Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sulimar nie jest browarem...

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23807

    #31
    To znaczy wyjaśnijcie mi - macie problem z określeniem skąd są Kipery a skąd Corneliusy?
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4570

      #32
      A ja wiem jak jest naprawdę. Jechaliśmy parę dni temu pociągiem z Warszawy do Częstochowy na piwo. Po minięciu stacji w Piotrkowie Trybunalskim, po prawej stronie po kilku minutach jazdy można sobie obejrzeć browar. Jak wół widnieje wielki czerwony neon (w nocy świecący) "Browar Kiper". Chyba, że może z drugiej strony jest zielony neon "Browar Cornelius"

      Comment

      • domin81
        Senior
        • 03-2010
        • 122

        #33
        A jak się jedzie od Kielc w stronę Krakowa, to po drodze można zauważyć kilka plafonów Browar Strzelec...
        Last edited by domin81; 16-06-2010, 11:45.

        Comment

        • domin81
          Senior
          • 03-2010
          • 122

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
          To znaczy wyjaśnijcie mi - macie problem z określeniem skąd są Kipery a skąd Corneliusy?
          Chyba bardziej rozchodzi się o to, że nie ma czegoś takiego jak "Browar Sulimar"

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23807

            #35
            Nikt tak nie twierdzi. Jest firma Sulimar pod którą funkcjonuje browar - co jest w tym niezrozumiałego?
            Last edited by ART; 16-06-2010, 12:11.
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • Cooper
              Senior
              • 11-2002
              • 6055

              #36
              I w tym momencie upierdliwy Cooper odgrzewa stary kotlet iż nie było by tych "nazewniczych przepychanek" gdyby jako podstawowe kryterium nazewnictwa browarów na naszym forum ustanowić nazwę miasta a nie nazwę własną browaru/firmy
              Gwoli ścisłości to z tego co pamiętam (ale może po latach pamięć mi zawiodła) to na początku w Piotrkowie była rozlewnia piwa Sulimar która w bodajże 2000 roku przekształciła się w browar. Przez jakiś czas na tej samej działce funkcjonowała i rozlewnia (rozlew np Suwałk) i browar (używający nazwy Kiper). Obecnie nie ma tam już chyba rozlewu piwa z innych browarów (chociażby dlatego iż wykupiono a następnie zamknięto browar suwalski) i funkcjonuje wyłącznie browar Kiper. Kwestię obecnej nazwy Browar Cornelius pozostawię już Wam do sporu.
              Tak czy siak nazwa miejscowości jest kwestią bardziej trwałą , niezmienną i łatwiejszą do identyfikacji.
              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23807

                #37
                Faktycznie to upierdliwość, bo nie jest na temat. Napisałem już że takie kryterium nie będzie głównym i chyba jasne jest dlaczego. W danym mieście może funkcjonować lub funkcjonowało wiele browarów. Który browar mam na myśli pisząc "browar Warszawa"?
                Last edited by ART; 16-06-2010, 12:44.
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • domin81
                  Senior
                  • 03-2010
                  • 122

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                  Nikt tak nie twierdzi. Jest firma Sulimar pod którą funkcjonuje browar - co jest w tym niezrozumiałego?
                  Niezrozumiałego nie ma w tym nic :-) Tylko wydawało mi się, że w spisie piw obowiązuje forma "[nazwa browaru], [nazwa piwa]". No ale nic to, niech będzie tak jak jest ;]

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23807

                    #39
                    Przepraszam, ale ja chaosu oznaczeniowego stosowanego przez firmę Sulimar nie zamierzam porządkować ponad to co jest w BrowarBizie. Pierwsza z brzegu etykieta z bieżącej produkcji http://www.browar.biz/kolekcjonerstwo.php?id=43185 firmy Sulimar nie zawiera nazwy "Browar Cornelius" jest natomiast podane że to produkt Sulimaru i w tym kontekście Sulimar to browar, choć to tylko część działalności firmy.
                    Last edited by ART; 16-06-2010, 16:11.
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎