Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Kormoran

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • canigggia
    Senior
    • 10-2009
    • 451

    Myślę, patrząc na te rozmowy, że częściowo Kormoran swój cel już osiągnął. Jest to strategia przypominająca troszkę linie Ryanair i ich szefa, czyli Michaela O'Leary'ego. Jego wiele, na pierwszy rzut oka, głupich pomysłów, wcale głupimi nie jest. Do tego, co możemy dostrzec tutaj, nie ważne jak, ważne się o nas mówi, czyli o Kormoranie. Będzie to jeden ze znaków rozpoznawczych tego browaru, tzn. - nie boją się zaskakiwać, można się po nich spodziewać wszystkiego, słuchają tłumu, etc. Nie zachwycam się tym, że takie piwo ujrzy światło dzienne, ale jak napisał Mason, ciekawi mnie to bardzo, bo jest to coś czego się w zyciu nie spodziewałem i jak zawsze mówi Abernacka: oceniać można wtedy, gdy się spróbowało, w innym wypadku należy siedzieć cicho. Nie spodziewam się szałowego piwa, ale też podchodzę to tego z wielkim przymrużeniem oka i to zalecam też innym.
    Browarnik Tomek
    TomCani

    Grimness, Frost and Northern Darkness!!!

    Comment

    • a1410
      Senior
      • 08-2003
      • 613

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
      A jakby to wymyślił AleBrowar czy Pinta, to byśmy się zachwycali.
      No i oczywiście NAJBARDZIEJ UTYTUŁOWANY BROWAR w Polsce

      Comment

      • Mason
        Senior
        • 02-2010
        • 3280

        Najbardziej utytłany browar w Polsce? Który to, Tyski?
        JEDNO PIVKO NEVADI!

        Comment

        • kony
          breweriarz
          • 08-2005
          • 1701

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
          Najbardziej utytłany browar w Polsce? Który to, Tyski?
          Nie, ten jest najbardziej utyskujący. Tylko nie wiem na co.

          Comment

          • a1410
            Senior
            • 08-2003
            • 613

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
            Najbardziej utytłany browar w Polsce? Który to, Tyski?
            No nie ten. Ten najbardziej, najbardziej wyskoczył w temacie Zwierzyńca...jak Filip z konopi...indyjskich

            Comment

            • Absherr
              Member
              • 07-2010
              • 89

              A kiedy można się spodziewać tego nowego wynalazku w sklepach?
              http://piwosfera.x25.pl - wszystkie piwne blogi w jednym miejscu!

              Comment

              • DariuszSawicki
                Senior
                • 08-2012
                • 2868

                No ja też jestem niecierpliwy.W piwie cenię sobie goryczkę i ciekawe jak to będzie smakować z czosnkiem.Byle nie słodkie.Do Kormorana:dawajcie chmielu i czosnku,będzie ciekawie.Zero cukru.

                Comment

                • Shedao
                  Senior
                  • 09-2007
                  • 900

                  Jestem bardzo ciekawy piwa czosnkowego i chętnie go spróbuję.

                  Comment

                  • Gringo
                    Senior
                    • 07-2007
                    • 2151

                    Strasznie ciekaw jestem tego orkiszowego z czosnkiem, czekam kiedy polski browar uwarzy coś naprawdę dobrego z gatunku piw aromatyzowanych i nie będzie to słodki ulepek.
                    Po spróbowaniu pieprzowego i śliwkowego z browaru Sachsenberg, wiem że można zrobić dobre smakowe piwo, tylko chyba czasami brakuje odwagi naszym browarom.

                    Comment

                    • wasyll
                      Senior
                      • 09-2008
                      • 1823

                      na stronie internetowej Kormoran odsłonił nieco karty i zaprezentował trzecią linię piw, o której wspomniano wcześniej - Podróże Kormorana:

                      "Dziś odkrywamy przed Państwem rąbek tajemnicy związany z naszą największą tegoroczną nowością. Trzecia linia piw, o której niedawno wspominaliśmy, to PODRÓŻE KORMORANA. Znajdą się w niej piwa szczególne a każda warka będzie odpowiednio oznaczona; każda nieco inna, w każdej następnej będziemy uwzględniać Państwa opinie. Scharakteryzowaliśmy ją w następujący sposób:

                      „Wspomnienia z podróży piszemy kartkami, zdjęciami, ale też smakiem. Każde miejsce na świecie posiada swój charakterystyczny aromat i smak, wiele z nich posiada właściwy sobie styl piwa.
                      Linia piw „Podróże Kormorana” jest pamięciowym śladem odwiedzonych miejsc. Tworzą ją wyjątkowe piwa w których łączymy charakterystyczne cechy stylu i miejsca, w którym się narodziły z tradycjami naszego regionu, jako nasz wkład w kultywowanie wielowiekowych tradycji piwowarskich.
                      Zapraszamy zatem do wspólnej podróży po najbardziej charakterystycznych stylach piwnych świata. Niech biletem w tę smakowitą podróż będą naturalne składniki, a wizę niech stanowi pasja poznawania piw i miejsc z nimi związanych. Wszakże kormoran to ptak wędrowny…”

                      Przed nami pierwsze z serii piw będących zapisem smakowych wspomnień i doznań… pierwsze, a co za tym idzie jedno z ulubionych, przychodzących najszybciej, nieodpartych… słowem wyjątkowe. Nie ma co ukrywać – rodowód tego piwa jest niemiecki. Choć to tak samo jak powiedzieć, że w kwitnącym ogrodzie zainspirował nas kwiat. Jest wiele wywodzących się z Niemiec styli piwnych, a równie wiele z nich jest inspirująca. Wydaje się jednak, że to piwo doskonale odpowiada nie tylko miejscu swego powstania, ale także aurze którą mamy za oknem.

                      Co to jest za piwo? Niech pozostanie jeszcze przez chwilę tajemnicą... z pewnością jest to piwo stanowiące bardzo ważny punkt w historii Browaru Kormoran."
                      www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                      Comment

                      • snorre
                        Senior
                        • 02-2006
                        • 655

                        Piłem dziś "Orkiszowe z czosnkiem" i...no...smakowało mi! Zapach po otwarciu butelki, rzeczywiście zapachniało czosnkiem, samo piwo dobrze się piło, nie było jakichś odruchów wylania do zlewu, trudno mi określić smak piwa - było dość pełne, nawet pasowało po obiedzie. Więcej napiszę jak pojawi się w "piwo - konkretnie"
                        Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          • 02-2001
                          • 23799

                          A jak współbiesiadnicy? Czosnek plus alkohol to jednak ciężkie połączenie dla niespożywających
                          Last edited by ART; 02-11-2012, 21:33.
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          • becik
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 14999

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika snorre Wyświetlenie odpowiedzi
                            Piłem dziś "Orkiszowe z czosnkiem" i...no...smakowało mi! Zapach po otwarciu butelki, rzeczywiście zapachniało czosnkiem, samo piwo dobrze się piło, nie było jakichś odruchów wylania do zlewu, trudno mi określić smak piwa - było dość pełne, nawet pasowało po obiedzie. Więcej napiszę jak pojawi się w "piwo - konkretnie"
                            Ja to myślałem, ze to jakiś żart, a tu...zonk

                            Rzadko używam niecenzuralnych słów ale tu muszę. Panowie z Kormorana - Was już naprawdę popieprzyło, skupcie się na klasykach, a nie wymyślacie coraz dziwaczniejsze produkty. Co dalej? Piwo z kapustą, cebulowe, grzybowe, serowe, śledziowe czy podpachowe i skarpetkowe?
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • DariuszSawicki
                              Senior
                              • 08-2012
                              • 2868

                              No a ja wam zazdroszczę bo u mnie w Ełku jeszcze nie ma czosnka .Trudno,jeszcze poczekam

                              Comment

                              • legart
                                Senior
                                • 06-2012
                                • 913

                                A ja chciałem pochwalić Kormorana za za Jasne Mocno Chmielone (warka z datą ważności do 11.12.12) bez kiszonki, chmiel wyraźny zarówno zapachu jak i smaku. Goryczka przyjemna, dosyć mocna jak na polskie standardy - ziołowo-trawiasta. Naprawdę dawno mi tak nie smakowało polskie "jasne".

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎