Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pijmy piwo z Raciborza

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • iommi
    Senior
    • 07-2003
    • 1522

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
    (...) Racibórz produkował jeszcze niedawno piwo niepasteryzowane, a także niepasteryzowane i niefiltrowane, więc trudno argumentować, że nie potrafią, czy nie chcą.
    Niewiele z tego wynika, skoro nie potrafił z nimi wejść na rynek. Znałem tylko jedno miejsce blisko mnie, w którym można było się napić pysznego Hajduczka - stacja kolejki wąskotorowej w Rudach. Lali je z kija do czasu, jak browar nie zawalił dostawy na jakąś imprezę. Potem podpięli tyskie bodajże, bo rzetelność handlowca była pewna.
    W raciborskich knajpach Hajduczek stał się mityczny - pojawiał się i znikał. Tak nie można. Gdzieś to już pisałem wcześniej - kiedyś mój znajomy chciał go na próbę do swojej knajpy. Obiecali, nie dowieźli.
    Kurde, tam naprawdę potrzebna jest rewolucja. I życzę im powodzenia, ale jednocześnie czarno to widzę patrząc na ostatnie kilka lat...
    Last edited by iommi; 17-06-2009, 12:47.
    *****************************

    Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

    *****************************

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12203

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
      Darku, co to za sensacje tu nam wypisujesz
      Już powyżej przeprosiłem, ale bije się w piersi po raz kolejny.

      Po raz kolejny wyrażam też nadzieję, że może uda im się produkować RÓWNE piwa,
      w tym niepasteryzowane, co nie jest zaawansowane technologicznie.

      Co do problemów dystrybucji, to prawdopodobnie popełniali błędy, a to że piwo jest ciężko dostępne w okolicy, to nie problem tylko Raciborza, a wielu małych browarów. W swoim czasie Witnica była bardziej widoczna w okolicach Wałbrzycha pod marką Sudeckie niż u siebie. Nie ma u nas przywiązania do marek lokalnych (bo często lokalny producent nie potrafi specjalnie o to zadbać, a skutecznie udaje się to koncernom).

      Czy w ogóle obecnie można gdzieś dostać lane piwo z Raciborza?

      Comment

      • Marusia
        Senior
        • 02-2001
        • 20211

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
        Przepraszam, zaszła pomyłka, chodziło o to, że Marusia wspominała już gdzieś, że
        małe browary, które prowadzą fermentację w otwartych kadziach, nie są w stanie wyprodukować piw o niskim blg brzeczki nastawnej.
        Dobra dobra, nie zwalać na Marusię - to nie JA, tylko prezesi małych browarów tak twierdzą

        A co do otwartych kadzi, to wszystkie wspomniane i jeszcze inne (Zwierzyniec, Cieszyn, o ile pamiętam) bynajmniej nie traktują kadzi jako eksponatów
        www.warsztatpiwowarski.pl
        www.festiwaldobregopiwa.pl

        www.wrowar.com.pl



        Comment

        • Raciborz
          Senior
          • 06-2004
          • 594

          #34
          W Raciborzu! ,w paru barach.

          Comment

          • darekd
            PremiumUżytkownik
            • 02-2003
            • 12203

            #35
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Raciborz Wyświetlenie odpowiedzi
            W Raciborzu! ,w paru barach.
            No to pisz, jest takie miejsce - "piwo - gdzie"

            czy jest w wersji niepasteryzowanej?

            Comment

            • darekd
              PremiumUżytkownik
              • 02-2003
              • 12203

              #36
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
              Dobra dobra, nie zwalać na Marusię
              Oczywiście prezesi, sorry

              Comment

              • woosaa
                Senior
                • 07-2005
                • 1548

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iommi Wyświetlenie odpowiedzi
                Ot klasyczny paradoks raciborski - zielonego w Rybniku (25 km od Raciborza) i Wodzisławiu (15 km) nie widziałem od dwóch, trzech lat. A we Wrocku jest...
                W Rudach przy światłach jest parking,a obok mały market(nazwy nie pamiętam)i są tam piwa z Raciborza(bardzo duzy wybór).
                mb WOS

                Comment

                • rohozecky
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2008
                  • 1837

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                  Witnica była bardziej widoczna w okolicach Wałbrzycha pod marką Sudeckie niż u siebie.
                  Fakt, zwłaszcza taki Boguszów-Gorce był mocno obstawiony Witnicą po zamknięciu miejscowego browaru. Tyle że chyba pod nazwą "Sudeckie" to były jednak Głubczyce...
                  ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                  Comment

                  • darekd
                    PremiumUżytkownik
                    • 02-2003
                    • 12203

                    #39
                    Sudety to duże góry, to i piw o tej nazwie nie brakowało oto przykład
                    Twoje zdanie na temat konkretnych wytworów piwowarskichPoddziały: Polska | Europa | Piwa domowe (...)

                    Comment

                    • rohozecky
                      PremiumUżytkownik
                      • 11-2008
                      • 1837

                      #40
                      No właśnie, szkoda że używamy czasu przeszłego....
                      ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                      Comment

                      • darekd
                        PremiumUżytkownik
                        • 02-2003
                        • 12203

                        #41
                        Akurat w tym przypadku nie ma czego żałować. Mam nadzieje, że w Raciborzu zrozumieli to i zaczną porządnie budować swój wizerunek.

                        Comment

                        • rohozecky
                          PremiumUżytkownik
                          • 11-2008
                          • 1837

                          #42
                          Ja tam Witnicy w tych rejonach bardzo żałuję.
                          Choć oczywiście wolałbym boguszowskie
                          ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                          Comment

                          • abernacka
                            Senior
                            • 12-2003
                            • 10837

                            #43
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                            (...)

                            A co do otwartych kadzi, to wszystkie wspomniane i jeszcze inne (Zwierzyniec, Cieszyn, o ile pamiętam) bynajmniej nie traktują kadzi jako eksponatów
                            Nie wolno zapominać o Zduńskiej Woli i Witnicy.
                            Piwna turystyka według abernackiego

                            Comment

                            • darekd
                              PremiumUżytkownik
                              • 02-2003
                              • 12203

                              #44
                              A propos Zduńskiej Woli, miałem nieprzyjemność wypić ostatnio produkt o nazwie Barrel, Acan też mnie nie zachwycił. Czyli otwarte kadzie albo brak fermentacji nie wystarczy, żeby robić dobre piwo. Nie wystarczy też wymyślanie kolejnych nazw piw. Także wielkich zmian w Zduńskiej Woli nie widać i powinno stanowić to jakiś wniosek dla Raciborza

                              Comment

                              • baklazanek
                                † 2014 Piwosz w Raju
                                • 08-2001
                                • 3562

                                #45
                                Już za kilka dni nowe doniesienia z Raciborza, które ukażą się w naszych wiadomościach. Na razie ujawnię, że w browarze szykuje się piwna rewolucja.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎