Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dobre piwo austriackie - które?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • danieru
    Junior
    • 09-2011
    • 2

    Dobre piwo austriackie - które?

    Witam,
    za kilka dni wybieram się do Wiednia i mam zamiar kupić tam jakieś porządne piwa. W związku z tym moje pytanie brzmi: Które piwa w rozsądnej cenie (tak do ok. 1€) polecacie? (jestem otwarty na wszystkie style i smaki)

    Trochę przeszukałem zasoby internetu oraz tego forum i zrobiłem sobie listę tego, czego chciałbym spróbować:

    Na pewno:
    (a) Stiegl, Pils
    (b) Stiegl, Goldbräu
    (c) Stiegl, Paracelsus Zwickl
    (d) Stiegl, Weizen Gold Hefefein
    (e) Kaltenhausen, Edelweiss Weissbier Hofbräu

    Być może:
    (f) Stiegl, Stieglbock
    (g) Stiegl, Zwickl
    (h) Stiegl, Weizen Gold Dunkel
    (i) Kaltenhausen, Edelweiss Weissbier Dunkel
    (j) Kaltenhausen, Edelweiss Weissbier Snowfresh

    Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10837

    #2
    Wychodzi na to, że masz ochotę na polski odpowiednik Tyskiego i Żywca.
    Piwna turystyka według abernackiego

    Comment

    • rohozecky
      PremiumUżytkownik
      • 11-2008
      • 1837

      #3
      Może nie aż tak.Wtedy wybrałby Zipfera i Kaisera
      ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

      Comment

      • abernacka
        Senior
        • 12-2003
        • 10837

        #4
        Wbrew pozorom to jeden czort. Tyle, tylko że ładnie nazwany.
        Piwna turystyka według abernackiego

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12205

          #5
          Pytanie jest konkretne, a Wy zamiast odpowiedzieć to albo szkicujecie profil pytającego, albo doradzacie czego nie pić. Po co?

          Domyślam się, że szukasz czegoś, co można przywieźć do domu? (czyli bardziej zakupy w sklepach niż degustacje w minibrowarach). Jeśli tak to polecam dostępne w Wiedniu to niefiltrowane piwo:

          Comment

          • skitof
            Senior
            • 11-2007
            • 2478

            #6
            Abernacka ma niestety rację.
            Polecam ci Victory Hop Devil India Pale Ale w 1516 Brewing Company
            i pyszne pszeniczne w browarze na przeciwko Schwarzenberg Stadtbrauerei.
            Stiegla coś możesz sobie kupić. Choć najlepiej Wiener Lager - do dostania w Juliusie Meinlu przy Graben w lodówce.
            Z ciekawostek to Samichlaus w różnych odmianach, Nessie - Whisky Malt Red Beer - zresztą browar Eggenberg ma różne ciekawostki, choć trudno je dostać. Ale możesz zaglądnąć do sklepu Bier-Imperium przy Landstrasser Hauptstr. - mają wszystko z całego świata. Ale tanio nie będzie.

            Comment

            • abernacka
              Senior
              • 12-2003
              • 10837

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
              Pytanie jest konkretne, a Wy zamiast odpowiedzieć to albo szkicujecie profil pytającego, albo doradzacie czego nie pić. Po co?
              (...)]
              Ponieważ męczą mnie tego typu pytania. Ile jeszcze tak podobnych do siebie tematów pojawi się na forum? Wystarczyło zerknąć do działu "piwo konkretne" i miałby chłopak podane wszystko na tacy.
              Piwna turystyka według abernackiego

              Comment

              • darekd
                PremiumUżytkownik
                • 02-2003
                • 12205

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                Wystarczyło zerknąć do działu "piwo konkretne" i miałby chłopak podane wszystko na tacy.
                Przecież zaglądnął. Nie jest jego winą, że masowość ocen na "piwo konkretnie" nie idzie w parze z ich jakością. Uważam, że kto pyta nie błądzi

                Comment

                • Latarnik
                  Premium Lamplighter
                  • 06-2004
                  • 4998

                  #9
                  Z austriackich ostatnio pilem Schlägl Urquell i Schlägl Kristall.
                  Smakowaly mi, choc Urquell bardziej
                  Last edited by Latarnik; 08-09-2011, 22:46.
                  5410 kapsli z wypitych piw
                  874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                  "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                  https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                  Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                  https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                  Comment

                  • abernacka
                    Senior
                    • 12-2003
                    • 10837

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                    Przecież zaglądnął. (...)
                    Przecież, tam czarno na białym jest napisane, które piwo jest warte zainteresowania. Po co do tego osobny temat? Liczył na dobłębne analizy?
                    Piwna turystyka według abernackiego

                    Comment

                    • Wujcio_Shaggy
                      Senior
                      • 01-2004
                      • 4628

                      #11
                      Trudno powiedzieć, że 228 tematów w dziale "Austria" to "czarno na białym". Z tego połowa ma po 1-2 posty (w jednym opis, w drugim zdjęcie), więc trudno się kierować w wyborze pojedynczą oceną, do tego napisaną kilka lat temu.

                      W ogóle myślę, że taki "zbiorczy" (przypięty w dziale) temat o piwach danego kraju, to całkiem niegłupia sprawa.
                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                      Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                      @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                      Comment

                      • danieru
                        Junior
                        • 09-2011
                        • 2

                        #12
                        darekd
                        "Domyślam się, że szukasz czegoś, co można przywieźć do domu? (czyli bardziej zakupy w sklepach niż degustacje w minibrowarach)."
                        Tak, właśnie tak. Zapomniałem wspomnieć, że to wyjazd jednodniowy, nieukierunkowany na odwiedzanie browarów (to może kiedyś). W jeden dzień za dużo na miejscu nie wypiję, także interesuje mnie piwo butelkowane.

                        Opinie na temat Schwechater Zwickl są bardzo intrygujące - muszę spróbować. Dzięki.


                        skitof
                        "Victory Hop Devil India Pale Ale"
                        To piwo z USA, a mnie w tym momencie interesują austriackie (warzone w Austrii, najlepiej przez niekoncernowe browary).

                        skitof
                        "pyszne pszeniczne w browarze na przeciwko Schwarzenberg Stadtbrauerei"
                        Może uda się tam zajść na jedno. Sprawdziłem - mały weizen po 2,9 €.

                        skitof
                        "Wiener Lager - do dostania w Juliusie Meinlu przy Graben"
                        Niestety, według strony producenta piwo dostępne jest tylko do 25. sierpnia ("...bis 25. August erhältlich.").

                        skitof
                        "browar Eggenberg ma różne ciekawostki"
                        Może uda mi się coś z tego dostać.

                        skitof
                        "możesz zaglądnąć do sklepu Bier-Imperium przy Landstrasser Hauptstr."
                        To cenna informacja. Dzięki za szczegółową odpowiedź.

                        Latarnik
                        "Schlägl Urquell"
                        Dopisałem do swojej listy.


                        abernacka
                        "Ponieważ męczą mnie tego typu pytania. Ile jeszcze tak podobnych do siebie tematów pojawi się na forum?"
                        Może powinien powstać osobny dział dla początkujących forumowiczów, gdzie bez krępacji można by zadawać dowolne pytania (?). Wtedy nie musiałbyś szargać swoich nerwów, czytając tego typu tematy (po prostu nie zaglądałbyś do tamtego działu).

                        abernacka
                        "Wystarczyło zerknąć do działu "piwo konkretne" i miałby chłopak podane wszystko na tacy."

                        "Przecież, tam czarno na białym jest napisane, które piwo jest warte zainteresowania. Po co do tego osobny temat? Liczył na dobłębne analizy?"
                        (a) Zacząłem od działu "Piwo - konkretnie". Jest tam ponad 200 austriackich produktów - trudno zapoznać się ze wszystkimi opiniami na ich temat. Ponadto, wiele z nich ma tylko jedną opinię (często sprzed wielu lat), zatem nie jest łatwo stwierdzić, czy dane piwo jest warte uwagi.

                        (b) W dziale "Piwo - konkretnie" nie ma podanego "wszystkiego na tacy". Jest tylko jedna długa lista piw. Nie ma np. rankingu piw (wg ocen forumowiczów), gdzie można by posortować produkty na podstawie np. średniej oceny, ilości ocen, czy jakiejś średniej ważonej.

                        (c) Wyszukiwarka forum nie jest, natomiast, na tyle sprawna, aby posortować mi piwa z danego kraju według średniej oceny. Próbowałem tak zrobić, ale na pierwszej stronie wyników, obok piw austriackich, pojawiły się piwa z innych krajów. Poza tym wyskoczył Gosser, który chyba nie jest godny większej uwagi.

                        Pozdro.
                        Last edited by danieru; 09-09-2011, 10:01.

                        Comment

                        • abernacka
                          Senior
                          • 12-2003
                          • 10837

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika danieru Wyświetlenie odpowiedzi
                          (....)
                          (a) Zacząłem od działu "Piwo - konkretnie". Jest tam ponad 200 austriackich produktów - trudno zapoznać się ze wszystkimi opiniami na ich temat. Ponadto, wiele z nich ma tylko jedną opinię (często sprzed wielu lat), zatem nie jest łatwo stwierdzić, czy dane piwo jest warte uwagi.
                          (...)
                          Przy tym zainteresowaniu pięknym elementem jest to, że odkrywa się coraz to nowe gatunki i piwa o których nikt z nas wczesniej nie słyszał. Ty zaś zamiast pokierować sie tą zasadą lub ocenami piw znajdującymi się na browar.biz wybrałeś jedynie te piwa, które mają najwięcej ocen, niekoniecznie pochlebnych.
                          Last edited by abernacka; 09-09-2011, 10:07.
                          Piwna turystyka według abernackiego

                          Comment

                          • zgroza
                            Senior
                            • 03-2008
                            • 3597

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika danieru Wyświetlenie odpowiedzi
                            Może powinien powstać osobny dział dla początkujących forumowiczów, gdzie bez krępacji można by zadawać dowolne pytania (?). Wtedy nie musiałbyś szargać swoich nerwów, czytając tego typu tematy (po prostu nie zaglądałbyś do tamtego działu).
                            Takie pytania lepiej zadawać w dziale "Piwo-gdzie" - Pozukuję miejsca.
                            Lotna ekspozytura browaru

                            Też Was kocham.

                            Comment

                            • tomolek
                              Hophead
                              • 05-2006
                              • 1752

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                              Wychodzi na to, że masz ochotę na polski odpowiednik Tyskiego i Żywca.
                              No sorry, ale to jest grube nadużycie... Stiegl Pils to bardzo porządne piwo, które co ważne rzeczywiśćie JEST Pilsem. Wszystko w tym piwie jest naprawde na przyzwoitym poziomie, i co dla mnie ważne jest nieźle nachmielone i z wraźną goryczką. Nie jest to oczywiście piwo, które warte jest specjalnej wycieczki do Austri, ale prównanie do "Syfskiego" i "Prawie jak piwo" wydaje mi się co njamniej niestosowne.
                              www.ohbeautifulbeer.com

                              www.mateuszdrozdowski.pl

                              „Kwaśny Edi herbu Koreb

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎