie nie podobaly.
                        Racibor/Hoegaarden/Kamenitza
                        DonPedro + browara szklanica

                        Comment

                        • karamazow
                          PremiumUżytkownik
                          • 07-2010
                          • 6

                          Racibórz jst dzielny

                          w Kedzierzynie mamy Raciborskie w ciagłej sprzedaży.Piwo jest ciekawe - mało gazowane i lekko słodkie .Musi być kapitalne latem w słońcu z kufelka .

                          Comment

                          • szopzoo
                            Junior
                            • 05-2009
                            • 11

                            Dziś je miałam wreszcie sie doczekałam!!
                            Piwko bardzo dobre, nie ma porównania z tymi wcześniejszymi sikaczami.
                            Lekko słodkawe, orginalna etykieta szkoda tylko że aż taka cena.
                            Polecam!!
                            www.grawerszop.pl grawerowanie w szkle..
                            BROLANDIA!!

                            Comment

                            • sunbird
                              Junior
                              • 09-2010
                              • 1

                              no, no! (po polsku, bez negacji)

                              Przez przypadek na półce z regionalnymi nowa, delikatna i stylowa etykieta wpadła mi w oko a informacja o otwartych kadziach pobudziła wyobraźnię i ... hop do koszyka. Oprawa zauroczyła do tego stopnia, że w domu po otwarciu butelki wirtualnie zwiedziłem kawałek Raciborza (notabene, te attyki na kamieniczkach to neorenesans czy autentyk?, będę musiał sprawdzić...,terenu krajoznawczo nie znam). Zdziwił mnie brak Raciborskiego w ofercie browaru na jego stronie. Piwo ciekawe, inne... Słodkie (choć słodkich nie lubię, bo zwykle mocne i zaprawiane, wyłączając niektóre "miodowe") i bez goryczki ( którą cenię nade wszystko), więc nie wiem dlaczego mnie urzekło, ale prawda jest taka, że sięgnę po nie jeszcze, o ile wrocławska Astra nie wycofa go z oferty. Bo ostatnio rotuje często, dzięki też czemu pije teraz Raciborskie i Racibórz przestał mi być obojętny. A temat pochodzenia attyk w tym mieście muszę pogłębić, wraz z kolejnym łykiem...

                              Comment

                              • Promil03
                                Senior
                                • 10-2007
                                • 2833

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika szopzoo Wyświetlenie odpowiedzi
                                Dziś je miałam wreszcie sie doczekałam!!
                                Piwko bardzo dobre, nie ma porównania z tymi wcześniejszymi sikaczami.
                                Lekko słodkawe, orginalna etykieta szkoda tylko że aż taka cena.
                                Polecam!!
                                Aż taka cena, czyli jaka?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎