Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Kormoran

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ufotografa
    PiwBiz
    • 09-2012
    • 196

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika szostepiwo Wyświetlenie odpowiedzi
    Czyżby BK musiał dorabiać wprowadzając butelki bezzwrortne? Ostatnio w Morąskich sklepach nie odbierają tychże tłumacząc to w ten sposób!!!

    I pytanko takie małe mam. Kiedy coś nowego z tradycji takie lepsze Coś od Rześkiego i Świeżego?!!!!
    Z tego co mi wiadomo już niedługo pojawi się napis na butelce, iż jest bezzwrotna.

    Comment

    • KrzychuN
      Member
      • 12-2006
      • 74

      Świąteczne pojawi się jeszcze tej zimy?

      Comment

      • Rogerson
        Senior
        • 08-2012
        • 421

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika KrzychuN Wyświetlenie odpowiedzi
        Świąteczne pojawi się jeszcze tej zimy?
        Warka z datą do bodajże 20.03.2013 roku pojawiła się we Wrocławiu w Drink Hali, a z tydzień wcześniej Świątecznego nie było w ofercie, więc jest to chyba nowy rozlew.

        Comment

        • Birkerod
          PremiumUżytkownik
          • 10-2011
          • 46

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ufotografa Wyświetlenie odpowiedzi
          Z tego co mi wiadomo już niedługo pojawi się napis na butelce, iż jest bezzwrotna.
          Mam nadzieje, że do tego nie dojdzie.
          Ogólnie jest zamieszanie z butelkami z Kormorana.
          Ten sam typ butelek w jednym piwie jest zwrotny w innym nie.
          Ostatnio była zabawna sytuacja kiedy butelki typu ZGB czy inne znane jako zwrotne,
          w które było rozlane Świąteczne, sprzedawane było jako bzw, natomiast Świeże było rozlane w bezzwrotne butelki znane z min. z browaru Południe i sprzedawane jako zwrotna.
          Moim zdaniem browar powinien skonczyć z tym i postawić tylko na butelki zwrotne.
          Inaczej ( butelka bezzwrotna = wyższa cena) przegra całkowicie konkurencje z innymi browarami ( liczącymi się oczywiście ).

          Comment

          • szostepiwo
            Member
            • 12-2012
            • 42

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Birkerod Wyświetlenie odpowiedzi
            Mam nadzieje, że do tego nie dojdzie.
            Ogólnie jest zamieszanie z butelkami z Kormorana.
            Ten sam typ butelek w jednym piwie jest zwrotny w innym nie.
            Ostatnio była zabawna sytuacja kiedy butelki typu ZGB czy inne znane jako zwrotne,
            w które było rozlane Świąteczne, sprzedawane było jako bzw, natomiast Świeże było rozlane w bezzwrotne butelki znane z min. z browaru Południe i sprzedawane jako zwrotna.
            Moim zdaniem browar powinien skonczyć z tym i postawić tylko na butelki zwrotne.
            Inaczej ( butelka bezzwrotna = wyższa cena) przegra całkowicie konkurencje z innymi browarami ( liczącymi się oczywiście ).
            I pewnie tak będzie. Sam w sezonie wiosenno-letnim kupuję dużo świeżego i rześkiego, wspomagając się kormoranem i zawsze wymieniałem całą skrzynkę. Teraz chyba zaczynę rozglądać się za równie dobrym piwem ale w butelkach zwrotnych !!! A muszę powiedzieć, że wierny BK byłem przez lata
            Nie widzę najmniejszego powodu by wyrzucać w do kontera 150-200 zł jak nie więcej w sezonie.

            A BrowarKormoran milczy!!!! nie ładnie

            Comment

            • tfur
              Senior
              • 05-2006
              • 1303

              niektóre piwa jadą w kraj w skrzynkach
              a inne, w identycznych butelkach, w kartonach
              i wtedy następuje magiczna przemiana butelki zw. w bzw.
              a może się mylę?
              zetknąłem się z tym problemem także w przypadku piw z jabłonowa
              zresztą to co się dzieje z tzw. obrotem opakowaniami zwrotnymi
              woła o pomstę do nieba i jest po prostu kpiną z klienta
              veni, emi, bibi

              Comment

              • BrowarKormoran
                PiwBiz
                • 07-2011
                • 63

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika szostepiwo Wyświetlenie odpowiedzi
                I pewnie tak będzie. Sam w sezonie wiosenno-letnim kupuję dużo świeżego i rześkiego, wspomagając się kormoranem i zawsze wymieniałem całą skrzynkę. Teraz chyba zaczynę rozglądać się za równie dobrym piwem ale w butelkach zwrotnych !!! A muszę powiedzieć, że wierny BK byłem przez lata
                Nie widzę najmniejszego powodu by wyrzucać w do kontera 150-200 zł jak nie więcej w sezonie.

                A BrowarKormoran milczy!!!! nie ładnie
                Nie milczy. Nic nowego w tym temacie się nie pojawiło. Butelki zakupione z browaru w kartonach są bezzwrotne, a te kupione w skrzynkach są zwrotne. Jako Browar zmierzamy w stronę butelek bezzwrotnych z dwóch powodów
                1. nacisków ze strony odbiorców, którzy argumentują to faktem niechęci i "zamieszaniem" jakie powodują w sklepach zwrotne butelki.
                2. Z naszej perspektywy to kwestia jakości. Śruby, niedopałki czy folie od papierosów, które znajdują się czasem w butelkach zwróconych do browaru, a co za tym idzie groźba, że taka butelka wraz z niepożądaną zawartością wróci na rynek jest dla nas zagrożeniem jakości. Środki jakie jesteśmy w stanie podjąć by wyłapywać takie sytuacje są jak się okazuje niewystarczające. Dlatego jedynym rozwiązaniem jest unikanie takich sytuacji.

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika KrzychuN Wyświetlenie odpowiedzi
                Świąteczne pojawi się jeszcze tej zimy?
                Niestety nie.
                Warzymy piwo, lubimy warzyć piwo i robimy to z pasją!
                www.BrowarKormoran.pl

                Comment

                • tfur
                  Senior
                  • 05-2006
                  • 1303

                  przykro mi, ale argumenty w sprawie odejścia od stosowania butelek zwrotnych
                  są dla mnie całkowicie nieprzekonujące. jakżeż, do diaska, udaje się sprostać
                  temu arcytrudnemu zadaniu u naszych sąsiadów za południową i zachodnią granicą?
                  "niechęć odbiorców"? nazwijmy to wprost: lenistwo. przecież najlepiej przerzucić
                  koszt na klientów, szermując przy tym hasłem wysokiej jakości. idziecie złą drogą.
                  zresztą o obrocie butelkami pisano na tym forum nieraz. mam nadzieję, że kiedyś
                  wreszcie stanie się on obowiązkiem wszystkich stron piwnej wymiany handlowej.
                  tymczasem pozdrawiam jako spożywca waszych produktów z butelek zwrotnych
                  veni, emi, bibi

                  Comment

                  • arzy
                    Senior
                    • 06-2002
                    • 2814

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika BrowarKormoran Wyświetlenie odpowiedzi
                    (...)
                    1. nacisków ze strony odbiorców, którzy argumentują to faktem niechęci i "zamieszaniem" jakie powodują w sklepach zwrotne butelki.
                    (...)
                    Zamieszanie to jest teraz. Raz na fakturze butelki zwrotne, raz bezzwrotne.
                    Zróbcie tylko butelki zwrotne i po problemie.
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tfur Wyświetlenie odpowiedzi
                    (...)
                    "niechęć odbiorców"? nazwijmy to wprost: lenistwo. przecież najlepiej przerzucić
                    koszt na klientów, (...)
                    Zdecydowanie wolę sprzedawać i kupować tańsze piwo w butelce zwrotnej.
                    "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    Bractwo Piwne
                    Skład Piwa
                    Piszę poprawnie po polsku!

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23799

                      Dyskusja o (bez)zwrotności butelek wydzielona:

                      Wszystko co związane z piwem i browarnictwem...Poddziały: Prasówka | Biblioteka | Ogłoszenia branżowe
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • Paco
                        Senior
                        • 12-2007
                        • 265

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pitt35 Wyświetlenie odpowiedzi
                        Witam

                        Czy w Gdyni lub w Wejherowie można dostać Weizenbock'a? Szukałem tego z pierwszej warki niestety nie udało mi się nigdzie go znaleź może z drugiej go zdobędę? Można jakiś namiar?

                        pozdrawiam
                        W Elblągu jest juz dostępny Weizenbock 002/2012, w Gdańsku tez pewnie jest w niektórych sklepach.
                        Grunt to się nie przejmować, piwo pić i obserwować
                        zbieram ELBING
                        wymiana--> http://picasaweb.google.com/PacoElbl

                        Comment

                        • KrzychuN
                          Member
                          • 12-2006
                          • 74

                          Kormoran Jasny przeszedł bardzo dobre zmiany czy planujecie coś zmieniać w Ciemnym?
                          Wiem, że podajecie w składzie chmiele Cascade, niestety ładnie brzmi ale nie są one wyczuwalne, czy coś w tym temacie będzie robione? hehehe
                          pozdrawiam

                          Comment

                          • DariuszSawicki
                            Senior
                            • 08-2012
                            • 2868

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Paco Wyświetlenie odpowiedzi
                            W Elblągu jest juz dostępny Weizenbock 002/2012, w Gdańsku tez pewnie jest w niektórych sklepach.
                            U mnie drugie rozlanie jest od 23-ego stycznia. Cena 6.10 zł. A pierwszego nie było. Z Białegostoku dostarczałem.

                            Comment

                            • BrowarKormoran
                              PiwBiz
                              • 07-2011
                              • 63

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika KrzychuN Wyświetlenie odpowiedzi
                              Kormoran Jasny przeszedł bardzo dobre zmiany czy planujecie coś zmieniać w Ciemnym?
                              Wiem, że podajecie w składzie chmiele Cascade, niestety ładnie brzmi ale nie są one wyczuwalne, czy coś w tym temacie będzie robione? hehehe
                              pozdrawiam
                              Trzeba pamiętać, że Ciemny Kormoran to lager, nie AIPA. Delikatne nuty cytrusowe mają tylko lekko urozmaicać aromaty z ciemnych słodów .
                              Im dłuższy okres leżakowania tym mniej czuć Cascade, za to piwo staje się lepiej ułożone. Myślę, że jesteśmy blisko znalezienia złotego środka.
                              Warzymy piwo, lubimy warzyć piwo i robimy to z pasją!
                              www.BrowarKormoran.pl

                              Comment

                              • szostepiwo
                                Member
                                • 12-2012
                                • 42

                                Od dłuższego czasu się zastanawiam, dlaczego piwo Świeże ma na krawatce piwo z mazur? Jeśli się nie mylę (a napewno nie) Olsztyn od zawsze leżał i leży na Warmii. Może ktoś mi to wytłumaczy. Jako lokalny morąski (warmiński) patriota niechciałbym oddawać dobrych rzeczy
                                mazurom(oni mają wielkie jeziora i się z nami nie dzielą)

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎