Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pytanie o szyszki i granulat

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Sokół83
    szynkarz
    • 12-2004
    • 1598

    Pytanie o szyszki i granulat

    Kiedy zaczęto stosować w Polsce granulat chmielowy (może nawet ktoś wie kto pierwszy zastosował) i kiedy ostatecznie zaprzestano stosować szyszki (może ktoś wie kto ostatni)? Oczywiście wyłączając browarnictwo domowe
    Z INNEJ BECZKI

    www.fotopolska.eu
  • delvish
    Senior
    • 11-2004
    • 3508

    #2
    A zaprzestano?
    "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
    (Frank Zappa)

    "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23805

      #3
      A gdzie zatem w Polsce rzuca się jeszcze szyszki do gara?
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23805

        #4
        Wg mojej wiedzy żaden komercyjny browar w Polsce nie korzysta z szyszek. Wyjątkiem może być sporadyczne ich wykorzystanie w minibrowarach restauracyjnych, ale szczerze wątpię. Podobnie jest w Czechach. Tam mam wrażenie że jeszcze intensywniej niż w Polsce korzysta się z ekstraktów chmielowych (choć może to wynikać po prostu z większych dawek).
        Last edited by ART; 08-10-2011, 15:56.
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • Kemp
          Senior
          • 03-2002
          • 357

          #5
          Tak trochę historycznie pojadę, w 1999 r. w olsztyńskim śp. Jurandzie wycięto z instalacji odchmielacz i pojawiły sie ekstrakty i granulaty goryczkowe oraz granulaty aromatyczne.
          Kemp

          Comment

          • delvish
            Senior
            • 11-2004
            • 3508

            #6
            Miałem na myśli właśnie browary restauracyjne. Mam wrażenie, że gdzieś w Prasówce czytałem, że ktoś tam u nas dorzuca szyszki, ale nie byłem pewien. Stąd moje pytanie.
            Last edited by delvish; 09-10-2011, 18:43.
            "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
            (Frank Zappa)

            "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎