Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Okresowa kontrola piw niepasteryzowanych

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Maidenowiec
    Senior
    • 07-2004
    • 2287

    #91
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wiewio Wyświetlenie odpowiedzi
    Czy te małpy nie wiedzą, że w moim miasteczku nie kupi się Noteckiego zielonego a do Czarkowa mam 142km?
    Zgłosiłem do bana.

    Kusiak, tak z czystej ciekawości, wiesz może kto to jest użytkownik Czes? Zresztą widzę, że z czytaniem ze zrozumieniem jest u Ciebie dokładnie tak samo jak z ortografią.
    Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

    Thou shallt not spilleth thy beer!

    Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

    Comment

    • delvish
      Senior
      • 11-2004
      • 3508

      #92
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kusiak Wyświetlenie odpowiedzi
      studętki z Kazachstanu postanowiły zbadać skład polskich piw i się okaże że tylko jedno piwo jest produkowane z kukurydzy no i zgadnijcie jakie to będzie piwo ?
      Akurat Czarnków, nie tak dawno temu, chwilę z kukurydzą romansował. Ale to pewnie też była brudna prowokacja
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kusiak Wyświetlenie odpowiedzi
      Ale jeśli to bedzie schaboszczak a jakieś dwie osoby stwierdzą że to bujda to to macuie na tyle rozwinięty smak by stwierdzić kto was ładuje w bambuko.
      Jak widać z piwem jest zdecydowanie trudniej. Mało kto, nawet na tym forum, jest w stanie wylącznie organoleptycznie stwierdzić, czy dane piwo jest niepasteryzowane. Chyba przydałyby się jakieś szkolenia sensoryczne w tym temacie.
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kusiak Wyświetlenie odpowiedzi
      Ciekawe też że jak rozmawiam np. z przedstawicielem Cichana na temat tego że na Forum pisze się że jedna warka np. wybornego jest lepsza a druga gorsza to mi odpowiada że to konkurencja oszczerstwa wypisuje. A jak się wam pisze że w Czarnkowie sytuacja jest nie ciekawa i że browar się oczernia z tych czy z innych powodów to nie wierzycie...
      Akurat na tym forum nikt się nie kryguje i jeśli Ciechan ma słabszą warkę, to się o tym pisze. Podobnie jak o tym, że Czarnków, czy inny Grudziądz sprzedaje piwo pasteryzowane jako niepasteryzowane. Tu nie ma taryfy ulgowej.

      P.S. FCJP: studentki, uwierzyć, hasła
      "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
      (Frank Zappa)

      "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

      Comment

      • Kusiak
        Member
        • 09-2009
        • 67

        #93
        Ortografia to najmniej istotna sprawa w tej dyskusji . Jeśli chodzi o Czesa to nie mam pojęcia KTO TO JEST ? Może coś o nim opowiesz.

        Comment

        • Maidenowiec
          Senior
          • 07-2004
          • 2287

          #94
          Nie mam w związku z tym więcej powodów, by tracić czas na jałową dyskusję
          Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

          Thou shallt not spilleth thy beer!

          Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

          Comment

          • wiewio
            Junior
            • 03-2008
            • 2

            #95
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec Wyświetlenie odpowiedzi
            Zgłosiłem do bana.

            Kusiak, tak z czystej ciekawości, wiesz może kto to jest użytkownik Czes?
            Oczywiście że nie, sądząc z Twojej wypowiedzi Wasz lokalny forumowy guru. Przepraszam, że tak wpadłem tutaj bezczelnie nie zdjąwszy nawet butów. W swojej wypowiedzi odnosiłem się nie tyle do Czesa co do tego co akurat miałem w lodówce i co smakowało jak niepasteryzowane. Jeżeli chodzi o samego Czesa nie napisałbym nic, ale pomruk malkontentów wielce oszukanych jak oni poczuli się strasznie i jak nigdy więcej nie kupią piwa z Czarnkowa pchnął mnie do działania. Jeśli pasteryzowane jest Noteckie w Realu zbojkotujcie Real.

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec Wyświetlenie odpowiedzi
            Zresztą widzę, że z czytaniem ze zrozumieniem jest u Ciebie dokładnie tak samo jak z ortografią.
            Mógłbyś mi powiedzieć w którym miejscu mam problemy z ortografią? Aż wrzuciłem swojego posta do edytora celem sprawdzenia pisowni. Podkreślone słowa są cztery "przybrowarny" - o sklepiku przy browarze, nie ma takiego słowa, moje słowotwórstwo ale jest przyfabryczny, przyklasztorny. Jedna literówka s zamiast z w słowie "pasteryzowanego", cd-audio - także nie ma takiego słowa, a przecież jest, słaby ten open o. sprawdzacz i, uwaga a la napisałem łącznie. To straszne. Wyśmienity powód na odbycie wycieczki osobistej. Gratuluję dzisiejszego samopoczucia. Matko córko, w słowniku oo nie ma także słowa sprawdzacz.

            Comment

            • Maidenowiec
              Senior
              • 07-2004
              • 2287

              #96
              Brak mi słów po prostu.
              Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

              Thou shallt not spilleth thy beer!

              Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

              Comment

              • żąleną
                Sojowe Oddziały Bojowe
                • 01-2002
                • 13239

                #97
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wiewio Wyświetlenie odpowiedzi
                Mógłbyś mi powiedzieć w którym miejscu mam problemy z ortografią?
                To było do Kusiaka. Weź może zimny prysznic przed napisaniem następnego wpisu, bo strasznie ci gul skoczył i nie wychodzi to na dobre twoim wypowiedziom ani tej dyskusji.

                Comment

                • anteks
                  maruda
                  • 08-2003
                  • 10738

                  #98
                  wiewio czy Ty się dzisiaj nie uderzyłeś przypadkiem w głowę
                  Mniej książków więcej piwa

                  Comment

                  • Czes
                    PremiumUżytkownik
                    • 06-2001
                    • 752

                    #99
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Christof Wyświetlenie odpowiedzi
                    A badano również Lubuskie z Witnicy? Może to by wreszcie wyjaśniło, czy jest to piwo pasteryzowane czy niepasteryzowane?
                    Na życzenie Christofa zbadaliśmy na obecność czynnej inwertazy Lubuskie (z partii o terminie przydatności 15 XII 2009).
                    Piwo jest spasteryzowane.
                    O!Nanobrowar Domowy "PiwU"

                    Comment

                    • Christof
                      Senior
                      • 04-2009
                      • 128

                      Czes, dziękuję.
                      Miejmy jednak nadzieję, że i Browar Witnica zaproponuje nam wreszcie jakiegoś ogólnie dostępnego niepastera.

                      Comment

                      • Seta
                        Piję piwo
                        • 10-2002
                        • 6964

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish
                        Przecież proponuje.
                        "ogólnie dostępnego"?
                        Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                        Comment

                        • delvish
                          Senior
                          • 11-2004
                          • 3508

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                          "ogólnie dostępnego"?
                          Pomiarkowałem się, choć nieco poźno
                          Last edited by delvish; 01-12-2009, 13:33.
                          "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                          (Frank Zappa)

                          "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                          Comment

                          • woosaa
                            Senior
                            • 07-2005
                            • 1548

                            Czy sprawdzane będą kolejne warki Czarnkowa?
                            mb WOS

                            Comment

                            • anteks
                              maruda
                              • 08-2003
                              • 10738

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika woosaa Wyświetlenie odpowiedzi
                              Czy sprawdzane będą kolejne warki Czarnkowa?
                              do skutku aż któraś będzie niepasteryzowana
                              Mniej książków więcej piwa

                              Comment

                              • Czes
                                PremiumUżytkownik
                                • 06-2001
                                • 752

                                Sprawdziłem kolejne, bieżące partie Noteckiego (piwo niepasteryzowane naturalne) z browaru w Czarnkowie z datami "najlepiej spożyć przed" 22-III-2010 i 2-IV-2010.

                                W obu przypadkach piwo zostało solidnie spasteryzowane.

                                Ta smutna konstatacja nie jest dla mnie zaskoczeniem. Jeżeli ujawnienie oszukańczych praktyk browaru najbardziej świadomej części konsumentów piwa, skupionej wokół portalu Browar.biz, nie przeszkodziło temuż Noteckiemu uzyskać od nich tytułu "Piwo Roku 2009 wg BrowarBiz", to czymże się tu przejmować?
                                Widocznie polski piwosz nie ma nic przeciwko temu by być "robionym w konia", a nawet najbardziej świadomy nie jest jednak w stanie odróżnić wersji pasteryzowanej od niepasteryzowanej, choć na niepasteryzowaną chętniej leci.

                                Daleki jestem od fetyszyzowania piw niepasteryzowanych. Dzielę piwa na dobre i gorsze.
                                Noteckie jest piwem b. smacznym, wyraźnie odróżniającym się od innych, ma swój charakter. Pewno mogłoby zostać Piwem Roku także jako pasteryzowane, bo przecie jest pasteryzowane. Choć smaczne, w tej sytuacji pozostawia niesmak.

                                Wobec tak tolerancyjnej postawy konsumentów, śladem Czarnkowa pójdą inni producenci
                                "niepasteryzowanych". Już idą.

                                Sprawę oszukańczych praktyk browaru Czarnków zgłoszę do Komisji Etyki Stowarzyszenia Regionalnych Browarów Polskich.
                                O!Nanobrowar Domowy "PiwU"

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎