Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dobre piwo austriackie - które?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • tomolek
    Hophead
    • 05-2006
    • 1752

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
    Mówię o zakupach a nie o turystyce piwnej. Jaki jest problem nadrobić kilkanaście kilometrów i zrobić szybkie zakupy w browarze. No jaki?!
    Raczej to będzie kilkadziesiąt kilometrów, często więcej. Przy trasie ponad 1000 km, podróży trwającej 15 godzin i trzech współpasażerach w samochodzie umiarkowanie zainteresowanych tematem?
    No cóż może dla Ciebie nie byłoby to problemem...
    www.ohbeautifulbeer.com

    www.mateuszdrozdowski.pl

    „Kwaśny Edi herbu Koreb

    Comment

    • abernacka
      Senior
      • 12-2003
      • 10838

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomolek Wyświetlenie odpowiedzi
      Raczej to będzie kilkadziesiąt kilometrów, często więcej. (...)...
      Raczysz żartować?
      Gdzie stacjonujecie to podpowiem tobie gdzie znajduje się w najbliższej okolicy browar.
      Piwna turystyka według abernackiego

      Comment

      • tomolek
        Hophead
        • 05-2006
        • 1752

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
        Raczysz żartować?
        Gdzie stacjonujecie to podpowiem tobie gdzie znajduje się w najbliższej okolicy browar.
        W zeszłym roku Gasteinertal, w tym roku planowałem Schladming.
        www.ohbeautifulbeer.com

        www.mateuszdrozdowski.pl

        „Kwaśny Edi herbu Koreb

        Comment

        • abernacka
          Senior
          • 12-2003
          • 10838

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomolek Wyświetlenie odpowiedzi
          W zeszłym roku Gasteinertal, w tym roku planowałem Schladming.
          W samym Gasteinertal znajduje się jeden browar, w najbliższej okolicy kolejne 5.
          W Schladming znajdują sią aż dwa, kolejne trzy w niedalekiej odległości.

          Czy kiedykolwiek patrzyłes na tą mapę, bo zaczynam powątpiewać: http://maps.google.pl/maps/ms?msid=2...4f643cf3&msa=0
          Last edited by abernacka; 09-09-2011, 19:17.
          Piwna turystyka według abernackiego

          Comment

          • tomolek
            Hophead
            • 05-2006
            • 1752

            #35
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
            W samym Gasteinertal znajduje się jeden browar, w najbliższej okolicy kolejne 5.
            W Schladming znajdują sią aż dwa, kolejne trzy w niedalekiej odległości.

            Czy kiedykolwiek patrzyłes na tą mapę, bo zaczynam powątpiewać: http://maps.google.pl/maps/ms?msid=2...4f643cf3&msa=0
            Nie musisz zaczynać powątpiewać, Twoje powątpiewanie może się w pełni rozwinąć :]
            widzę ją pierwszy raz na oczy. Ale bardzo się przyda, dziękuje.

            Jakbyś sprawdził w moim poście wyżej, w browarze w Gasteinertal byłem. Opisałem go na forum. Doświadczenia mocno średnie, więcej takich browarów a w życiu nie namówie reszty ekipy na wycieczki "śladem piwa".

            Kolejny najbliższy browar to 42 km od miejsca, w którym byliśmy i wcale to nie żart, że jest to "Raczej to będzie kilkadziesiąt kilometrów, często więcej."
            www.ohbeautifulbeer.com

            www.mateuszdrozdowski.pl

            „Kwaśny Edi herbu Koreb

            Comment

            • abernacka
              Senior
              • 12-2003
              • 10838

              #36
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomolek Wyświetlenie odpowiedzi
              (...)Kolejny najbliższy browar to 42 km od miejsca, w którym byliśmy i wcale to nie żart, że jest to "Raczej to będzie kilkadziesiąt kilometrów, często więcej."
              Zastanawiam się jak to możliwe, że na trasie liczącej 1000km nie było żadnego browaru.
              Gdy weźmie się pod uwagę, że do Austrii trzeba dotrzeć przez Niemcy lub Czechy to wyliczenia "kilkudziesięciowe" są (wybacz) nieprawdziwe.
              Piwna turystyka według abernackiego

              Comment

              • tomolek
                Hophead
                • 05-2006
                • 1752

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                Zastanawiam się jak to możliwe, że na trasie liczącej 1000km nie było żadnego browaru.
                Gdy weźmie się pod uwagę, że do Austrii trzeba dotrzeć przez Niemcy lub Czechy to wyliczenia "kilkudziesięciowe" są (wybacz) nieprawdziwe.
                Zakupy w Czechach po drodzę zrobiliśmy, ale w zwyczajnym sklepie. Każdy odbicie z trasy to strata lekko licząc godziny. Tak jak pisałem nie jeżdzę sam i muszę brać pod uwagę opinie innych.

                Samochód zapakowany "na narty" nie dysponuję już specjalnie dużą zdolnością ładunkową. Po zakupach w Czechach moja siostra miała mnie ochotę zamordować jadąć z piwem w nogach i pod łokciem....
                Z trudem zmieściliśmy jakieś 20 piw, zeszły już pierwszego wieczora.
                www.ohbeautifulbeer.com

                www.mateuszdrozdowski.pl

                „Kwaśny Edi herbu Koreb

                Comment

                • abernacka
                  Senior
                  • 12-2003
                  • 10838

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomolek Wyświetlenie odpowiedzi
                  (...)Z trudem zmieściliśmy jakieś 20 piw, zeszły już pierwszego wieczora.
                  Wniosek jest jeden, warto na przyszłość zrezygnować z jakiegoś ciuszka na rzecz dobrego piwa
                  Piwna turystyka według abernackiego

                  Comment

                  • tomolek
                    Hophead
                    • 05-2006
                    • 1752

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                    Wniosek jest jeden, warto na przyszłość zrezygnować z jakiegoś ciuszka na rzecz dobrego piwa
                    No tutaj to nawet będe naszych dziewczyn bronił...

                    Narty, snowboard, buty, kaski itd. zajmują koszmarną ilość miejsca, a z ubrań narciarskich nie da się zrezygnować. Pozostałe ciuchy tylko w minimalnych ilościach.

                    Uwierz mi, w przypadku wspólnych wyjazdów, naprawdę nie jest taki proste przekonać innych do tego aby ganiać za piwem (nie wspominając o problemie znalezienia frajera - kierowcy). Poza tym nie ukrywam, że jednak w zimie priorytetem są narty.
                    Przed wyjazdem odrobiłem pracę domową, poszukałem na necie, znalazłem najbliższy browar i okazał się to być w sumie rozczarowaniem.
                    W całej tej sytuacji Stiegl był całkiem znośnym piwem sesyjnym
                    www.ohbeautifulbeer.com

                    www.mateuszdrozdowski.pl

                    „Kwaśny Edi herbu Koreb

                    Comment

                    • abernacka
                      Senior
                      • 12-2003
                      • 10838

                      #40
                      W porządku dajmy temu spokój.
                      Po części ciebie rozumiem, ale gdy pomyślę, że mógłbym ominąć browar, w którym nigdy się nie byłem to chyba przez rok wypominałbym sobie to
                      Piwna turystyka według abernackiego

                      Comment

                      • tomolek
                        Hophead
                        • 05-2006
                        • 1752

                        #41
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                        W porządku dajmy temu spokój.
                        Po części ciebie rozumiem, ale gdy pomyślę, że mógłbym ominąć browar, w którym nigdy się nie byłem to chyba przez rok wypominałbym sobie to
                        Heh, ja też Cię po części rozumiem.
                        Zazdroszczę w sumie tych wszystkich miejsc, które widziałeś i piw, które wypiłeś, ale aż tak zakręcony (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) nie jestem.

                        pozdrawiam
                        www.ohbeautifulbeer.com

                        www.mateuszdrozdowski.pl

                        „Kwaśny Edi herbu Koreb

                        Comment

                        • skitof
                          Senior
                          • 11-2007
                          • 2478

                          #42
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika danieru Wyświetlenie odpowiedzi
                          Tak, właśnie tak. Zapomniałem wspomnieć, że to wyjazd jednodniowy, nieukierunkowany na odwiedzanie browarów (to może kiedyś). W jeden dzień za dużo na miejscu nie wypiję, także interesuje mnie piwo butelkowane.
                          W takim razie proponuję zaglądnąć do przynajmniej jednego z dwóch supermarketów: W pierwszej kolejności Spar/Eurospar/Interspar, w drugiej kolejności Billa. Do innych supermarketów typu Hofer, Zielpunkt nie warto zaglądać.
                          W Sparze na pewno znajdziesz większość popularnych austriackich piw i kilka ciekawych. W Billi na pewno znajdziesz popularne austriackie i jakieś jedno-dwa ciekawsze.
                          Nie wiem dokładnie gdzie będziesz, ale adresy sklepów (Standorte) znajdziesz na www.spar.at i www.billa.at
                          Ja ostatnio byłem w Austrii i przywiozłem sobie trochę piw. Do zdjęcia wybrałem te, które możesz kupić w ww. sklepach. Większość jest jednak droższa niż 1 euro. Na zdjęciu nie ma Samichlausa, którego też Ci polecam (już wypiłem i weź sobie jeszcze co będzie ze Stiegla)
                          Attached Files

                          Comment

                          • Latarnik
                            Premium Lamplighter
                            • 06-2004
                            • 4999

                            #43
                            Dopisz do listy: Grieskirchner Weisse
                            Tez dobre.
                            5410 kapsli z wypitych piw
                            874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                            "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                            https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                            Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                            https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                            Comment

                            • Reventador
                              Member
                              • 03-2009
                              • 47

                              #44
                              Podczas mojego pobytu w tym kraju, udało mi się dostać w hipermarkecie SPAR zestaw 9 piw z różnych browarów austriackich, był w promocji i kosztował coś koło 7,5 euro. Może dla niektórych to nic ciekawego, ale dla mnie takie piwa jak Schremser Roggen Bio-Bier czy też Zillertal Weißbier Hell lub Mohren Gambrinus wydały się naprawdę interesujące (również ze względu na kilka nowych kapsli do kolekcji )

                              A co do porównań, to jednak bym nie przesadzał, bo nawet typowa austriacka koncernówka wydaje się wyraźnie lepsza od naszej. Oczywiście nie wszystkie tamtejsze piwa są dobre, ale nawet taki produkt jak Schützen Braü, popijany, siedząc na tarasie z widokiem na Alpy, wydał mi smaczniejszy od 'naszego najgorszego' (i przy okazji sporo tańszy).

                              Comment

                              • Horse1963
                                Senior
                                • 06-2009
                                • 547

                                #45
                                Po prostu wejdź do dużego supermarketu i weź wszystko co jest ( lub na ile cie stać). Spróbujesz i będziesz wiedział które Ci smakuje i które powinieneś kupić w czasie kolejnej wizyty w Austrii.
                                Zapisywanie piw które polecają forumowicze, może Ci się przydać, ale może być i tak że będziesz musiał się za tymi piwami uganiać po wielu sklepach, a i tak części nie znajdziesz, bo sporo piw jest dostępnych tylko w konkretnym rejonie kraju.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎