Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Okresowa kontrola piw niepasteryzowanych

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    A co ma stowarzyszenie piwowarów DOMOWYCH do browarów komercyjnych, (zwłaszcza stowarzyszenie, które przyjęło koncern na swojego patrona, czy sponsora - wszystko jedno w tym przypadku).
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



    Comment

    • admiro
      Senior
      • 05-2005
      • 248

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
      A co ma stowarzyszenie piwowarów DOMOWYCH do browarów komercyjnych, (zwłaszcza stowarzyszenie, które przyjęło koncern na swojego patrona, czy sponsora - wszystko jedno w tym przypadku).
      Ja mam na myśli stronę konsumencką, rekomendację Stowarzeszenia/BP czy innej instytucji w stylu "konsumencie to piwo jest warzone tradycyjnie".
      Nie marketing dla browarów tylko pozytywna informacje dla piwoszy, co można wypić z czystym sumieniem.
      Moje piwo jest bezcenne.

      Schizma miodowa.

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23807

        Czy do takich rekomendacji jest potrzebne stowarzyszenie?
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • Marusia
          Senior
          • 02-2001
          • 20211

          Admiro, chyba nie dość jasno się wyraziłam - zgadzając się na powiązanie z koncernem piwowarskim straciliście możliwość bycia postrzeganym jako bezstronne i obiektywne zrzeszenie, zatem rekomendacje tego stowarzyszenia w zakresie czegokolwiek dotyczącego piwowarstwa komercyjnego nie będą miały zbyt wielkiej wartości. Nie ze względu na to, że nie będziecie obiektywni, ale ze względu na to, że zawsze będą krążyć podejrzenia, że nie jesteście. Wszystko ma swoje konsekwencje.
          Last edited by Marusia; 29-03-2010, 17:36.
          www.warsztatpiwowarski.pl
          www.festiwaldobregopiwa.pl

          www.wrowar.com.pl



          Comment

          • Seta
            Piję piwo
            • 10-2002
            • 6964

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
            Czy do takich rekomendacji jest potrzebne stowarzyszenie?
            Chcesz powiedzieć: czy nie wystarczy portal?
            Też tak myślałem. Tylko trzeba by zastrzec znak towarowy.
            Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

            Comment

            • Marusia
              Senior
              • 02-2001
              • 20211

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
              Chcesz powiedzieć: czy nie wystarczy portal?
              Też tak myślałem. Tylko trzeba by zastrzec znak towarowy.
              Jakby to było firmowane przez browar.biz to by było miodzio - największy, niezależny itp.

              Tylko ja to widzę w ten sposób, że wszystkie dane trzeba sprawdzać, zatem zlecać analizy - a to za darmoszku chyba nie jest?
              www.warsztatpiwowarski.pl
              www.festiwaldobregopiwa.pl

              www.wrowar.com.pl



              Comment

              • jacer
                Senior
                • 03-2006
                • 9875

                Rozumiem, że Inspekcja Robotniczo-Chłopska by browar.biz będzie robic nizapowiedziane wizyty w browarach aby skontrolować czy nie oszukują?

                hehe, a na portierni zdjęcia z podpisem: tych nie wpuszczać
                Milicki Browar Rynkowy
                Grupa STYRIAN

                (1+sqrt5)/2
                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                No Hops, no Glory :)

                Comment

                • admiro
                  Senior
                  • 05-2005
                  • 248

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                  Admiro, chyba nie dość jasno się wyraziłam - zgadzając się na powiązanie z koncernem piwowarskim straciliście możliwość bycia postrzeganym jako bezstronne i obiektywne zrzeszenie, zatem rekomendacje tego stowarzyszenia w zakresie czegokolwiek dotyczącego piwowarstwa komercyjnego nie będą miały zbyt wielkiej wartości. Nie ze względu na to, że nie będziecie obiektywni, ale ze względu na to, że zawsze będą krążyć podejrzenia, że nie jesteście. Wszystko ma swoje konsekwencje.
                  Ale ja nie jestem członkiem SPD

                  Ja zaczynam działać z Bractwem Piwnym, wymieniając Bractwo i SDP miałem na myśli jakiś byty istniejące.

                  Czy może taką "certyfikację" prowadzić portal internetowy? Może.
                  Moje piwo jest bezcenne.

                  Schizma miodowa.

                  Comment

                  • a1410
                    Senior
                    • 08-2003
                    • 613

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                    Chcesz powiedzieć: czy nie wystarczy portal?
                    Też tak myślałem. Tylko trzeba by zastrzec znak towarowy.
                    Nie trzeba zastrzegać, a i tak pewnie nie dało by się takiego zwrotu zastrzec. Większość z nas i tak dobrze przecież wie, które z piw spożywanych przez nas w ostatnim czasie kwalifikuje się do nazwania Prawdziwym Piwem. I taką rekomendację mógł by dawać zarówno nasz portal jak i BP. Natomiast w żadnym wypadku SRBP,SPD, czy inne podobne organizacje/jeżeli powstaną/, bo w nich mieszają się zbyt zróżnicowane interesy i dlatego takie rekomendacje były by mało wiarygodne...
                    Last edited by a1410; 29-03-2010, 17:58.

                    Comment

                    • Seta
                      Piję piwo
                      • 10-2002
                      • 6964

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                      Rozumiem, że Inspekcja Robotniczo-Chłopska by browar.biz będzie robic nizapowiedziane wizyty w browarach aby skontrolować czy nie oszukują?

                      hehe, a na portierni zdjęcia z podpisem: tych nie wpuszczać
                      ...a jak przyjedzie Stowarzyszenie Przyjaciół Heinekena z MIEDZIANYMI blaszkami to wszystkie browary się magicznie otworzą na kontrolę...

                      Nie ma nic za darmo. Jeśli znak "Prawdziwe piwo" będzie medialnie nagłośniony i będzie dawał większy zysk (a'la Teraz Polska) to każdy chętnie wpuści kontrolera i zapłaci na certyfikację. Ale ... Najpierw trzeba zainwestować w marketing...
                      Last edited by Seta; 29-03-2010, 18:05.
                      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                      Comment

                      • Marusia
                        Senior
                        • 02-2001
                        • 20211

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika admiro Wyświetlenie odpowiedzi
                        Ale ja nie jestem członkiem SPD
                        Acha, no to zmień w mojej wypowiedzi adresata, a reszta zostaje
                        www.warsztatpiwowarski.pl
                        www.festiwaldobregopiwa.pl

                        www.wrowar.com.pl



                        Comment

                        • jacer
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 9875

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                          ...a jak przyjedzie Stowarzyszenie Przyjaciół Heinekena z MIEDZIANYMI blaszkami to wszystkie browary się magicznie otworzą na kontrolę...
                          z głową wszystko OK?
                          Milicki Browar Rynkowy
                          Grupa STYRIAN

                          (1+sqrt5)/2
                          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                          No Hops, no Glory :)

                          Comment

                          • Marusia
                            Senior
                            • 02-2001
                            • 20211

                            Temat ciekawy, ale oczywiście bez przepychanek się nie da Jacer, jak nie masz niczego ciekawego do powiedzenia, to daj spokój, bo rozmydlasz dyskusję. Seta, też przystopuj z niepotrzebnymi złośliwościami
                            www.warsztatpiwowarski.pl
                            www.festiwaldobregopiwa.pl

                            www.wrowar.com.pl



                            Comment

                            • Seta
                              Piję piwo
                              • 10-2002
                              • 6964

                              Pierwszy nie zaczynam. Umówmy się złośliwość za złośliwość. OK?
                              I tak odpuszczam ostatni post Jacera.
                              Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                              Comment

                              • kopyr
                                Senior
                                • 06-2004
                                • 9475

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                                Czy do takich rekomendacji jest potrzebne stowarzyszenie?
                                No raczej tak, albo inaczej niekoniecznie stowarzyszenie, ale organizacja. Taka, która ma jakieś możliwości nacisku na browary, odebranie im prawa do takiego znaku. Dodatkowo taka, która ma jakieś możliwości weryfikacji tego, co deklarują poszczególne browary. Browar.biz jest przedsięwzięciem de facto jednej osoby. W jaki sposób jednoosobowo można przyznawać takie godło, znak jakości, itp.?

                                Co innego gdyby to była inicjatywa komercyjna browarów, w których interesie jest usunięcie spośród siebie czarnej owcy, przynajmniej żywię taką nadzieję. Idea byłaby taka, że członkowie patrzyliby sobie na ręce, a im z kolei na ręce patrzyliby konsumenci.

                                Pomyślałem też, że dobrze byłoby gdyby w tę ideę zaangażować też jakieś środowisko akademickie. Politechnikę Łódzką, czy jakiś Uniwersytet Przyrodniczy, który ma wydział pokrewny piwowarstwu, który dokonywałby analizy piw, które aspirują, lub posiadają prawo do używania znaku. Coś analogicznego do badań z tego wątku.

                                Na marginesie jeszcze taka uwaga - sądzę, że ocenie powinno podlegać jedynie piwo, a nie struktura własnościowa browaru. Innymi słowy nie widzę powodu aby takiego tytułu nie mogło otrzymać Brackie czy Porter z Cieszyna. Oczywiście gdyby spełniło kryteria.

                                Co do PSPD to rzeczywiście nie wydaje się to znajdować w jego obszarze działalności. W dyskusji wyszło jedynie to, że piwowarzy domowi mają podstawy teoretyczne i praktyczne (większe niż piwosze nie będący piwowarami) by ocenić czy coś jest naganne czy nie. Inna sprawa, że to są kwestie istotne tylko na początku podczas formułowania założeń.
                                blog.kopyra.com

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎