Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sulimara / Kipera / Corneliusa nowe potworki

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • iron
    Senior
    • 08-2002
    • 6703

    #76
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika CyboRKg Wyświetlenie odpowiedzi
    Sulimar zaczynal od jaboli. Pozniej doszly marketowce marki "Kiper". Szanowanym browarem zostali wraz ze wprowadzeniem marki "Cornelius" - wskakujac od razu na srednia polke i zostawiajac w tyle wyroby koncernow. Niczym zmiana z Goldstara na LG w elektronice.
    Nie mozna trzymac dwoch srok za ogon. Chca sie przypodobac menelom - straca uznanie piwoszy.
    Przed Kiperem było zdaje sie rozlewanie piwa z Suwałk (Browar Północny) o ile mnie pamięć nie myli
    bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
    Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
    Rock, Honor, Ojczyzna

    Comment

    • chemmobile
      Senior
      • 03-2009
      • 2168

      #77
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika CyboRKg Wyświetlenie odpowiedzi
      Sulimar zaczynal od jaboli. Pozniej doszly marketowce marki "Kiper". Szanowanym browarem zostali wraz ze wprowadzeniem marki "Cornelius" - wskakujac od razu na srednia polke i zostawiajac w tyle wyroby koncernow. Niczym zmiana z Goldstara na LG w elektronice.
      Nie mozna trzymac dwoch srok za ogon. Chca sie przypodobac menelom - straca uznanie piwoszy.
      Tak zabawnej "argumentacji" już dawno nie czytałem na tym forum.
      Pijesz piwo z browaru X bo ci smakuje, czy ze względu na "uznanie" browaru X przez "piwoszy"? Twoje tezy są śmieszne. Mamy w Polsce browary, których piwa cieszą się uznaniem (tak przynajmniej mówią w reklamach), ale ty ich zapewne nie tykasz, bo są "koncernowe".

      Pieprzycie bzdury, że ręce opadają. A niby dlaczego producent obok dobrych piw nie może robić tanich napojów piwnych o smaku śledzia z ogórkiem? Są jakieś powiązania technologiczne pomiędzy linią produkcyjną piwa a instalacją wtryskującą barwnik, aspartam i aromat śledziowy? Czym, o piwni guru, różni się piwo z dodatkiem soku malinowego czy miodu naturalnego od piwa (nawet wysokoodfermentowanej brei) zmieszanego z barwnikiem i aromatem malinowym? Jakoś ciechanowskiego Krzepiaka się nie czepiacie, choć można twierdzić, że takie z niego piwo jak ze mnie Matka Teresa.

      Piszesz Darku, że Sulimar chce siadać na dwóch krzesła naraz. Mniejsza o odpowiedni dobór słów, ja w działaniach Sulimaru widzę dywersyfikację źródeł dochodu. Może się to wam nie podobać. Ale podejmowanie akcji pt.: "Bojkot Sulimaru" jest śmieszne; zwłaszcza, że ta firma służy do zarabiania pieniążków, a nie przymilania się garstce oszołomów.
      Last edited by chemmobile; 28-09-2011, 12:42.
      Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
      Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

      Comment

      • żąleną
        Sojowe Oddziały Bojowe
        • 01-2002
        • 13239

        #78
        Krzepiak to jest napój słodowy, a nie bełt z aromatami i barwnikami.

        Co do oszołomstwa, większości tu zależy na tym, żeby browary warzyły porządne piwa, a nie przeznaczały moce produkcyjne na jakieś wynalazki. Oczywiście skuteczność bojkotu garstki forumowiczów będzie znikoma, ale nic nie zaszkodzi narobić trochę siary Sulimarowi przez obecność tego wątku na forum.

        To pisałem ja, o piwny guru.

        Comment

        • chemmobile
          Senior
          • 03-2009
          • 2168

          #79
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
          Krzepiak to jest napój słodowy, a nie bełt z aromatami i barwnikami.
          Dla ciebie bełt, dla innych napój na bazie piwa. Uprawianie magicznego myślenia poprzez wymyślanie bełtopodobnych określeń nie zmieni tego, czym są produkty Sulimaru. W tym porównaniu zasługują one na miano "piwnego napoju" bardziej niż Krzepiak, bo ten bodajże nie jest nawet fermentowany.
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
          Co do oszołomstwa, większości tu zależy na tym, żeby browary warzyły porządne piwa, a nie przeznaczały moce produkcyjne na jakieś wynalazki.
          Większość tu nie ma żadnego doświadczenia w prowadzeniu czy zarządzaniu browarem. Ba, w ogóle jakimkolwiek przedsięwzięciem. Za to chętnie wypowiada się o tym, jak zarządzać nie swoim interesem i co produkować.
          Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
          Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

          Comment

          • kony
            breweriarz
            • 08-2005
            • 1701

            #80
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
            Co do oszołomstwa, większości tu zależy na tym, żeby browary warzyły porządne piwa, a nie przeznaczały moce produkcyjne na jakieś wynalazki.
            A większości browarów zależy na tym aby ich działalność przynosiła zyski ergo przeznaczają swoje moce produkcyjne tam gdzie wg. nich czai się potencjalnie możliwy do wypracowania zysk. Czy nam się to podoba czy nie, trudno mieć o to pretensje. Tym bardziej, że jak tu już ktoś zauważył, Sulimar wywodzi się niekoniecznie z browarnictwa jako takiego.

            Comment

            • wrednyhawran
              Senior
              • 07-2010
              • 1784

              #81
              IMO ta dyskusja idzie w złym kierunku, bo jak dla mnie to Sulimar może sobie produkować nawet denaturat. Nie można wymagać, aby tworzyli tylko i wyłącznie nie wiadomo jak wyszukane i dobre piwa dla grupki koneserów. Zgadzam się, że to jest przedsiębiorstwo, które stawia na zysk i poszerza rynek zbytu na swoje produkty. Nie mam z tym żadnych problemów, żeby obok Corneliusów produkowali sobie jabole, nalewki, czy inne "napoje na bazie piwa". To nie jest dla mnie powód do bojkotu - póki Cornelius Weizen mi smakuje będę go pił niezależnie od w/w czynników.

              Meritum tej dyskusji polega jednak na tym co z tych produktów można uznać za piwo, a co nie. W tej kwestii swoje zdanie już przedstawiłem wcześniej.
              Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
              Małe Piwko Blog
              Małe Piwko Blog na facebooku
              Domowy Browar Demon

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13950

                #82
                Gwoli ścisłości - ja ogłosiłem bojkot Sulimaru nie z powodu nalewek, ale tego co do nich sypią. I żadne śmichy-chichy w wykonaniu chemmo czy innego tego nie zmienią...

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • żąleną
                  Sojowe Oddziały Bojowe
                  • 01-2002
                  • 13239

                  #83
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kony Wyświetlenie odpowiedzi
                  A większości browarów zależy na tym aby ich działalność przynosiła zyski ergo przeznaczają swoje moce produkcyjne tam gdzie wg. nich czai się potencjalnie możliwy do wypracowania zysk.
                  To jest oczywiste, ale nie zamyka dyskusji (bo to jest forum dyskusyjne, o czym niektórzy czasem zdają się zapominać). Nie zamierzam klękać przed prawem właściciela do dysponowania swoim browarem wedle uznania, tylko będę wyrażał własne, krytyczne zdanie na ten temat. Są browary, które nie muszą robić takich cyrków, żeby zarobić, no i ja chciałbym, żeby Sulimar też był takim browarem, bo zwiększa to moje szanse na picie dobrego, ciekawego piwa.

                  Tylko tyle. Więc nie wypowiadam się "o tym, jak zarządzać nie swoim interesem i co produkować", kolego chemmo, takie tanie chwyty retoryczne to zostaw politykom, przydadzą im się w tej kampanii. Piszę tylko, czego bym chciał jako konsument.

                  Comment

                  • chemmobile
                    Senior
                    • 03-2009
                    • 2168

                    #84
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                    Więc nie wypowiadam się "o tym, jak zarządzać nie swoim interesem i co produkować"
                    Hmmm....
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                    Co do oszołomstwa, większości tu zależy na tym, żeby browary warzyły porządne piwa, a nie przeznaczały moce produkcyjne na jakieś wynalazki.
                    Żą, nie zabraniam ci wypowiadać krytycznych opinii, tak jak ty mnie krytykować twoich krytycznych opinii.
                    Zważ tylko, że nie chodzi tu o "prawo właściciela do dysponowania swoim browarem", a o prawo właściciela do wprowadzania nowych produktów na rynek. To, że ty chcesz, aby Sulimar robił tylko dobre piwa nie oznacza, że jego właściciele też tylko tego chcą. I o to mi właśnie chodzi; bezsensowne bicie piany, że Sulimar wypuszcza "napój na bazie piwa".
                    Do tej pory nie mieliście pretensji o istnienie ścierowatych 8-9% mózgotrzepów Kipera na "Liście Piw". Nagle zrobiło się wielkie halo, bo dodali do tych samych mózgotrzepów aromat, aspartam, barwnik i rozlali do szampanówek?
                    Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                    Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                    Comment

                    • żąleną
                      Sojowe Oddziały Bojowe
                      • 01-2002
                      • 13239

                      #85
                      Ok, ale powiedziałem, czego bym chciał, a nie, co mają produkować. Nie próbuję zarządzać Sulimarem na odległość, mówię tylko na czym mi zależy.

                      Szczerze mówiąc, sam nie wiem, dlaczego akurat ten temat tak się rozbuchał. Może po prostu co jakiś czas musi się przelać - w oczekiwaniu na nadejście mitycznej kultury piwnej wytrzymujemy wszystkie te wynalazki, aż raz na jakiś czas coś puszcza.

                      Comment

                      • Marusia
                        Senior
                        • 02-2001
                        • 20211

                        #86
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                        Szczerze mówiąc, sam nie wiem, dlaczego akurat ten temat tak się rozbuchał. Może po prostu co jakiś czas musi się przelać - w oczekiwaniu na nadejście mitycznej kultury piwnej wytrzymujemy wszystkie te wynalazki, aż raz na jakiś czas coś puszcza.
                        Coś w tym jest. Sama nie wiem, ile jeszcze miodowych, szoko i truskawek wytrzymam
                        www.warsztatpiwowarski.pl
                        www.festiwaldobregopiwa.pl

                        www.wrowar.com.pl



                        Comment

                        • Mason
                          Senior
                          • 02-2010
                          • 3280

                          #87
                          I malin . Kormoran już się odgraża, że zrobi piwo malinowe
                          JEDNO PIVKO NEVADI!

                          Comment

                          • darekd
                            PremiumUżytkownik
                            • 02-2003
                            • 12205

                            #88
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
                            Piszesz Darku, że Sulimar chce siadać na dwóch krzesła naraz. Mniejsza o odpowiedni dobór słów, ja w działaniach Sulimaru widzę dywersyfikację źródeł dochodu. Może się to wam nie podobać. Ale podejmowanie akcji pt.: "Bojkot Sulimaru" jest śmieszne; zwłaszcza, że ta firma służy do zarabiania pieniążków, a nie przymilania się garstce oszołomów.
                            Jednym tchem zaliczyłeś mnie do zwolenników bojkotu. Gwoli ścisłości - nie wzywam do bojkotu. Jeśli coś mi nie smakuje, to nie piję. Dla mnie to dziwne jak jedna firma z jednej strony chce robić produkt luksusowy, z drugiej tandetę. I jak słusznie zauważyłeś może mi się to nie podobać ale nad Sulimarem nie ronię łez. Najbardziej ich cenię za import piw browaru Engel a propos czy jeszcze je sprowadzają?

                            Comment

                            • ART
                              mAD'MINd
                              • 02-2001
                              • 23805

                              #89
                              Mi jest właściwie obojętne co ten producent zrobi z brzeczką, syropem glukozowym, enzymami, aspartamem i lemoniadą. Mnie irytuje to, że nie ma własnych pomysłów i korzysta z tanich chwytów opartych na ordynarnym plagiacie (tu wizualnym). Jeśli to miał być taki produktowy żart i puszczenie oka do klienta Corneliusa, to Sulimarowi zdecydowanie nie wyszedł.
                              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                              Comment

                              • Gringo
                                Senior
                                • 07-2007
                                • 2151

                                #90
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
                                Ale podejmowanie akcji pt.: "Bojkot Sulimaru" jest śmieszne; zwłaszcza, że ta firma służy do zarabiania pieniążków, a nie przymilania się garstce oszołomów.
                                Przedsiębiorstwo PINTA oczywiście powstało po to aby przymilić się garstce oszołomów a nie zarabiania pieniążków ? No to jestem tym oszołomem.

                                To jest mój bojkot i mam prawo szerokim łukiem omijać produkty Sulimaru a także wśród znajomych wydać swoją opinię o poszczególnych browarach.
                                Może mój jeden głos nic nie znaczy ale wtedy można się zastanowić po co chodzimy na wybory parlamentarne.

                                Sulimarowi życzę oczywiście sukcesów finansowych, ale bez udziału mojego portfela. Oni już wyszli z ofertą portfolio do swoich konsumentów. Jacy konsumenci, takie portfolio.


                                Last edited by Gringo; 29-09-2011, 07:01.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎