Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grand Champion VII KPD-Koźlak Dubeltowy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Małażonka
    Senior
    • 03-2003
    • 4602

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika brloin Wyświetlenie odpowiedzi
    (...)fiołków (dla fachowców - nie wiem)
    Też nie wiem, jak dla fachowców, ale dla biologów Viola sp.
    Last edited by Małażonka; 07-12-2009, 19:12.

    Comment

    • JAckson
      Senior
      • 05-2004
      • 6122

      Byłem dzisiaj we wrocławskiej Almie w dawnym PDT i bez problemu kupiłem 10 butelek. Szklanek oczywiście niema, ale ciąć się nie będę z tego powodu. Był jeszcze prawie cały stojak piwa i pustki wokoło niego.
      MM961
      4:-)

      Comment

      • brand_manager2
        Junior
        • 12-2009
        • 3

        Witam,
        Zgodnie z wczorajszą obietnicą, chciałbym Was poinformować o przyczynach zamieszania z dostępnością BKD.

        Piwa zabrakło w Częstochowie, Katowicach, Rybniku i Rzeszowie. Tak, jak było wspominane, dla każdej z tych hal zarezerwowaliśmy co najmniej jedną paletę, a dla Katowic i Rybnika po 2 (Katowice z przyczyn jak wspominałem, Rybnik jest najbliżej naszego browaru i spodziewałem się zwiększonego zapotrzebowania). Niestety, przy dostawie kierowniczki/kierownicy sklepów odmówili przyjęcia tak dużej dostawy, odbierając tylko część (mają autonomię). Ponieważ dostawy były realizowane w końcówce tygodnia, informacja o tym fakcie do nas nie dotarła. Szczególne problemy mamy w Katowicach, gdzie dopiero po interwencji w centrali Almy, udało nam się dziś uzyskać zamówienie na 800 sztuk.

        Wszędzie dostawy zostały juz zrealizowane i piwo powinno być dostępne i sprzedaż będzie realizowana do wyczerpania zapasów.

        Jeszcze raz chciałbym Wszystkich przeprosić za brak piwa. Dla naszego browaru, ta akcja była bardzo dużym wysiłkiem, również fianansowym, więc na pewno nikomu z browaru nie zależało, aby zabrakło piwa w sprzedaży. BKD był warzony jednorazowo, więć nie da się tego "nadrobić" w przyszłości.

        Dziękuję za wiele interesujących wpisów dotyczących BKD i naszego browaru, które na pewno uwzględnimy w naszej pracy.

        Pozdrawiam, Jacek Łapieniecki.

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13951

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika brand_manager2 Wyświetlenie odpowiedzi

          Piwa zabrakło w Częstochowie, Katowicach, Rybniku
          Czyli w 3 najbliższych browarowi Almach. Potwierdza się przekleństwo komina
          Last edited by Pendragon; 07-12-2009, 19:32.

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • metalsrem
            Senior
            • 09-2008
            • 239

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mareks Wyświetlenie odpowiedzi
            Miałem umyte.

            Ktoś inny też pisał o kiepskiej pianie.
            Nie chce mi się szukać postu.

            Dobra, będę już siedział cicho bo wena po lekturze browar.biz jest załamany.
            U mnie z początku piana była duża ale bardzo szybko opadła i została tylko bardzo cienka warstewka.
            Browar domowy SKOTAR

            Comment

            • noodles
              Senior
              • 09-2005
              • 700

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika brand_manager2 Wyświetlenie odpowiedzi
              -Niestety, przy dostawie kierowniczki/kierownicy sklepów odmówili przyjęcia tak dużej dostawy, odbierając tylko część (mają autonomię). Ponieważ dostawy były realizowane w końcówce tygodnia, informacja o tym fakcie do nas nie dotarła. Szczególne problemy mamy w Katowicach, gdzie dopiero po interwencji w centrali Almy, udało nam się dziś uzyskać zamówienie na 800 sztuk.
              Skoro Alma w Katowicach nie chce realizować pięknej akcji sprzedaży Koźlaka w takiej formie jakiej oczekuje GŻ i klienci na Śląsku to czy nie można wrzucić tych piw do innych sklepów ? Np. do Koczubika w Katowicach albo na Podgórną do Bytomia ? Z nimi pewnie dogadacie się bez problemu a te 800 piw w Almie też na długo nie wystarczy.

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika brand_manager2
              Wszędzie dostawy zostały juz zrealizowane i piwo powinno być dostępne i sprzedaż będzie realizowana do wyczerpania zapasów.
              Czy to oznacza że piwo już jest w Katowicach ? W Almie powiedzieli mi że dopiero środa-czwartek.
              Moja kolekcja podstawek

              Comment

              • Pankracy
                Senior
                • 10-2007
                • 2779

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy Wyświetlenie odpowiedzi
                Brovarnia
                Chciałem napisać Brovaria.
                Ech te nazwy polskich minibrowarów.
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer
                No czyli nie ma żadnego. Cos tam kiedyś było, może kiedyś będzie.
                No ale jest z czym porównywać BKD.

                Comment

                • Promil03
                  Senior
                  • 10-2007
                  • 2833

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika brand_manager2 Wyświetlenie odpowiedzi
                  ...
                  Niestety, przy dostawie kierowniczki/kierownicy sklepów odmówili przyjęcia tak dużej dostawy, odbierając tylko część (mają autonomię). Ponieważ dostawy były realizowane w końcówce tygodnia, informacja o tym fakcie do nas nie dotarła. Szczególne problemy mamy w Katowicach, gdzie dopiero po interwencji w centrali Almy, udało nam się dziś uzyskać zamówienie na 800 sztuk.
                  ...

                  Rozmawiałem dzisiaj z kierownikiem odpowiedniego działu Almy w Katowicach. Zarzekał się, że piwo będzie w sprzedaży od jutra.
                  Współpracuję z tym sklepem i jak moja firma wprowadziła tam kilkanaście indeksów też miałem na początku problemy z ich zamówieniem.
                  Po moich doświadczeniach jestem skłonny uwierzyć w tłumaczenia brand_managera2.

                  Comment

                  • darekd
                    Senior
                    • 02-2003
                    • 12238

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika brand_manager2 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Witam,
                    Zgodnie z wczorajszą obietnicą, chciałbym Was poinformować o przyczynach zamieszania z dostępnością BKD.
                    Po pierwsze - dziękuję za odpowiedź. Miło, że ktoś zwraca się do świadomych konsumentów

                    Kupiłem dziś w Almie we Wrocławiu (w Renomie czyli w Pedecie) bez problemu. Oceniać nie będę, bo już lepsi ocenili. Ale postaram się jej dokonać około 2011 roku. Co myślicie o tym pomyśle? Ktoś się dołączy?

                    Comment

                    • bomba_z_wrocka
                      Senior
                      • 07-2007
                      • 222

                      Witam wszystkich,troche to dziwnie wszystko wyglada z kozlakiem dubeltowym i sprzedaza przez alme,
                      oficjalnie sprzedaz miala sie rozpoczac o godzinie 12:00 06.12.2009, a we wroclawiu w arkadach wroclawskich alma juz wystawila kozlaka na paletach obok desperado,w piatek wieczorem,takie mam wiadomosci od pracownika almy,wiec jak to dziala?. W arkadach szklanki do kozlaka rozeszly sie jak cieple buleczki,normalnie sytuacja wygladala jak za komuny ,bo towar rzucili,sporo ludzi nie wiedzialo o co chodzi ale daja ladne szklo to biore,a za to w renomie szklo stalo i nie bylo problemu zeby kupic kozlaka i otrzymac szklo.robilem zakupy okolo 15 i bez tlumow i sensacji.Jestem szczesliwym posiadaczem kartonika kozlaka i paru ladnych szkielek do kompletu.
                      Haniu, Kochanie jajeczniczka na sniadanie.;)

                      Comment

                      • Marusia
                        Senior
                        • 02-2001
                        • 20211

                        U nas jedno już zapiwniczkowane, a drugie u taty do spróbowania za rok, zatem nie jesteś sam, a na pewno i więcej takich będzie
                        www.warsztatpiwowarski.pl
                        www.festiwaldobregopiwa.pl

                        www.wrowar.com.pl



                        Comment

                        • darekd
                          Senior
                          • 02-2003
                          • 12238

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                          U nas jedno już zapiwniczkowane, a drugie u taty do spróbowania za rok, zatem nie jesteś sam, a na pewno i więcej takich będzie
                          W Ciebie to akurat wierzę, ale czy ja wytrzymam ...

                          Comment

                          • jacer
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 9875

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                            Ale postaram się jej dokonać około 2011 roku. Co myślicie o tym pomyśle? Ktoś się dołączy?
                            kajn problem
                            Milicki Browar Rynkowy
                            Grupa STYRIAN

                            (1+sqrt5)/2
                            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                            No Hops, no Glory :)

                            Comment

                            • darekd
                              Senior
                              • 02-2003
                              • 12238

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                              kajn problem
                              no to już nie ma odwrotu

                              Comment

                              • ArtK31
                                Senior
                                • 04-2005
                                • 708

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika brand_manager2 Wyświetlenie odpowiedzi
                                Witam,
                                Zgodnie z wczorajszą obietnicą, chciałbym Was poinformować o przyczynach zamieszania z dostępnością BKD.

                                Piwa zabrakło w Częstochowie, Katowicach, Rybniku i Rzeszowie. Tak, jak było wspominane, dla każdej z tych hal zarezerwowaliśmy co najmniej jedną paletę, a dla Katowic i Rybnika po 2 (Katowice z przyczyn jak wspominałem, Rybnik jest najbliżej naszego browaru i spodziewałem się zwiększonego zapotrzebowania). Niestety, przy dostawie kierowniczki/kierownicy sklepów odmówili przyjęcia tak dużej dostawy, odbierając tylko część (mają autonomię). Ponieważ dostawy były realizowane w końcówce tygodnia, informacja o tym fakcie do nas nie dotarła. Szczególne problemy mamy w Katowicach, gdzie dopiero po interwencji w centrali Almy, udało nam się dziś uzyskać zamówienie na 800 sztuk.

                                Wszędzie dostawy zostały juz zrealizowane i piwo powinno być dostępne i sprzedaż będzie realizowana do wyczerpania zapasów.

                                Jeszcze raz chciałbym Wszystkich przeprosić za brak piwa. Dla naszego browaru, ta akcja była bardzo dużym wysiłkiem, również fianansowym, więc na pewno nikomu z browaru nie zależało, aby zabrakło piwa w sprzedaży. BKD był warzony jednorazowo, więć nie da się tego "nadrobić" w przyszłości.

                                Dziękuję za wiele interesujących wpisów dotyczących BKD i naszego browaru, które na pewno uwzględnimy w naszej pracy.

                                Pozdrawiam, Jacek Łapieniecki.
                                Nie do końca zgadzam się z argumentacją Pana Jacka Łapienieckiego.
                                Fakt, że wielu,jak widać potencjalnych nabywców Koźlaka. chcących go nabyć w katowickiej Almie odeszło z przysłowiowym kwitkiem ( w tym moja skromna osoba ) w dniu premiery piwa , zaraz po godzinie 12.00 jest spowodowany zaniedbaniami ze strony GŻ.
                                Osoby wybierające firmę dystrybucyjną na zasadzie wyłączności ) w tym wypadku Almę) nie wzięły pod uwagę faktu,iż poszczególne jej sklepy (a reczej Kierownicy Sklepów) mają pewną dozę autonomii w tworzeniu zamówień. Dotyczy to w szczególności nowości (a taką był na rynku Koźlak). Kierownik sklepu podszedł do tematu jak ze zwykłą nowością, którą każdy producent chce wejść na rynek i sprzedaż jej jednorazowo dużą ilość.
                                On, jako człowiek bez wiedzy strategów GŻ miał przesłanki aby tak postąpić.
                                Błąd polegał na etapie konstrukcji umowy dystrybucyjnej dotyczącej tego konketnego produktu. W umowie powinien być punkt o ilości na dany punkt Almy ( w przypadku Katowic dwóch palet) , bez możliwości kwestionowania ilości przez pracownika Almy , z zastrzeżeniem mozliwości ewentulanego zwrotu, który nie sprzedał się w danym okresie.
                                Producent więc popełnił błąd , przy konstrukcji umowy dystrybucyjnej , nie uwzgledniając wewnętrzych procedur obwiązujących w Almie (dotyczącej tzw. autonomii Kierownika Sklepu).
                                PS nie jestem związany w żaden sposób z firmą Alma , chodzi mi raczej o zwykłą przyzwoitość i umiejętność przyznania się do błędów

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎