Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Okresowa kontrola piw niepasteryzowanych

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
    Sorry, Josefik, ale to nie jest kabaret, niestety.
    Nie jest, cos złego dzieje sie w PL.

    Taki inny przykład. Na forum o budowie nowych dróg w Polsce ujawniła się na dniach silna grupa, która twierdzi, że budowa Auostradowej Obwodnicy Wrocławia to bzdura i powinien za to beknąć Dutkiewicz. I to ludzie z Wrocka takie rzeczy mówią, którzy wczesniej wiele dyskutowali o drogach we Wrocku.
    No jakis kompletny absurd, bo co ma Dutkiewicz do drogi krajowej?

    Gdy zaczyna cos się budować, nagle ludzie sa przeciwni wszystkiemu. Lepiej żeby nic nie było.
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    • zgroza
      Senior
      • 03-2008
      • 3597

      Jak śpiewa El Dupa z Kazikiem:

      "pomacham wam wszystkim z płyty lotniska
      Apokalipsa jest bliska"

      i "rzecz jedna przetrwała zniszczenie
      Listkiewicz [no, Kręcina] w pezetpeenie".

      Tak mi się skojarzyło z postem Jacera. Może rozluźni atmosferę?
      Lotna ekspozytura browaru

      Też Was kocham.

      Comment

      • iron
        Senior
        • 08-2002
        • 6703

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
        (...)

        Gdy zaczyna cos się budować, nagle ludzie sa przeciwni wszystkiemu. Lepiej żeby nic nie było.
        To nie tak - chodzi o to, żeby nie było niczego

        P.S. To ciągle ja a nie Kononowicz.
        Ale nabruździliśmy w tym wątku
        Ja jednak ciągle liczę na odpowiedź Czesa.
        bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
        Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
        Rock, Honor, Ojczyzna

        Comment

        • żąleną
          Sojowe Oddziały Bojowe
          • 01-2002
          • 13239

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
          Sorry, Josefik, ale to nie jest kabaret, niestety.
          Może i nie jest, ale też nie ma potrzeby robić z całej sprawy 997. Czes powiedział coś w emocjach, ale dlaczego ma mieć do tego mniejsze prawo niż reszta forumowiczów? Dlaczego akurat on ma się miarkować? Ja wiem, jest swego rodzaju osobą publiczną i autorytetem, ale mógł poczuć się atakowany, niezależnie od słuszności tworzenia organizacji piwowarów domowych pod egidą GŻ. I się odwinął.

          Oczywiście rozumiem, że mocne zarzuty o nieobiektywność z ust forumowicza z dużym stażem i zasłużonego dla środowiska mogą boleć (mnie też przez chwilę zabolały), ale w tego typu przypadkach dział "Piwo - konkretnie" nieodmiennie mnie uspokaja, że wszystko jest w porządku.

          Istotniejszą kwestią jest dla mnie to, kto kantuje z (nie)pasteryzacją. Zadałem też inne powiązane pytanie, ale chyba umkło w tzw. natłoku.

          Comment

          • skakacz
            Member
            • 02-2007
            • 64

            Pijta ludziska czeskie Medlesice - niepasteryzowane, niefiltrowane, doprowadzane do hospody rurą wprost z browaru (zza ściany). Pyszne i zdrowe. Na czwarty dzień po wlaniu do butelki nadaje się już tylko do wylania. Ale za to przez pierwsze trzy dni.... poemat nie piwo .

            A w temacie dyskusji: ja i tak wolę "zielony" Czarnków, bardziej od "czerwonego" (może przygłupi jestem... cy cuś..?)
            Last edited by skakacz; 12-03-2010, 01:48.

            Comment

            • krzychal1
              Senior
              • 12-2008
              • 236

              Ja też wole "niepasteryzowane" (pasteryzowane), wczoraj zaliczyłem trzy bączki - smakowało super.

              Comment

              • anteks
                maruda
                • 08-2003
                • 10738

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skakacz Wyświetlenie odpowiedzi

                A w temacie dyskusji: ja i tak wolę "zielony" Czarnków, bardziej od "czerwonego" (może przygłupi jestem... cy cuś..?)
                tylko o to chodzi że to podobno to samo piwo
                Mniej książków więcej piwa

                Comment

                • kopyr
                  Senior
                  • 06-2004
                  • 9475

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
                  tylko o to chodzi że to podobno to samo piwo
                  No anteks jak to samo, jak jedno jest z zieloną, a drugie z czerwoną etykietą.
                  blog.kopyra.com

                  Comment

                  • Marusia
                    Senior
                    • 02-2001
                    • 20211

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                    Gdy zaczyna cos się budować, nagle ludzie sa przeciwni wszystkiemu. Lepiej żeby nic nie było.
                    Taaa... my tu sobie o jednym, a Jacer nagle jak Filip z konopii o czym innym....

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                    Czes powiedział coś w emocjach, ale dlaczego ma mieć do tego mniejsze prawo niż reszta forumowiczów? Dlaczego akurat on ma się miarkować? Ja wiem, jest swego rodzaju osobą publiczną i autorytetem, ale mógł poczuć się atakowany, niezależnie od słuszności tworzenia organizacji piwowarów domowych pod egidą GŻ. I się odwinął.
                    Już wcześniej napisałam - co wypada szaremu człowiekowi robić, nie wypada osobie o takiej renomie, jak Czes. Zwłaszcza, że jest obecnie prezesem organizacji i jego słowa i czyny przekładają się na nią, czy tego chce, czy nie.
                    www.warsztatpiwowarski.pl
                    www.festiwaldobregopiwa.pl

                    www.wrowar.com.pl



                    Comment

                    • jacer
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 9875

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                      Taaa... my tu sobie o jednym, a Jacer nagle jak Filip z konopii o czym innym....
                      Ja zawsze o tym samym, o ludzkich zachowaniach i naszych narodowych wadach.
                      Milicki Browar Rynkowy
                      Grupa STYRIAN

                      (1+sqrt5)/2
                      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                      No Hops, no Glory :)

                      Comment

                      • mareks
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 1939

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                        Mam nadzieję, że takie przejście niemalże do porządku nad ostatnimi wypowiedziami Czesa ze strony forumowiczów (ich wydźwiękiem) bierze się stąd, że ludziska nie wiedzą, co na ten temat myśleć. W każdym razie - jest źle.

                        A ZŁO, to lubię - ale na Zlotach, takie sympatyczne ZŁO. To jest bardzo niesympatyczne, złe, paskudne, zło...
                        Marusia!
                        Ja osobiście nie czuję się obrażony przez Czesa.
                        Ma prawo do wyrażania się tak jak chce. To jego punkt widzenia.

                        Ludzie się zmieniają, zmieniają swoje poglądy.
                        Czes też ma do tego prawo i ja nie mam mu tego za złe.
                        A przyczyny tej zmiany mogę się tylko domyślać ale nic mi do tego. To jego prywatna sprawa.

                        Comment

                        • anteks
                          maruda
                          • 08-2003
                          • 10738

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mareks Wyświetlenie odpowiedzi
                          Marusia!
                          Ludzie się zmieniają, zmieniają swoje poglądy.
                          Czes też ma do tego prawo i ja nie mam mu tego za złe.
                          A przyczyny tej zmiany mogę się tylko domyślać ale nic mi do tego. To jego prywatna sprawa.
                          Chyba nie sądzisz że SPD ?
                          Mniej książków więcej piwa

                          Comment

                          • mareks
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 1939

                            Nie sądźcie bo sami będziecie sądzeni. )

                            Takie jest życie i nie się o co spierać.

                            Wymaganie od kogoś aby zachowywał się tak i tak tylko dlatego, że jest kimś, ma jakąś tam funkcje, pozycję jest bez sensu. Jesteśmy ludźmi a nie maszynami.

                            Comment

                            • kopyr
                              Senior
                              • 06-2004
                              • 9475

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
                              Chyba nie sądzisz że SPD ?
                              Gwoli ścisłości, to PSPD.
                              blog.kopyra.com

                              Comment

                              • jacer
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 9875

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                                Gwoli ścisłości, to PSPD.
                                Ale anteksowi chodziło o tą partię niemiecką
                                Milicki Browar Rynkowy
                                Grupa STYRIAN

                                (1+sqrt5)/2
                                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                                No Hops, no Glory :)

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎