Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

zwrot butelek czeskich, w Czechach?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bahuk
    Junior
    • 05-2010
    • 2

    zwrot butelek czeskich, w Czechach?

    witam. jestem nowicjuszem na forum i w temacie oddawania butelek z czeskiego piwa prześledziłem już wiele wątków, ale nie znalazłem jednoznacznej odp. na moje pytania, albo posty są już trochę stare.

    dlatego proszę osoby doświadczone i będące na bieżąco o poradę.

    mam pokaźny zapas butelek po piwie kupionym w Czechach i chciałbym odzyskać za nie pieniądze, możliwie w wysokości zapłaconej kaucji. jestem gotów tachać te butelki do Czech, jeśli tam dostanę za nie lepszy zwrot niż w PL.

    czy w Czechach można oddać butelki (bez paragonu; oddać, nie dać na wymianę) w dowolnym sklepie, np. w Cieszynie tuż za granicą?; czy tylko w automatach w dużych marketach?; czy nie ma reguły?

    albo: czy jest taka możliwość gdzieś w Krakowie?

    dziękuję za pomoc.
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bahuk Wyświetlenie odpowiedzi
    witam. jestem nowicjuszem na forum i w temacie oddawania butelek z czeskiego piwa prześledziłem już wiele wątków, ale nie znalazłem jednoznacznej odp. na moje pytania, albo posty są już trochę stare.

    dlatego proszę osoby doświadczone i będące na bieżąco o poradę.

    mam pokaźny zapas butelek po piwie kupionym w Czechach i chciałbym odzyskać za nie pieniądze, możliwie w wysokości zapłaconej kaucji. jestem gotów tachać te butelki do Czech, jeśli tam dostanę za nie lepszy zwrot niż w PL.

    czy w Czechach można oddać butelki (bez paragonu; oddać, nie dać na wymianę) w dowolnym sklepie, np. w Cieszynie tuż za granicą?; czy tylko w automatach w dużych marketach?; czy nie ma reguły?

    albo: czy jest taka możliwość gdzieś w Krakowie?

    dziękuję za pomoc.
    Po pierwsze nie trzeba jechać do Czech. Trzeba znaleźć sklep handlujący czeskimi piwami. Jest spora szansa, ze potrzebują butelek (na pewno NRW, ale nie tylko). Takim sklepem w Krakowie jest Maria. Gdyby ktoś miał podobny problem w innych częściach kraju, to warto zerknąć pod podany link, tam jest cały wątek dedykowany temu gdzie można oddać butelki.
    blog.kopyra.com

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13950

      #3
      U nas NRW skupuje oprócz Marii np. Zuza w Gdańsku, Zofmar w Łodzi, przedmówca Kopyr w Obornikach Ślaskich, jakiś sklep poznański.
      A jeśli wygodniej i bliżej jest ci do Czech, to jak sam wspominasz, w Czeskim Cieszynie są markety z automatami, pierwszy już pół kilometra od granicy (Billa). Do tego Tesco, Kaufland, Lidl. Nie ma po co mniejszego sklepu ... szukać
      Last edited by Pendragon; 30-05-2010, 10:57.

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • bahuk
        Junior
        • 05-2010
        • 2

        #4
        wszystko jasne. odwiedzę Marię

        dziękuję

        Comment

        • NaturalArti
          Member
          • 09-2009
          • 86

          #5
          Ponieważ byłem w weekend samochodem u rodziny mojej narzeczonej na śląsku (bardzo blisko czeskiej granicy), a w piwnicy miałem potężny zapas zalegających butelek (głównie NRW), pomyślałem więc, że od razu sobie przetestuję sprawę zwrotu opakowań u naszych południowych sąsiadów.

          Potwierdzam - zero problemu.

          Automaty w supermarketach przyjmują dowolną ilość butelek (miałem ok. 60 sztuk), nikt nie robi żadnych problemów z wypłaceniem kaucji.

          Zero problemów ze zwrotem NRW (bez względu na to czy naklejka czeska, niemiecka czy polska), jak również z rodzimymi butelkami z kampanii piwowarskiej (automat łyka je tak samo jak butelki z miejscowego sabmillera). Za wszystko kaucja = 3 korony/szt., czyli ok. 50gr.

          Jedynie butelek typu ŻGB nie udało się nigdzie upłynnić (bo też ich kilka przy okazji miałem). Myślałem - sądząc po Słowacji - że i w Czechach będą one popularne, ale jednak się myliłem.

          Comment

          • QQlak
            Junior
            • 06-2008
            • 21

            #6
            A kto wie w którym markecie w Ostravie można uświadczyć automat do zwrotu butelek po piwach typu Kozel, Staro- czy Zlatopramen i innej koncernówce ? Czy może posiada je każdy market w mieście?
            No i jak wygląda taki zwrot - wrzucam butle, dostaje paragonik, a później co? Szukać informacji czy można go spieniężyć dopiero w kasie...

            Comment

            • darekd
              PremiumUżytkownik
              • 02-2003
              • 12205

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika QQlak Wyświetlenie odpowiedzi
              A kto wie w którym markecie w Ostravie można uświadczyć automat do zwrotu butelek po piwach typu Kozel, Staro- czy Zlatopramen i innej koncernówce ? Czy może posiada je każdy market w mieście?
              No i jak wygląda taki zwrot - wrzucam butle, dostaje paragonik, a później co? Szukać informacji czy można go spieniężyć dopiero w kasie...
              Musisz na koniec zaśpiewać łubudu łubudubu
              Każdy market ma automat, kładziesz, maszyna rusza, butelki znikają, jak oddasz wszystkie butelki naciskasz guzik i łubudubu z wydrukowanym paragonem idziesz do kasy, odliczą Ci od rachunku z zakupów, jeśli ich nie zrobisz, to oddadzą pieniądze za butelki.

              Comment

              • QQlak
                Junior
                • 06-2008
                • 21

                #8
                Śpiewać nie potrafię więc mam nadzieję że obejdzie się bez tego
                A wole zapytać, bo kiedyś u nas w markecie po oddaniu ponad 100 butelek zaczęły się cyrki z wzywaniem kierownika sklepu i wertowaniu jego wewnętrznych przepisów
                Last edited by QQlak; 16-05-2011, 20:03.

                Comment

                • darekd
                  PremiumUżytkownik
                  • 02-2003
                  • 12205

                  #9
                  W Czechach też jest jakieś ograniczenie, ale nie pamiętam do ilu. Ale powinno być napisane przy automacie, podobnie jak i informacja /zdjęcia/ o rodzaju przyjmowanych butelek /bo nie dotyczy to tylko butelek po piwie/. Te wymienione przez Ciebie butelki po piwie są wszędzie przyjmowane.

                  Comment

                  • dzemek
                    Senior
                    • 12-2010
                    • 450

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika QQlak Wyświetlenie odpowiedzi
                    No i jak wygląda taki zwrot - wrzucam butle, dostaje paragonik, a później co? Szukać informacji czy można go spieniężyć dopiero w kasie...
                    W czeskim Cieszynie w Tesco wygląda to tak, że pieniądze są odliczane od rachunku jeżeli coś kupuje się. Jeżeli nie-można w informacji zostawic rachunek i osoba wypłaci podaną kwotę na rachunku.

                    Comment

                    • volodos
                      Senior
                      • 09-2008
                      • 717

                      #11
                      Wybieram się do Pragi. Czy przyjmą mi tam słowackie butelki? Mam Bażanty, Sarisy i Steigery. Poradźcie, czy to brać do auta? Gdzieś już wyżej było, ale nie wiem, czy te to akurat butelki ŻGB.

                      Comment

                      • agaslayer
                        Senior
                        • 06-2009
                        • 219

                        #12
                        Bazanty sprzedaje czas od czasu Tesco i Kaufland
                        Tesco maja roznie, raz automat, raz babka odbiera
                        w Kauflandzie w wiekszosci jest automat, jak szklanka nie wejdzie, odlozysz na bok
                        Steigery nie widzialem u nas i nie wiem jaka maja butelke, rowniez Saris.
                        a inaczej jak pisali inni, odbierasz pokwitowanie (Kaufland) i na informacjach odbierasz kase, w Tescu (u nas Hawierzow) babka od razu Ci da kase.
                        Katalog czeskich podstawek piwnych http://www.coasters.cz

                        nowa strona z kolekcja podstawek - prawie gotowa :-D
                        http://beer.agaslayer.cz

                        Comment

                        • volodos
                          Senior
                          • 09-2008
                          • 717

                          #13
                          Dzięki!

                          Comment

                          • Doodeck
                            Senior
                            • 05-2003
                            • 1612

                            #14
                            Wszystkie flaszki ze Steigera i Sarisa wylądowały w koszu, bo automat w Ostrawie nie przyjął.
                            Bażanta łyknął, bo ten jest ogólnie dostępny w Czechach.
                            Moim zdaniem tylko flaszki po bażantach oddasz bezproblemowo.
                            Last edited by Doodeck; 04-09-2011, 09:49.
                            Dalekosiężny
                            Obserwator
                            Obiektów
                            Dynamicznie
                            Epatujących
                            Ciekawymi
                            Koncepcjami

                            Comment

                            • breslauer85
                              Junior
                              • 02-2011
                              • 23

                              #15
                              Po Złotych Bażantach bezproblemowo oddasz butelki tylko w Billa. Automaty w pozostałych marketach nie wciągają ich.
                              Tyskie, Żubr, Lech też wchodzą

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎