Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Które piwa w Polsce są niepasteryzowane i nie-mikrofiltrowane?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Szalona
    Junior
    • 03-2011
    • 3

    Które piwa w Polsce są niepasteryzowane i nie-mikrofiltrowane?

    Sorry, że tak się wtrącam z trochę OT: a które piwa w Polsce są niepasteryzowane i nie-mikrofiltrowane? Mowa o piwach dostępnych na rynku
  • Pankracy
    Senior
    • 10-2007
    • 2769

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Szalona Wyświetlenie odpowiedzi
    Sorry, że tak się wtrącam z trochę OT
    Kobiecie wypada wybaczyć takie rzeczy.
    które piwa w Polsce są niepasteryzowane i nie-mikrofiltrowane? Mowa o piwach dostępnych na rynku
    Polecam piwa produkowane w browarach restauracyjnych (minibrowarach). Tam się nie bawią w utrwalanie poza przechowywaniem w chłodzie. A które piwa i których wytwórców to już rzecz twojego gustu. Trzeba takie rzeczy znajdować samemu.

    Comment

    • pioterb4
      Senior
      • 05-2006
      • 4322

      #3
      Mikrofiltracja dotyczy Łomzy, Perły, Kasztelana, Bosmana, Piasta i najnowszych wynalazków GŻ (Leżajsk, Królewskie, Specjal). Nieruszane są praktycznie piwa niepasteryzowane zmałych browarów.

      Comment

      • abernacka
        Senior
        • 12-2003
        • 10837

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
        Mikrofiltracja dotyczy Łomzy, Perły, Kasztelana, Bosmana, Piasta i najnowszych wynalazków GŻ (Leżajsk, Królewskie, Specjal). (...).
        i Ambera.
        Piwna turystyka według abernackiego

        Comment

        • pioterb4
          Senior
          • 05-2006
          • 4322

          #5
          Ano tak, Ambera również. Tylko o mikrofiltracji Naturalnego jestem przekonany a czy Żywe również? Bo tam data jest 5-tygodniowa przynajmniej na etykiecie.

          Comment

          • Szalona
            Junior
            • 03-2011
            • 3

            #6
            Dziękuję za info - Amber mi nawet smakuje. A piwa z Ciechanów-a rozumiem są "prawdziwie" nie-sterylizowane?

            BTW:
            Sorry za nieporozumienie, ale nie jestem kobietą - to nick powiązany z pewną grą MMO

            (a poza tym zawsze mogę powiedzieć, że to tak po madziarsku )
            Last edited by Szalona; 11-07-2011, 07:54.

            Comment

            • pioterb4
              Senior
              • 05-2006
              • 4322

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Szalona Wyświetlenie odpowiedzi
              Dziękuję za info - Amber mi nawet smakuje. A piwa z Ciechanów-a rozumiem są "prawdziwie" nie-sterylizowane?
              Tak jak piszą na kontretykiecie.

              Comment

              • piotry
                Oj tam, oj tam !
                • 08-2005
                • 761

                #8
                żywe z ambera jest mikrofiltrowane - sprawdzone empirycznie na 10 butelkach w komórce - rok po dacie było niezepsute i pijalne

                Comment

                • kopyr
                  Senior
                  • 06-2004
                  • 9475

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piotry Wyświetlenie odpowiedzi
                  żywe z ambera jest mikrofiltrowane - sprawdzone empirycznie na 10 butelkach w komórce - rok po dacie było niezepsute i pijalne
                  Jeżeli to jest kryterium, to Ciechan po roku też nie kwaśnieje.
                  blog.kopyra.com

                  Comment

                  • marekj
                    Senior
                    • 03-2010
                    • 508

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Szalona Wyświetlenie odpowiedzi
                    Dziękuję za info - Amber mi nawet smakuje. A piwa z Ciechanów-a rozumiem są "prawdziwie" nie-sterylizowane?
                    Piwa z Ciechana nie są sterylizowane .
                    Last edited by ART; 19-07-2011, 16:56.

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎