Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Częste picie piwa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pioterb4
    Senior
    • 05-2006
    • 4322

    #46
    Piwo dla diabetyków jest mocno odfermentowane, tak aby nie było w nim żdanych cukrów resztkowych. Bardzo chętnie poznałbym argumentację, czemu kielich czystej jest lepszy niż piwo...Tym bardziej, ze wiedza a temat piwa jest w tym kraju żenująco niska. Ostatnio oglądałem fragment dzień Dobry TVN i pani która prowadzi na codzień program "wiesz co jesz" w TVN Style oceniała zakaśki i przystawki do meczu (co jak kaloryczne, jak łączyć by było maksymalnie zdrowo itd) Redaktorka zapytała ją na co patrzeć w przypadku piwa i otrzymała odpowiedź, że najważniejsze jest aby było niepasteryzowane bo ma wtedy więcej witamin i z jak najkrótszym terminem ważności...

    Większość opinii polega na stwierdzeniu "tak jest i już", argumentów za daną tezą jest zwykle stosunkowo niewiele. Ile razy od lekarzy/dietetyków słyszeliśmy, ze piwo tuczy? Ile razy słyszeliśmy, że zamaist piwa lepszy jest sok i inne stereotypy...

    Comment

    • Eszogo1970
      Senior
      • 03-2007
      • 136

      #47
      Kielich czy piwo, argumentacji lekarza nie znam, pewnie opiera się na jakimś doświadczeniu zawodowym powodowanym powtarzającymi się przypadkami . Jednak pewna osoba z mej rodziny pół godziny po każdym posiłku mierzy poziom cukru glukometrem i niestety po piwie poziom cukru jest wyższy niż po kieliszku wódki. Oczywiście dylemat piwo- wódka rozpatruje tu tylko w kategoriach osoby chorej a nie zdrowego człowieka. Proszę tego co piszę nie traktować za pewnik gdyż ile chorych tyle rodzajów cukrzyc. Praktycznie każdy chory inaczej reaguje na poszczególne produkty żywnościowe.

      Comment

      • pioterb4
        Senior
        • 05-2006
        • 4322

        #48
        Nie no jasne, nie śmiem polemizować z Tobą. Wrrzuciłem tylko kamyczek do ogródka, że lekarze też czasem ulegają popularnym teoriom, które nie do końca mają potwierdzenie w faktach. Ot czasem warto dopytać "czemu tak się dzieje" albo "co dokłądnie to powoduje".

        Comment

        • Eszogo1970
          Senior
          • 03-2007
          • 136

          #49
          ...no to wznieśmy toast !

          Comment

          • q456852
            Junior
            • 05-2011
            • 19

            #50
            Piwo to nasz wróg, więc trzeba je w mordę lać!!!
            Last edited by q456852; 02-10-2012, 16:21.

            Comment

            • Mason
              Senior
              • 02-2010
              • 3280

              #51
              Jeśli piwo to Twój wróg, to co robisz na forum miłośników piwa?
              JEDNO PIVKO NEVADI!

              Comment

              • sibarh
                PremiumUżytkownik
                • 01-2005
                • 10384

                #52
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika q456852 Wyświetlenie odpowiedzi
                Piwo to nasz wróg, więc trzeba je w mordę lać!!!
                Nie lać tylko degustować
                2800 nowe piwa opisałem na forum
                Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                Comment

                • q456852
                  Junior
                  • 05-2011
                  • 19

                  #53
                  tak sobie napsałem tylko. Po prostu żeby aż tak nie dramatyzować z tą ilością alko (o ile ktoś bomby codziennie nie ma i trzęsących sie rąk). A osobiście wypijam maks 2-3 piwa tygodniowo. Piwa - nie mydliny po myciu kadzi serwowane przez znane nam grupy z pewnej podbeskidzkiej miejscowości czy kompanie z dużego miasta na Wielkopolsce. No, chyba że jakaś impreza, ale to raz, dwa na miecha.
                  Last edited by q456852; 02-10-2012, 17:14.

                  Comment

                  • Demigod
                    Senior
                    • 12-2009
                    • 145

                    #54
                    Przy sporej ilosciowo konsumpcji piwa dobrym konceptem jest przeciwwaga w postaci sportu/ruchu .
                    W okresie wiosenno-letnim pije bardzo duzo, czesto jest to piwo ale i piwo z winem na jednym posiedzeniu . Moje podejscie jest takie, chadzam na silownie (3x w tygodniu) plus rower i plywanie jesli czasu brakuje to minimum aeroby rano i wieczorem. Przyznam szczerze, czuje sie wybornie psychicznie jak i fizycznie a nawet bo ostro zakrapianej nocy lub nocach i kilku godzinach snu nie mam problemu z funkcjonowaniem . Sport to podstawa, zwlascza jesli sie ma roznorakie slabosci, polecam.

                    Comment

                    • żąleną
                      Sojowe Oddziały Bojowe
                      • 01-2002
                      • 13239

                      #55
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Demigod Wyświetlenie odpowiedzi
                      Przyznam szczerze, czuje sie wybornie psychicznie jak i fizycznie
                      Napisał półbóg.

                      Comment

                      • iron
                        Senior
                        • 08-2002
                        • 6703

                        #56
                        Bo całybóg czułby się wybornie bez zażywania sportu
                        bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                        Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                        Rock, Honor, Ojczyzna

                        Comment

                        • bayern71
                          Senior
                          • 06-2006
                          • 1004

                          #57
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Demigod Wyświetlenie odpowiedzi
                          Przyznam szczerze, czuje sie wybornie psychicznie jak i fizycznie a nawet bo ostro zakrapianej nocy lub nocach i kilku godzinach snu nie mam problemu z funkcjonowaniem.
                          A ile masz lat? Do 35 też nie miałem problemu z funkcjonowaniem o poranku. Teraz staram się w niedzielę odpuszczać konsumpcję alkoholi.

                          Comment

                          • żąleną
                            Sojowe Oddziały Bojowe
                            • 01-2002
                            • 13239

                            #58
                            Właśnie też chciałem się zapytać, ale stwierdziłem, że nie będę kolegi podłamywał. Choć kto wie, może półbogów kwestie wieku nie dotyczą.

                            Comment

                            • jarrro
                              Junior
                              • 10-2012
                              • 16

                              #59
                              Hej ludzie, witajcie, to mój pierwszy post na forum, traf chciał , bym zaczął czytać od tego wątku Nie dorabiajmy filozofii do picia piwa, bo to brzmi niebezpiecznie. PIwo to alkohol , a ten uzależnia, sam się często zastanawiam, czy nie jestem uzależniony od codziennego browarku , i dochodzę do wniosku , że jestem psychicznie uzależniony. Przychodzi wieczór i co ? nasennie co robi najlepiej? Oczywiście seks, ale jak jego nie ma , to piwo znakomicie usypia człowieka. Ale w to , że piwo jest zdrowe, to nie wierzę....
                              Last edited by jarrro; 27-10-2012, 16:41.
                              Pozdrawiam Jarrro

                              Comment

                              • Doodeck
                                Senior
                                • 05-2003
                                • 1612

                                #60
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jarrro Wyświetlenie odpowiedzi
                                Przychodzi wieczór i co ? nasennie co robi najlepiej? Oczywiście seks, ale jak jego nie ma , to piwo znakomicie usypia człowieka. Ale w to , że piwo jest zdrowe, to nie wierzę....
                                Proponuję Ci masturbację zamiast piwa. Na pewno będzie zdrowsza.
                                Dalekosiężny
                                Obserwator
                                Obiektów
                                Dynamicznie
                                Epatujących
                                Ciekawymi
                                Koncepcjami

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎