Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Częste picie piwa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Jimmy_jb
    • 11-2005
    • 911

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
    K..., panowie, pomyślcie - jeśli nie będziecie tyle chlać, to ceny rzemiechów spadną! Proste?

    Myślenie nie boli.
    Czyli jak będziemy mniej pić to ceny spadną i będzie można pić więcej.
    Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

    Comment

    • beerek62
      Senior
      • 04-2010
      • 1037

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika oberzine Wyświetlenie odpowiedzi
      dobry przykład tego że statystyka jest jakby z gumy i zawsze można ją dostosować do swojego punktu widzenia
      Ktoś kiedyś powiedział, że sa trzy rodzaje prawdy - cała prawda, tylko prawda i gó..o prawda (czytaj - statystyka)
      Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
      Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie

      Comment

      • Petitpierre
        Senior
        • 01-2014
        • 2560

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika barsliw Wyświetlenie odpowiedzi
        Cytowanie Brzózki na forum piwnym to juz naprawdę perwersja.
        Cytowanie tego indywiduum uwłacza godności nie tylko forum, ale i ludzkości.
        Mały porterek-przyjaciel nerek

        Comment

        • Jimmy_jb
          • 11-2005
          • 911

          To jest ten typ co chciał zabronić sprzedaży piwa przez internet?
          Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

          Comment

          • barsliw
            Senior
            • 08-2013
            • 289

            On chce zabronić alkoholu w ogóle. Chory człowiek.

            Comment

            • grzesiuu
              Junior
              • 12-2014
              • 22

              A powiedźcie mi, czy codzienne spożywanie alkoholu w postaci dwóch piw (ew. trzech) wpływa na możliwy rozwój nowotworów przewodu pokarmowego? Jeśli tak, to po jakim czasie?

              Comment

              • Petitpierre
                Senior
                • 01-2014
                • 2560

                Nie wpływa. Dobrze uwarzone piwo jest napojem zdrowszym od wody, porównywalnie tak zdrowym jak dobre wino, dlatego wieki temu Francuzi zaliczyli je do boissons hygieniques, w przeciwieństwie do alkoholi (wszak jeśli NIE spożywanych nadmiernie również przynoszących więcej pożytku niż szkody, stąd też nazwa "woda życia").
                Mały porterek-przyjaciel nerek

                Comment

                • żąleną
                  Sojowe Oddziały Bojowe
                  • 01-2002
                  • 13239

                  Wieki temu za jedno z najlepszych lekarstw uważano lewatywę, ale od tamtego czasu minęły, no właśnie, wieki. Z takim pytaniem najlepiej udać się do lekarza specjalisty.

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19167

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzesiuu Wyświetlenie odpowiedzi
                    A powiedźcie mi, czy codzienne spożywanie alkoholu w postaci dwóch piw (ew. trzech) wpływa na możliwy rozwój nowotworów przewodu pokarmowego? Jeśli tak, to po jakim czasie?
                    Najpierw zadałbym sobie dlaczego chcę/mam potrzebę wypicia 2-3 piw dziennie?

                    Przy obecnej ilości nowych już tylko kraftowych i okołokraftowych piw zaczyna to być chore, by wypić (w sensie spróbować) wszystko co się produkuje. No bo przecież i tak większość sprzedaje się po 500 ml.
                    Last edited by e-prezes; 23-12-2014, 18:12.

                    Comment

                    • Jasiek77
                      Senior
                      • 03-2014
                      • 107

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                      Najpierw zadałbym sobie dlaczego chcę/mam potrzebę wypicia 2-3 piw dziennie?

                      Przy obecnej ilości nowych już tylko kraftowych i okołokraftowych piw zaczyna to być chore, by wypić (w sensie spróbować) wszystko co się produkuje. No bo przecież i tak większość sprzedaje się po 500 ml.
                      A gdzie w pytaniu czy można wypijać dziennie 2-3 piwa jest sugestia, że chodzi o próbowanie coraz to nowych piw kraftowych? A może chodzi o picie tego samego piwska? Po co, ta rada, żeby się zastanowić dlaczego w ogóle chcesz tyle pić... Nie bierz tego do siebie, ale nie lubię, kiedy ktoś zamiast odpowiadać na pytanie, zaczyna głośno dociekać, dlaczego je zadano i grzebie w motywach. A propos pytania, to zależy. Jeśli pijesz do posiłku i piwo nie jest z tych mocnych (dla mnie powyżej 7%), to w moim przypadku jest ok.
                      Johnny Bonnano

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19167

                        Z zasady nikt tu nie udzieli obiektywnej i wiążącej odpowiedzi, bo mało kto z nas jest lekarzami czy specjalistami zajmującymi się problemami z nadużywaniem alkoholu. To nie to forum. Jeśli pytanie nie dotyczyło 2-3 piw dziennie to czego? Poza tym aby znać odpowiedź na powyższe pytanie kolegi ważny jest kontekst.

                        Comment

                        • grzesiuu
                          Junior
                          • 12-2014
                          • 22

                          Dobrze jest, nie ma się co kłócić. Nie każdy musi być lekarzem, żeby znać konsekwencje codziennego picia alkoholu. Ktoś, kto tak postępuje - zapewne szukał sam informacji o tym, i na pewno takową wiedzę posiada. I do takich osób zadałem to pytanie, ale jak widać (przynajmniej) jak na razie nie dostałem odpowiedzi. Ale miło będzie jak ktoś jest tu taki co ma jakieś informacje. Tymczasem ja dzisiaj jedno Karpackie Mocne (9%) i na tym koniec Pozdrawiam piwoszy!

                          Comment

                          • Mario_Lopez
                            Senior
                            • 08-2009
                            • 991

                            Zaczynacie się rozwodzić nad dziwnymi rozkminkami typowego hipochondryka (szkoda, że w tak młodym wieku już ludzie u nas w kraju mają takie zaburzenia psychiczne)

                            Jego pytania są co najmniej dziwne, jeśli tak sra w portki ze strachu, że po 2 (góra 3) piwach dziennie zachoruje na raka układu pokarmowego, to niech lepiej zaprzestanie picia na dobre, póki mu nie zjadło mózgu doszczętnie.

                            Dajcie spokój...
                            Last edited by Mario_Lopez; 23-12-2014, 21:01.
                            Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                            Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                            EBE EBE

                            Comment

                            • yaro74
                              PremiumUżytkownik
                              • 09-2012
                              • 2089

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzesiuu Wyświetlenie odpowiedzi
                              A powiedźcie mi, czy codzienne spożywanie alkoholu w postaci dwóch piw (ew. trzech) wpływa na możliwy rozwój nowotworów przewodu pokarmowego? Jeśli tak, to po jakim czasie?
                              Możesz sam o tym poczytać:

                              Comment

                              • barsliw
                                Senior
                                • 08-2013
                                • 289

                                Wieje trollem Karpackim

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎