Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Kormoran

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
    Ale czy sztucznie aromatyzowany lager jak to podałem w linku to efekt wzięcia sobie do serca dyskusji tutaj? Według browaru, wygląda, że tak.

    Można przyjąć do wiadomości, że nie będzie górnej fermentacji, ale efekt wypuszczenia kolejnego aromatyzowanego piwa świadczy, że dyskusja na tym forum na temat nowych piw jest oczywistą fikcją.
    Darku, Facebook to też internet. Widać ludziom smakowało to coś pt. Kormoran Ciemne. Wypuścili więc Schoko. Natomiast nie rozumiem czepiania się Świątecznego jeśli się go nie spróbowało. Jeżeli będzie niedobre, niezharmonizowane, będzie dawało sztucznotą, to ok krytykujmy, ale za samo wypuszczenie piwa świątecznego z przyprawami uważam, ze krytyka się nie należy. To nie jest to samo co kolejne piwo żurawinowe, toffi, rumowe czy miętowe.
    blog.kopyra.com

    Comment

    • Mason
      Senior
      • 02-2010
      • 3280

      A mi się nawet podoba idea wypuszczenia takiego piwa, wszak nawet piwowarzy domowi warzą piwa świąteczne z przyprawami. Tak więc ja bym się wstrzymał z krytyką do czasu aż spróbuję
      JEDNO PIVKO NEVADI!

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12203

        Mało tego nawet Tatra wypuściła piwo z przyprawami. Nie chodzi mi konkretnie o to piwo świąteczne. Chodzi tylko, że kierunek jest nadal taki sam.

        Comment

        • crocco
          Senior
          • 12-2010
          • 590

          Każde piwo jest dla ludzi,tylko każdy ma swój smak.Może ktoś pijący tylko lagery próbując takich dziwactw zasmakuje w przyszłości w stoutach,porterach?

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23799

            Pięć lat temu w Czechach szczytem oryginalności piwnogatunkowej była fatalna pszenica przekładana plastrem cytryny (pomijam smaczne lagery, bo nie o te tu chodzi). W tamtym czasie myślałem że Czesi brną nie wiadomo gdzie - a jednak coś się zmieniło, nieprawdaż?
            Last edited by ART; 06-12-2011, 14:08.
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • pioterb4
              Senior
              • 05-2006
              • 4322

              Prawdaż Wiem, że to nie to samo co angielskie "winter warmer" ale idea wydaje się być pdobna. Jeśli te przyprawy będą naturalne a piwo bazowe nie gorsze od Warniaka to bardzo chętnie spróbuję nowego produktu.

              Comment

              • ucho
                Senior
                • 05-2010
                • 500

                Ja mam pytanie do BrowarKormoran.

                Mam pytanie o pytanie o wiek przed dostępem do materiałów na stronie browaru.
                Bardzo bym prosił, aby mi wytumaczyć to, dlaczego w tym pytaniu uwzględniacie przebywanie na terenie USA? Dlaczego nie ma innych państw? Tylko USA są w ten sposób wyróżnione. Skąd się to wzięło i po co? Jest jakiś paragraf na to, umowa państw Polska-USA czy co?
                Last edited by ucho; 06-12-2011, 14:18.

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23799

                  Zapytaj o to Zuckerberga.
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • darekd
                    PremiumUżytkownik
                    • 02-2003
                    • 12203

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                    Pięć lat temu w Czechach szczytem oryginalności piwnogatunkowej była fatalna pszenica przekładana plastrem cytryny (pomijam smaczne lagery, bo nie o te tu chodzi). W tamtym czasie myślałem że Czesi brną nie wiadomo gdzie - a jednak coś się zmieniło, nieprawdaż?
                    Ja tylko odniosłem się do tego nieszczęsnego cytatu. Sytuacja w Czechach zmieniła się, bo zdecydowanie wzrosła konkurencyjność. W Polsce zmieni się sytuacja, gdy piwowarzy domowi lub osoby zainteresowane warzeniem nieprzeciętnego piwa będą miały większe możliwości produkcji komercyjnej.

                    Jak zauważył Kopyr, widocznie w Kormoranie cenią sobie bardziej opinię internauty z fejsbuka niż z browar.bizu. Nadzieję na zmiany upatruję w takich przedsięwzięciach jak PINTA. Gdy takich Pint będzie więcej, być może i w Kormoranach coś się zmieni
                    I nie chodzi tu tylko o górną fermentację.

                    Comment

                    • Mason
                      Senior
                      • 02-2010
                      • 3280

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                      Jak zauważył Kopyr, widocznie w Kormoranie cenią sobie bardziej opinię internauty z fejsbuka niż z browar.bizu.
                      To mnie nie dziwi, na fb są tacy co za np. Miodne daliby się pokroić i potrafią je kupować skrzynkami. A tu? Kupi taki jedną-dwie butelki i jeszcze wybrzydza
                      JEDNO PIVKO NEVADI!

                      Comment

                      • abernacka
                        Senior
                        • 12-2003
                        • 10837

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika nynek Wyświetlenie odpowiedzi
                        A może by tak nie narzekać i cieszyć się, że to nie kolejne jasne, albo inne miodowe?
                        Według mnie to bardzo przypomina piwo - szklana butelka 0,5l , kapsel, etykieta, na której widnieje nawet napis "piwo"...
                        A z czego mam się cieszyć?
                        Z tego ślepego papugowania?!
                        Mało jest na świecie gatunków, które nie mają swoich reprezentantów w Polsce?
                        Jeden wypuszcza miodowe do drugi również musi mieć w swoim portfelu. Jeden wypuszcza na rynek z przyprawami to drugi również musi mieć takowe. Smutne i żałosne jednocześnie.
                        A nie mogłoby być tak, jeden warzy Alta, drugi PRAWDZIWEDGO Stouta, trzeci IPA....
                        Last edited by abernacka; 06-12-2011, 15:32.
                        Piwna turystyka według abernackiego

                        Comment

                        • kony
                          breweriarz
                          • 08-2005
                          • 1701

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ucho Wyświetlenie odpowiedzi
                          Ja mam pytanie do BrowarKormoran.

                          Mam pytanie o pytanie o wiek przed dostępem do materiałów na stronie browaru.
                          Bardzo bym prosił, aby mi wytumaczyć to, dlaczego w tym pytaniu uwzględniacie przebywanie na terenie USA? Dlaczego nie ma innych państw? Tylko USA są w ten sposób wyróżnione. Skąd się to wzięło i po co? Jest jakiś paragraf na to, umowa państw Polska-USA czy co?
                          Może dlatego że pełnoletni (w rozumieniu dopuszczony do alkoholu) w Europie to nie to samo co pełnoletni w USA

                          Comment

                          • Pendragon
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 13950

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kony Wyświetlenie odpowiedzi
                            Może dlatego że pełnoletni (w rozumieniu dopuszczony do alkoholu) w Europie to nie to samo co pełnoletni w USA
                            Chyba, że jest Niemcem, to wtedy nawet 16 wystarczy by być "dopuszczonym".

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • alterbeer
                              Senior
                              • 09-2011
                              • 138

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ucho Wyświetlenie odpowiedzi
                              Mam pytanie o pytanie o wiek przed dostępem do materiałów na stronie browaru.
                              Bardzo bym prosił, aby mi wytumaczyć to, dlaczego w tym pytaniu uwzględniacie przebywanie na terenie USA? Dlaczego nie ma innych państw? Tylko USA są w ten sposób wyróżnione. Skąd się to wzięło i po co? Jest jakiś paragraf na to, umowa państw Polska-USA czy co?
                              Nie wiem czy tak jest w tym wypadku, ale w większości przypadków wynika to z tego, że serwer na którym wisi strona browaru jest umiejscowiony fizycznie w jakiejś amerykańskiej serwerowni. Z uwagi na to, muszą respektować amerykańskie prawo.

                              Comment

                              • snorre
                                Senior
                                • 02-2006
                                • 655

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                                Jak zauważył Kopyr, widocznie w Kormoranie cenią sobie bardziej opinię internauty z fejsbuka niż z browar.bizu.
                                Czy to dziwne? Bądźmy realistami - pomimo całego uwielbienia dla forum Kto ma możliwości dotarcia do większego kręgu konsumentów - facebook czy browar.biz? Dla mnie jest zrozumiałe (ekonomicznie,marketingowo, itp.), że Kormoran musi liczyć się z największym portalem społecznościowym na świecie! A my możemy sobie marzyć o stoutach, imperial stoutach, IPA, DIPA, itp. i czekać, czekać....
                                Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎