Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Okresowa kontrola piw niepasteryzowanych

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • anteks
    maruda
    • 08-2003
    • 10738

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
    Nie jestem (jeszcze )TW ARTa ale nie przesadzajmy z tym, że piwo.org robi coś wielkiego dla konsumenta-piwosza, który nie jest domowym piwowarem.
    To tak gwoli nie tworzenia mitów
    Masz jakieś kompleksy ?
    Mniej książków więcej piwa

    Comment

    • Marusia
      Senior
      • 02-2001
      • 20211

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
      Masz jakieś kompleksy ?
      Może Ty masz - Leona tylko słusznie zauważył, że piwo.org zajmuje się nieco węższą działką, niż browar.biz

      A wracając do tematu - to sformułowanie "niskopasteryzowane" to chyba jakieś novum w słowniku piwowarskim? Serio pytam.
      www.warsztatpiwowarski.pl
      www.festiwaldobregopiwa.pl

      www.wrowar.com.pl



      Comment

      • anteks
        maruda
        • 08-2003
        • 10738

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
        Może Ty masz - Leona tylko słusznie zauważył, że piwo.org zajmuje się nieco węższą działką, niż browar.biz

        .
        I po co tworzyć jakieś podziały ?
        Mniej książków więcej piwa

        Comment

        • kopyr
          Senior
          • 06-2004
          • 9475

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Czes Wyświetlenie odpowiedzi
          Ostatnio na etykiecie Noteckiego w miejsce napisu "piwo niepasteryzowane naturalne" zamieszczono napis "piwo niskopasteryzowane naturalne"

          Komisja Etyki Stowarzyszenia Regionalnych Browarów Polskich jest usatysfakcjonowana
          Cóż, troszkę potworek, ale jednak jest to sukces, że można zmusić browar do zaprzestania okłamywania klienta. Brawo dla Czesa.

          Pytanie teraz, od ilu jednostek pasteryzacji zaczyna się piwo wysokopasteryzowane?

          Naśladowcom podsuwam jeszcze pomysły na piwo: lekkopasteryzowane, trochę pasteryzowane, quasi-niepasteryzowane, prawie jak niepasteryzowane, niepasteryzowane ale..., pasteryzowane, ale tak tylko troszeczkę.


          PS: w pierwszej chwili wbiłem się w dumę, jaką to moc ma browar.biz, no ale nie łudźmy się kluczowa była reakcja SRBP. Browar.bizem nikt by się nie przejmował, w końcu piwo wygrało w swojej kategorii.
          blog.kopyra.com

          Comment

          • Maggyk
            Szara Adminiscjencja
            • 05-2004
            • 5615

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi

            PS: w pierwszej chwili wbiłem się w dumę, jaką to moc ma browar.biz, no ale nie łudźmy się kluczowa była reakcja SRBP. Browar.bizem nikt by się nie przejmował, w końcu piwo wygrało w swojej kategorii.
            No nie wiem - myślę, że się trochę mylisz Kopyrze - jakiś dłuższy czas temu ART rozmawiał z administratorem browaru Czarnków na temat tego jak została przyjęta ta informacja o pasteryzacji piwa niepasteryzowanego na naszym forum. Myślę, że to również przyczyniło się do zmiany postępowania czarnkowskiego browaru.
            Opinie wyrażane na Browar.biz mają coraz większy wpływ na rynek piwa w Polsce i z tego należy się tylko cieszyć. Coraz więcej browarów "z cichacza" czyta co się u nas pisze i wyciąga z tego wnioski do swoich dalszych działań.
            Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
            Piwo domowe -
            Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

            Reklama w BROWARZE
            PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

            Comment

            • kopyr
              Senior
              • 06-2004
              • 9475

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maggyk Wyświetlenie odpowiedzi
              No nie wiem - myślę, że się trochę mylisz Kopyrze - jakiś dłuższy czas temu ART rozmawiał z administratorem browaru Czarnków na temat tego jak została przyjęta ta informacja o pasteryzacji piwa niepasteryzowanego na naszym forum. Myślę, że to również przyczyniło się do zmiany postępowania czarnkowskiego browaru.
              Opinie wyrażane na Browar.biz mają coraz większy wpływ na rynek piwa w Polsce i z tego należy się tylko cieszyć. Coraz więcej browarów "z cichacza" czyta co się u nas pisze i wyciąga z tego wnioski do swoich dalszych działań.
              Ja bym bardzo chciał, żeby tak było. I w wielu innych dziedzinach widać, że tak jest. Tutaj myślę jednak, że rola SRBP była decydująca.

              No i chyba nie do końca o taką zmianę postępowania nam chodziło.
              blog.kopyra.com

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23799

                Nie jest idealnie, ale krok w dobrą stronę. Osobiście nie wierzyłem że coś w ogóle się zmieni.
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • Marusia
                  Senior
                  • 02-2001
                  • 20211

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
                  I po co tworzyć jakieś podziały ?
                  Jakie podziały? Piwo.org to serwis dla piwowarów domowych, takie było założenie Elroya - serwis stricte piwowarski. Browar.biz to również serwis dla innych ludzi związanych w różny sposób z piwem, mający coraz szersze oddziaływanie na rynek piwny w Polsce. Nie wiem, w czym masz problem, zatem może nie zaśmiecajmy już tej dyskusji, która jest na inny temat.
                  www.warsztatpiwowarski.pl
                  www.festiwaldobregopiwa.pl

                  www.wrowar.com.pl



                  Comment

                  • skitof
                    Senior
                    • 11-2007
                    • 2478

                    Piwo niskopasteryzowane.
                    To na pewno sukces, ale sukces bardzo doraźny. Bo jakby miał to być precedens, który tworzy regułę, to rzeczywiście nie tędy droga. A poza tym dla kogo miałby to być napis? Dla komisji etyki SRBP, żeby wszystko było w porządku?

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎