Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

więcej browarów na Słowacji

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13950

    więcej browarów na Słowacji

    Troszkę nie na temat, ale nie będę zakładać nowego wątku tylko na podstawie informacji internetowej.
    Pivni.info podało, że na Słowacji przybył nowy browar restauracyjny. Mieści się w stolicy, a nazywa Minipivovar Richtár Jakub.
    Tym samym liczba browarów na Słowacji wzrosła do imponującej liczby... 16
    Ale gdy weźmiemy pod uwagę że aż 9 z nich to minibrowary....

    PS - już dodałem go do moje mapy piwna Słowacja
    Last edited by Pendragon; 05-07-2009, 20:15.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
    Tym samym liczba browarów na Słowacji wzrosła do imponującej liczby... 16
    Ale gdy weźmiemy pod uwagę że aż 9 z nich to minibrowary....
    Biorąc pod uwagę liczbę ludności Słowacji (5,5 mln), która jest ~7 razy mniejsza niż Polski, to nie wiem czy ten sarkazm jest na miejscu. To raczej my Polacy powinniśmy się wstydzić. 7x16= 112 szt., w tym 63 restauracyjne. Tyle powinniśmy mieć browarów, żeby mieć nasycenie jak na Słowacji. Z czym do ludzi?
    blog.kopyra.com

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13950

      #3
      To nie był sarkazm, tylko raczej śmiech przez łzy. Jeszcze 5-10 lat temu tych browarów było całkiem sporo, ale wyprzedały się koncernom i taki mają skutek...
      Z drugiej strony mają więcej minibrowarów niż dużych przemysłowych i to jest ciekawe spostrzeżenie.
      Last edited by Pendragon; 05-07-2009, 21:37.

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13950

        #4
        Browar Štamgast z Sabinova, co do którego były wątpliwości czy działa, dał sygnał że funkcjonuje, a dokładniej będzie funkcjonować. Otóż od nowego roku przenosi się on do wioski Chmeľov, ok. 20 kilometrów na wschód od Preszowa.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎