Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pijmy piwo z Raciborza

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Marecki1410
    Member
    • 01-2009
    • 97

    no o tym już pisałem wcześniej. kilka warek przez wstrzymaniem produkcji została zmieniona receptura na bardziej aromatyczną i pełniejszą

    Comment

    • kjaros
      Senior
      • 03-2007
      • 377

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Raciborz Wyświetlenie odpowiedzi
      Dobra wiadomość !?,właściciel na wolności.Podobno na dniach(tygodniach) rusza produkcja.Niestety nie sa to sprawdzone wiadomości,ale miejmy nadzieje.
      Dodzwoniłem się do browaru. Pracownik powiedział że widać szansę na wznowienie działalności. Może ktoś ma kontakt do Pani Małgorzaty Boczuli i wyciągnie więcej informacji?
      Nawet najgłupsi politycy, nie są tak głupi jak społeczeństwo, które ich wybrało.

      Comment

      • Marecki1410
        Member
        • 01-2009
        • 97

        Na stronie browaru racibórz jest numer do pani Boczuli. Ale nie wiem czy aktualny...

        Comment

        • pizmak666
          Senior
          • 12-2006
          • 1898

          Strażacy oraz policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zapobiegli pożarowi do jakiego mogło dojść na terenie browaru. Zatrzymano pięć osób. Raciborska i wojewódzka policja nie udziela żadnych informacji na temat okoliczności zdarzenia.

          Kilka minut po godzinie 19.00 raciborscy strażacy otrzymali informację dotyczącą pożaru na terenie zakładu przy ulicy Łąkowej. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, pięć osób doprowadziło do pożaru w pobliżu cysterny z łatwopalną cieczą. Na miejsce skierowano patrole policji, które zabezpieczały teren. W momencie zdarzenia swoje czynności na terenie zakładu prowadzili policjanci z wydziału gospodarczego KWP w Katowicach. Na miejsce dojechali również pracownicy Izby Celnej w Katowicach.

          Aresztowany w lipcu ubiegłego roku 45-letni Jerzy Ł. od stycznia przebywa na wolności. Prokuratura Apelacyjna w Krakowie zarzuca mu obrót papierosami na wielką skalę. Browar w Raciborzu to nie jedyny zakład należący do śląskiego biznesmena. Jerzy Ł jest właścicielem l sieci kantorów i autokomisów w Katowicach i Sosnowcu. 16 stycznia 2003 roku kupił browar od syndyka masy upadłościowej Browarów Górnośląskich S.A. w Zabrzu. Za obiekt przy Zamkowej zapłacił jedynie 500 tysięcy złotych bo nikt wcześniej nie wziął udziału w organizowanych przez syndyka licytacjach. Był jedynym chętnym na połowę kompleksu zamkowego na Ostrogu. Nabył 1,56 ha gruntu, a na nim 9 budynków o łącznej powierzchni użytkowej 6000 m kw. Przez ostatnie lata browar pracował nad poprawą swoich wyrobów, mimo to ciągle przynosił straty.
          (acz)
          „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

          "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

          Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13950

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pizmak666 Wyświetlenie odpowiedzi
            Strażacy oraz policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zapobiegli pożarowi do jakiego mogło dojść na terenie browaru. Zatrzymano pięć osób. Raciborska i wojewódzka policja nie udziela żadnych informacji na temat okoliczności zdarzenia.

            Kilka minut po godzinie 19.00 raciborscy strażacy otrzymali informację dotyczącą pożaru na terenie zakładu przy ulicy Łąkowej.
            Gdzie Rzym, gdzie Krym? Łąkowa to zupełnie inna część miasta. Albo błąd w nazwie ulicy, albo wcale nie chodzi o browar (przy ul. Zamkowej), tylko jakieś inne tereny.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • kruger_nr1
              Senior
              • 11-2005
              • 801

              Zdjęcia na stronie z linka są pod browarem, potem poprawiono nazwę ulicy na Zamkową.
              Kolekcja puszek piwnych:
              http://puszkikrugera.web-album.org/

              Comment

              • Maggyk
                Szara Adminiscjencja
                • 05-2004
                • 5615

                Podobnoż browar wznawia działalność - za jakiś miesiąc bodajże powinno pojawić się piwo bądź być uwarzona warka - dokładnie nie pamiętam.
                Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                Piwo domowe -
                Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                Reklama w BROWARZE
                PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                Comment

                • woosaa
                  Senior
                  • 07-2005
                  • 1548

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maggyk Wyświetlenie odpowiedzi
                  Podobnoż browar wznawia działalność - za jakiś miesiąc bodajże powinno pojawić się piwo bądź być uwarzona warka - dokładnie nie pamiętam.
                  Dobra wiadomość na początek tygodnia.Trzymam kciuki za Racibora
                  mb WOS

                  Comment

                  • Szynszyl
                    Junior
                    • 12-2009
                    • 29

                    Nie jestem jakoś dobrze zaznajomiony z tematem, ale czy wznowienie działalności jest związane z powodzią ? Bo wcześniej słyszałem, że nawet w połowie czerwca będzie można dostać piwo.

                    Comment

                    • abernacka
                      Senior
                      • 12-2003
                      • 10838

                      Miło się czyta takie wieści. Mam nadzieję ,że na początku lipca napiję się piwa z Raciborza we Władysławowie.
                      Piwna turystyka według abernackiego

                      Comment

                      • Raciborz
                        Senior
                        • 06-2004
                        • 594

                        A ja słyszałem że piwo ciągle jest ważone,ale wyjezdża cysternami

                        Comment

                        • Twilight_Alehouse
                          Chmielowisko.pl
                          • 06-2004
                          • 6310

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Raciborz Wyświetlenie odpowiedzi
                          A ja słyszałem że piwo ciągle jest ważone,ale wyjezdża cysternami
                          I ile waży?

                          Comment

                          • Piwoteka
                            Senior
                            • 04-2008
                            • 1209

                            Jak w zeszłym tygodniu dzwoniłem do browaru to ktoś po drugiej stronie poinformował mnie, że piwo leżakuje i będzie za jakieś 3 tygodnie.
                            Piwoteka
                            Łódź, ul. 6 Sierpnia 1/3,
                            www.piwoteka.pl
                            Sklep Piwoteki na Facebooku
                            Piwoteka Narodowa na Facebooku
                            Piwoteka Narodowa na G+
                            Дед Мороз (Dziadek Mróz)
                            Browar Piwoteka

                            Comment

                            • Krzysiu
                              Krzysiu
                              • 02-2001
                              • 14936

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Raciborz Wyświetlenie odpowiedzi
                              A ja słyszałem że piwo ciągle jest ważone, ale wyjezdża cysternami
                              I wjeżdża w tajemnicze tunele w Sudetach, a wyloty ich wysadza się w powietrze i maskuje, żeby nikt nie znalazł.

                              Comment

                              • bastion
                                PremiumUżytkownik
                                • 10-2006
                                • 1123

                                Będziemy pić piwo z Raciborza i to już niedługo..
                                Dzisiaj dzwoniłem do źródeł, czyli do pani Małgorzaty Boczuli .
                                Browar ożył, piwo już fermentuje i powinno w butelkach znaleźć się pod koniec lipca. Na początek ma to być jasna 12*-tka, o zawartości alkoholu 5%.
                                Będą nowe etykietki.
                                Z czasem asortyment będzie rozszerzany. Browar nosi nazwe ''Zamkowy'' . Jest to spółka Z.O.O.
                                Jesli chodzi o właściciela który był przymknięty w tamtym roku, szybko wyszedł i został oczyszczony z zarzutów, ale wiadomo że w takiej sytuacji smrodek się ciągnie...
                                Jeśli będą chętni, to podobne spotkanie jakie miało miejsce w tamtym w roku w browarze, będzie możliwe być może już w sierpniu.
                                Najpierw trzeba poczekać na debiut nowego piwa,a potem pozyjemy, zobaczymy.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎