Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jakie piwo musze sprobowac ?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Swaroga
    Senior
    • 10-2011
    • 115

    Jakie piwo musze sprobowac ?

    Czesc.

    Glupi tytul, wiem ale musze zwabic kilku amatorow piwa bo mam male pytanie.

    To moj pierwszy "post" na tych forach wiec sie przedstawie po krotce : od kiedy zaczalem piwo pic to mieszkam w Brukseli. Jestem naprawde wielkim fanem piwa i mam szczescie bo Belgia jest krajem ze wspaniala piwna tradycja. Wracam do pytania : mam przyjaciela z Polski, ktory bedzie mnie odwiedzal na swieta i obiecal mi troche miejsca w swojej walizce na 2 lub 3 butelki piwa. Wiec : Jakie piwo powinien mi przywiezc ???


    Moj przyjaciel jest z Gdanska wiec potrzeba bedzie mi rowniez jakiegos latwo dostepnego piwa w Gdansku.

    Prosze o szybka pomoc.



    PS : prosze sie powstrzymac z propozycjami typu "Tyskie" , "Warka" . Jezeli masz mi zaproponowac industrialne piwo to solidnie zmotywuj twoja sugestie.
    Moje przygody piwne w Belgii relacjonuje na stronie FB : Hopester
    https://www.facebook.com/hipester
    Spis i opis piw, które miałem okazje spróbować :
    www.ratebeer.com/user/137460/
  • Seta
    Piję piwo
    • 10-2002
    • 6964

    #2
    Drzewo do lasu ma wozić? Mieszkać w Belgii i sprowadzać polskie piwo - można? Można!
    Poproś go o Pintę - polecam zwłaszcza Psze Koźlaka, Atak chmielu, ewentualnie Pierwszą Pomoc lub Jak w dym.
    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

    Comment

    • Cooper
      Senior
      • 11-2002
      • 6055

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Swaroga Wyświetlenie odpowiedzi
      prosze sie powstrzymac z propozycjami typu "Tyskie" , "Warka" .
      Akurat Tyskie to z pewnością bez większego problemu można kupić w Brukseli. Warka też pewnie by się znalazła w jakimś ichniejszym sklepie z piwami świata.
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • pioterb4
        Senior
        • 05-2006
        • 4322

        #4
        PInta, z uwzględnieniem szcczególnym Ataku Chmielu, Jak w dym, Ala Grodziskiego, Odsieczy Wiedeńskiej i Wesołcyh Świąt. Do tego pronuję Żytnie z Konstancina i Mastne Brackie.

        Comment

        • Seta
          Piję piwo
          • 10-2002
          • 6964

          #5
          Podeślij kumplowi tego linka: http://www.browar.biz/forum/forumdisplay.php?f=306
          Ewentualnie tego: http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=95770
          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

          Comment

          • wpadzio
            Senior
            • 06-2011
            • 2645

            #6
            A ja bym do Pint dorzucił jeszcze Ambera Naturalnego i Orkiszowe lub Warnijskie z Kormorana.
            Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
            Serviatus status brevis est
            3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13950

              #7
              No skoro z Gdańska, to warto by coś lokalnego, zatem Amber i Gościszewo.
              Nie napisałeś jakie piwa lubisz, więc cieżko tak w ciemno coś zaproponować, no ale skoro tak, to:
              - Gościszewo Naturalne niefiltrowane (o ile w sklepie i w domu do wyjazdu jest w lodówce), ew. wersja filtrowana lub Rycerz
              - Amber: Remus (zwykłe sesyjne piwo za niewielkie pieniądze), lub zaproponowany już Naturalny. Premiumowych nie warto, no chyba że Granda.
              W Gdańsku do kupienia są też piwa z minibrowaru Kowal z Koszalina. I to jest dobra alternatywa.
              Można by też Ciechana Wybornego, ale warki bywają nierówne.
              Last edited by Pendragon; 18-12-2011, 16:48.

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • alterbeer
                Senior
                • 09-2011
                • 138

                #8
                Piw górnej fermentacji ma w Belgii pod dostatkiem, ja bym raczej za baltic porterami optował

                Comment

                • Swaroga
                  Senior
                  • 10-2011
                  • 115

                  #9
                  Dziekuje za odpowiedzi. Wszystkie te piwa bym chetnie sprobowal. Personalnie to lubie bardzo ostatnio amerykanskie chmiele, ktore coraz czesciej uzywaja mikro browary europejskie ale jezeli chodzi o moje gusta to nie sa wazne bo lubie przede wszystkim probowac.

                  Nastepnie jest problem dostepnosci tych piw : nie moge pytac sie mojego kumpla zeby jezdzil za moim piwem. Jest jakis sklep w trojmiescie z tymi wszystkimi piwami ?
                  Moje przygody piwne w Belgii relacjonuje na stronie FB : Hopester
                  https://www.facebook.com/hipester
                  Spis i opis piw, które miałem okazje spróbować :
                  www.ratebeer.com/user/137460/

                  Comment

                  • Seta
                    Piję piwo
                    • 10-2002
                    • 6964

                    #10
                    Zajrzałeś do pierwszego linka, który Ci wkleiłem?
                    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                    Comment

                    • Swaroga
                      Senior
                      • 10-2011
                      • 115

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                      Akurat Tyskie to z pewnością bez większego problemu można kupić w Brukseli. Warka też pewnie by się znalazła w jakimś ichniejszym sklepie z piwami świata.
                      Tak, w "Delirium café" maja wybor ponad 2000 piw w tym kilka polskich. W prawie kazdym pakistanskim "nocnym" znajdzisz kilka puszkowych standardow polskich. Oprocz tego sa sklepy polskie gdzie czasami mozna trafic jakies butelkowe : Lomza, Perla, Zywiec (nawet portera znalazlem) Tyskie etc ....
                      Moje przygody piwne w Belgii relacjonuje na stronie FB : Hopester
                      https://www.facebook.com/hipester
                      Spis i opis piw, które miałem okazje spróbować :
                      www.ratebeer.com/user/137460/

                      Comment

                      • Swaroga
                        Senior
                        • 10-2011
                        • 115

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                        Zajrzałeś do pierwszego linka, który Ci wkleiłem?
                        Wybacz, mialem mnostwo ongletow na wyszukarce i pominalem twoj pierwszy link. Zainteresowal mnie przede wszystkim ten drugi. Dziekuje bardzo za informacje.
                        Moje przygody piwne w Belgii relacjonuje na stronie FB : Hopester
                        https://www.facebook.com/hipester
                        Spis i opis piw, które miałem okazje spróbować :
                        www.ratebeer.com/user/137460/

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎