Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Polskie piwo - biografia, Marcin Jakub Szymański, wyd. Fronda

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wasyll
    Senior
    • 09-2008
    • 1823

    Polskie piwo - biografia, Marcin Jakub Szymański, wyd. Fronda

    Czy ktoś czytał i może się wypowiedzieć na temat tej książki?

    Tutaj link:

    Od debiutu w 1994 roku aż po dzień dzisiejszy wydawnictwo Fronda wydaje nietuzinkowe książki w trzech głównych kategoriach: publicystyka konserwatywno–prawicowa, książki historyczne, literatura katolicka.
    www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!
  • Piwowar
    Senior
    • 05-2001
    • 2542

    #2
    Rysunek otwartych kadzi warzelnych trochę mnie odstraszył, ale i tak będę musiał to kupić.
    Archiwum piwne

    Poznaj
    http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
    Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
    Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

    Comment

    • concerto
      Senior
      • 09-2003
      • 859

      #3
      Czytałem.

      Generalnie najmocniejszą stroną książki są badania osobiste autora, kwerenda w dokumentach. Można sporo poczytać o okresach w polskim piwowarstwie, kiedy dominowały browary szlacheckie, a kiedy mieszczańskie, jaki browar do jakiej rodziny należał i ile procent piwa danego zaboru produkował.

      Najsłabsza część to czasy współczesne bo wydaje się, że za dużo tu obiegowych legend i komunałów. I smaczek dla browarbizów. Kopyr został tam nazwany bodaj "znakomitym krytykiem piwnym i publicystą". Czy jakoś tak
      "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

      Comment

      • wasyll
        Senior
        • 09-2008
        • 1823

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika concerto Wyświetlenie odpowiedzi
        Czytałem.
        Polecasz? Rzetelnie napisana? Bo na jakichś księgarniowych forach, czy też opisach to lecą same 5/5.

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika concerto Wyświetlenie odpowiedzi
        Kopyr został tam nazwany bodaj "znakomitym krytykiem piwnym i publicystą". Czy jakoś tak
        No tak, bożyszcze internetów
        www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9729

          #5
          Teraz trochę za późno, ale czemu ktoś nie pomyślał, żeby koszulki zlotowe zrobić z wizerunkiem Kopyra . No, ale w sumie musiałby się zgodzić... .

          Żeby nie było OT - jak gdzieś spotkam tę książkę tak, żeby ją było można przejrzeć, to może i kupię. Kota w worku (nawet w worku jęczmienia ) - niekoniecznie.

          Comment

          • concerto
            Senior
            • 09-2003
            • 859

            #6
            Dam wam radę - życiową. Książka jest dostępna za darmo w aplikacji Legimi.

            Darmowość polega na tym, że musicie znaleźć bibliotekę ( publiczną ), która dysponuje pulą darmowych kodów do Legimi na rok.

            Ściągacie apkę i ściągacie książkę. Ja tak właśnie to przeczytałem. Wadą jest to, że graficzne elementy są dostępne w uboższej formie.

            Czy polecam- generalnie tak, z powodów podanych w pierwszym wpisie. Autor przejrzał archiwa - z tego co pamiętam w Białymstoku. Czy bym kupił - hmmm. Niekoniecznie.
            "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

            Comment

            • wasyll
              Senior
              • 09-2008
              • 1823

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika concerto Wyświetlenie odpowiedzi
              Dam wam radę - życiową. Książka jest dostępna za darmo w aplikacji Legimi.
              Ja akurat zwolennikiem e-książek pod żadną postacią nie jestem, męczy mnie takie czytanie. Książka to książka, a tą można już za 30pln dostać więc dużo chyba stracić nie można.

              Dzięki za odpowiedzi
              Last edited by wasyll; 02-09-2018, 15:14.
              www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

              Comment

              • Piwowar
                Senior
                • 05-2001
                • 2542

                #8
                Ja również potrzebuję co najmniej trzy egzemplarze, takie które można wziąć do ręki.
                Archiwum piwne

                Poznaj
                http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

                Comment

                • concerto
                  Senior
                  • 09-2003
                  • 859

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wasyll Wyświetlenie odpowiedzi
                  męczy mnie takie czytanie.

                  Też tak kiedyś myślałem, ale teraz doceniam zalety. Np. dźwiganie plecaka z książkami też męczy. A to masz zawsze pod ręką ( np. w kolejce w sklepie ) i nic nie waży.

                  Zawsze można ściągnąć, przejrzeć i kupić jak spełni oczekiwania.

                  A co do meritum: z tego co pamiętam autor jest historykiem i takie podejście widać. To ma zalety bo podaje sporo faktów, statystyk. Ale z drugiej strony mam wrażenie jest człowiekiem w światku piwnym trochę z zewnątrz ( albo świeżym entuzjastą ) i pewna suchość w pisaniu o samym piwie jest widoczna- szczególnie, jak mówiłem, gdy pisze o czasach nam bliskich. Np. dużą atencją darzy Bielkówek, co trochę już się zdezaktualizowało co do bieżącej produkcji przecież.
                  Last edited by concerto; 04-09-2018, 13:29.
                  "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

                  Comment

                  • Piwowar
                    Senior
                    • 05-2001
                    • 2542

                    #10
                    Poczytamy zobaczymy. Mnie osobiście drażni nieznajomość procesu produkcji piwa. Autor takiej książki powinien znać różnicę pomiędzy kadzią warzelną, a zbiornikiem fermentacyjnym.
                    Archiwum piwne

                    Poznaj
                    http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                    Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                    Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

                    Comment

                    • pizmak666
                      Senior
                      • 12-2006
                      • 1898

                      #11
                      Piwowar, dziękuję za pomoc w decyzji o zakupie
                      „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

                      "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

                      Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

                      Comment

                      • Piwowar
                        Senior
                        • 05-2001
                        • 2542

                        #12
                        Ja jestem zdania że z każdej książki można wyciągnąć coś dla siebie, a kupić muszę, bo mam bibliotekę.
                        Archiwum piwne

                        Poznaj
                        http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                        Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                        Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

                        Comment

                        • Cooper
                          Senior
                          • 11-2002
                          • 6055

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wasyll Wyświetlenie odpowiedzi
                          Ja akurat zwolennikiem e-książek pod żadną postacią nie jestem, męczy mnie takie czytanie. Książka to książka, a tą można już za 30pln dostać więc dużo chyba stracić nie można.
                          E-książki nie postawisz grzbietem na półce wraz z innymi by kozaczyć znajomym jakim jesteś omnibusem.
                          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                          Comment

                          • wasyll
                            Senior
                            • 09-2008
                            • 1823

                            #14
                            To jest tak oczywiste, że nawet nie chciałem o tym wspominać
                            www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                            Comment

                            • concerto
                              Senior
                              • 09-2003
                              • 859

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piwowar Wyświetlenie odpowiedzi
                              mam bibliotekę.
                              Brzmi wieloznacznie. W sensie taką jak ja ( regały z książkami ), czy jesteś bibliotekarzem?
                              "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎