Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Częste picie piwa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • piwo_szka
    Member
    • 01-2015
    • 71

    Hmm... Szydzisz czy potwierdzasz, że przyjemne? ;-)
    piwna smakoszka na Alkowiki

    Comment

    • Ronoaro
      Senior
      • 04-2013
      • 160

      Raczej współczuje.

      Comment

      • piwo_szka
        Member
        • 01-2015
        • 71

        Na taką rozbudowaną odpowiedź zachęcającą do dalszej dyskusji i wymiany merytorycznych argumentów nigdy nie wiem, co odpisać ;-) może więc wrócę do tematu częstego picia...

        Jeśli chodzi o samo picie piwa, mi zdecydowanie lepiej pić w towarzystwie. Kiedyś piwo gościło w mojej lodówce, aż sięganie po niego bez otoczki towarzyskiej w końcu znudziło. Częstotliwość picia zależy więc u mnie również od tego, czy gdzieś wychodzę i właściwie mierzona jest tylko na podstawie tych wyjść ;-) Wychodzę często z dobrym towarzystwem = często też piję. Piwo jakoś tak nieodzownie jest elementem każdego towarzyskiego spotkania.
        piwna smakoszka na Alkowiki

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9733

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piwo_szka Wyświetlenie odpowiedzi
          Na taką rozbudowaną odpowiedź zachęcającą do dalszej dyskusji i wymiany merytorycznych argumentów nigdy nie wiem, co odpisać ;-) może więc wrócę do tematu częstego picia...
          Cóż, jakby Ci to napisać...
          Wielu forumowiczów jest zdania, że publiczne obwieszczenie, że komuś smakowało Raciborskie (czyli przedstawiciel lagerów zdecydowanie słodowych) mieści się na tej samej półce, co np. wrzucenie na fejsa zdjęcia swych nagich czterech liter, zrobionego w dworcowym kiblu. Innymi słowy, cytując klasyka znanego starszym - jest "nie komilfo"..., bo doceniać można tylko piwa, wywalające swą chmielowością i goryczką oczy na zewnątrz, równocześnie marszcząc skórę na sfotografowanych wyżej literach czterech .

          Comment

          • tristan_tzara
            Senior
            • 12-2007
            • 1038

            Bardziej miałem na myśli ilość standardowych wad Raciborskiego(z których jest znane) niż to że jest słodowym lagerem

            Comment

            • Jimmy_jb
              • 11-2005
              • 911

              Widać są jeszcze tacy co nie rozlewają sobie piwa po rękach żeby wywąchać żelazo, starą szmatę, cebulę, koci mocz, dms, diacetyl i inne badziewie tylko po prostu piją piwo. Można napisać że Raciborskie jest pełne wad albo że ma ciekawy i rozbudowany smak.
              Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

              Comment

              • pioterb4
                Senior
                • 05-2006
                • 4322

                Gdyby było craftem za 8 zł to by było pełne wad, a że to sympatyczny lager za 4 zł to tylko rozbudowany smak.

                Comment

                • amal
                  Member
                  • 06-2003
                  • 52

                  Jakby było craftem za 8 zł to by nie było czuć wad bo zostałoby przechmielone po amerykańsku.

                  Comment

                  • Penguin
                    Member
                    • 10-2014
                    • 44

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Gdyby było craftem za 8 zł to by było pełne wad, a że to sympatyczny lager za 4 zł to tylko rozbudowany smak.
                    Ale są lepsze lagery za 4zł, więc po co pić żelaziany roztwór, który wykręca gębę mocniej, niż jakieś AIPA 100 IBU.

                    Comment

                    • Mario_Lopez
                      Senior
                      • 08-2009
                      • 991

                      Kwestia gustu! A tutaj znowu gównoburza (za przeproszeniem)
                      Last edited by Mario_Lopez; 13-02-2015, 15:05.
                      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                      EBE EBE

                      Comment

                      • dlugas
                        Senior
                        • 04-2006
                        • 4014

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                        Dlatego staram się jako pierwsze pić takie, których jeszcze nie piłem lub "te ciekawsze". Później lecą lepsze lub gorsze "wypełniacze"
                        No niby starałem się robić jak pisałem, ale się nie udało :] jak zawsze teorie teoriami, a życie życiem
                        Wczoraj w knajpie zaczynałem od stoutu wrężel 4,5%
                        Następnie Dr brew American IPA
                        Następnie stwierdziłem czas na znany mi jakiś "wypełniacz" i padło na cieplutki Porter Żywiecki
                        Po zakąszeniu turkiem znany mi już lokalny restauracyjny Amber ale, pils i niby nowość blond pale ale 'ala' wit

                        no i cały plan "degustacji" w piz..u wylądował


                        idę zrobić sobie kawę

                        PS a Raciborskiego nie kupiłbym nawet jako ósmego, jest zbyt słodkie, ale co kto lubi
                        no chyba, że tego zielonego i w dobrej promocji, bo ostatnio był o dziwo chmielowy
                        Last edited by dlugas; 14-02-2015, 11:12.
                        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                        Comment

                        • yoda79
                          Senior
                          • 01-2013
                          • 861

                          Stout z Wrężela z beczki?

                          Comment

                          • dlugas
                            Senior
                            • 04-2006
                            • 4014

                            butelka, owsianka stout 4,5% http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=109945
                            w tej knajpie z beczki mieli chyba tylko warczysławę jasną, więc piłem tylko butelkę

                            Za to w Starym Browarze Rzeszowskim samo lane
                            Last edited by dlugas; 14-02-2015, 11:22.
                            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                            Comment

                            • yoda79
                              Senior
                              • 01-2013
                              • 861

                              Ok,właśnie nie mogę Wrężela z beczki znaleźć, smaczne piwa warza, ale beczek jak na lekarstwo.

                              Comment

                              • xenon75
                                Member
                                • 02-2010
                                • 32

                                Nie wiem czy już było w każdym razie jeżeli tak to przepraszam.
                                Jestem piwowarem domowym od ponad dwóch lat.Uwarzyłem już 39 warek 40 kilku litrowych.
                                Plus minus 1600 litrów.Nie wiem czy to dużo czy to mało[ sam to wypijam ,no może nie w 100% ale w 99%]Do tego dochodzi próbowanie piwnych kraftów,wszelakich nowości itp,itd W każdym razie dla moich potrzeb to starcza..Można powiedzieć że nawet aż aż :]
                                Żona mówi gdzie ja to mieszczę i ogólnie stęka :] brzuchala nie mam.Ogólnie stan wątroby oceniam na 4-
                                Ale do brzegu.. Czytam te forum dość długo np dział twoje warzenie.Stąd moje pytanie do osób które warzą częściej jak ja.Sami to wypijacie??Dajecie radę?Jak widzę wpisy np co tydzień lub dwa warka.Pomnożyć to przez kilka lat,dochodzi do tego ilość w litrach z jednej warki np na sprzęcie typu HERMS.Wszelakie aipa,ipa apa.Gdzie ibu na poziomie 50/70. Wiadomo że nie super pijalne które można wchłonąć np kilka na raz. To mi się wydaję że ja jestem cienki bolek.A żona ciągle narzeka że przesadzam.Może czas na zmiany.Albo podwoję wybicie lub zmienię żonę :]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎