Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przejęcie GABa przez Konstancin

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    #31
    Naprawdę wierzysz w to co powiedzieli Ci w jakimś wiejskim sklepie ? A w samym browarze w Wąsoszu pytałeś o ich obecną sytuację ?
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    • kopyr
      Senior
      • 06-2004
      • 9475

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika admiro Wyświetlenie odpowiedzi
      Odwiedziłem dziś sklep Poranek w Łaźcu i uzyskałem następującą: w Browarze GAB nie warzy się piwa (żadnego, ani Konstancina, ani końcówki GABa), i nie będzie się już go warzyło. Żadnego z piw produkcji GAB nie było już dostępnego w sklepie czyli brak produkcji trwa już jakiś czas.

      Oczywiście informacja przez sklep nie jest z żaden sposób oficjalna, ale wtajemniczeni wiedzą, że był to sklep najbliższy browarowi geograficznie i zawsze zaopatrzony we wszystkie jego produkty.

      Szkoda.
      No to raczej słabe mają informacje.
      blog.kopyra.com

      Comment

      • admiro
        Senior
        • 05-2005
        • 248

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
        Naprawdę wierzysz w to co powiedzieli Ci w jakimś wiejskim sklepie ? A w samym browarze w Wąsoszu pytałeś o ich obecną sytuację ?
        Czemu miałem pytać w Wąsoszu? Pojechałem sobie jak zawsze po piwo do Łaźca (tylko był zawsze pełen asortyment GABa), dostałem info, że produktów GABa nie ma i już nie będzie bo produkcję zakończono.
        Wyszedłem bez piwa, informację przekazuję, i tyle.

        W między czasie dowiedziałem się więcej na ten temat, co nie zmienia faktu, iż aktualnie żadnego wyrobu GABa nie ma w sprzedaży.
        Moje piwo jest bezcenne.

        Schizma miodowa.

        Comment

        • arzy
          Senior
          • 06-2002
          • 2814

          #34
          Warzą dla Konstancina.
          "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          Bractwo Piwne
          Skład Piwa
          Piszę poprawnie po polsku!

          Comment

          • Pankracy
            Senior
            • 10-2007
            • 2770

            #35
            Śląscy Holmesowie i Watsonowie się niestety nie popisali. Szkoda. Nie będę jednak siedział jak mysz pod miotłą i napiszę co udało mi się w ciągu tych kilu tygodni (z centralnej Polski) ustalić. Może kogoś to zmobilizuje do działania. Szczególnie ta ostatnia informacja podana przeze mnie poniżej jest interesująca.

            Po doniesieniach admiro, że w GABie w 2010 roku robiono Konstancina Jasnego Pełnego i Konstancina Mocnego wypada uznać, że jest to prawda. Właściciel browaru GAB raczej nie potwierdzi tego, gdyż dał wolną rękę dzierżawcy. O tym jakie jeszcze inne klony Konstancina są robione w Wąsoszu wie tylko tak naprawdę podwarszawska spółka, której telefon niestety milczy. Jedno jest pewne produkcja mimo wycofania się z niej pana Kowalskiego jest kontynuowana. Warzone są jak wspomniałem w poprzednim poście jasne 12 i 14

            I pora na newsa. Od jesieni trwały tam również eksperymenty nad piwem górnej fermentacji. Po perypetiach związanych ze znalezieniem odpowiedniej receptury zostały one zakończone na początku grudnia. W tankach w GABie leżakują obecnie dwie warki piwa pszenicznego (Hefeweizen) o ekstrakcie 12,5, którego rozlew jest planowany za miesiąc.

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13950

              #36
              I tyle główkowali nad tym piwem aż wymyślili, że to będzie pszenica? Jestem rozczarowany
              Zdaje się, że z lokalizacją trafiłem za pierwszym razem?

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • żąleną
                Sojowe Oddziały Bojowe
                • 01-2002
                • 13239

                #37
                A pamiętacie koszulki "Lud pragnie pszenicy"? Wtedy byśmy do sufitu skakali, że ktoś zdecydował się uwarzyć weizena.

                Comment

                • iron
                  Senior
                  • 08-2002
                  • 6703

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                  A pamiętacie koszulki "Lud pragnie pszenicy"? Wtedy byśmy do sufitu skakali, że ktoś zdecydował się uwarzyć weizena.
                  Tylko żeby jeszcze te polskie pszenice smakowały jak piwa pszeniczne...
                  bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                  Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                  Rock, Honor, Ojczyzna

                  Comment

                  • żąleną
                    Sojowe Oddziały Bojowe
                    • 01-2002
                    • 13239

                    #39
                    Z polskich pijam w sumie tylko Ciechana i smakuje mi. Jest co prawda ze dwa razy bardziej bananowy niż "wzorzec metra", ale odpowiada mi to.
                    Last edited by żąleną; 11-01-2011, 19:42.

                    Comment

                    • woosaa
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 1548

                      #40
                      Wróciłem z Wąsosza i w temacie warzenia piwa na miejscu to aktualnie NIC nie jest warzone(rozmowa w browarze).Piwa w Łażcu z Gaba nie ma.PZDR.
                      Last edited by woosaa; 22-01-2011, 16:21.
                      mb WOS

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎