Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

od BOHRISCHA do BOSMANA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ARTHUR
    Senior
    • 07-2004
    • 2338

    od BOHRISCHA do BOSMANA

    Właśnie została wydana książka 160 Lat Szczecińskiego Bosmana.
    Dużo zdjeć,ilustracje,kapsle-nie wszystkie?podsatwki,etykiety,szklanki,kufle,pokale ,reklamy piwne z logo Bosmana,a także cała Historia Browaru jest opisana wraz ze zdjęciami.

    Lepsze wydanie więcej gadżetów Birofilistychnych,niz to miało miejsce tez w książce o Bosmanie na 150 Lecie.

    Warta uwagi-polecam ja wszystkim.

    Dostępna jest w księgarniach w Szczecinie,cena tej książki wynosi 45zł.
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    #2
    Napisz proszę kim jest autor, kto jest wydawcą i takie tam szczegóły
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • mbedz
      Junior
      • 06-2008
      • 25

      #3
      To może ja uzupełnię:
      Wydawnictwo Walkowska, wydanie 2008, 190 stron, oprawa miękka
      okładka wygląda tak:
      Last edited by ART; 20-05-2010, 22:21.

      Comment

      • brzeczka
        Senior
        • 12-2003
        • 373

        #4
        Redakcja książki: Szymon Jeż (pomysł, układ graficzny itp.), Tomasz Kaczmarski (do 1945), Leszek Siwecki (Bosman - czujne oko sponsora).
        W sprawę zamieszani są także Zbyszek Spunda (Zibi13?), Leszek Oczkoś (Leszek O), "Daro" z Polic, pośrednio Pivaria i Radek Kwiecień.
        Książka składa się z 2 części:
        do 1945 - tekst historyczny, dobór materiałów, skany wykonał Tomasz Kaczmarski, częściowo Pivaria i Beny; zdjęcia butelek głównie Leszek O, ale także Jeż i Kaczmarski
        po 1935 - ops do zdjęć: Tomasz Kaczmarski, zdjęcia archiwalne pochodzą z albumu rodzinnego państwa Pierackich, etykiety - Zbyszek Spunda i "Daro", pozostałe materiały chyba Leszek Siwecki.

        Jak zawsze w część tekstową zamieszany został Andreas Urbanek (Piwowar), za co bardzo dziękuję.

        Gdybym kogoś pominął, to przepraszam.

        Przy okazji mam prośbę: w książce brak jest etykiet z lat 40- i 50-tych i starych podkładek, ja osobiście nie miałem na to wpływu, ale pomału rodzi się nowy projekt i prosiłbym chętnych posiadaczy o udostępnienie skanów najstarszych etykiet powojennych (przedwojennych też) i wafli - każdy darczyńca zostanie ujęty na liście napewno.
        opracowanie Tomasz Kaczmarski Szczecin

        Comment

        • brzeczka
          Senior
          • 12-2003
          • 373

          #5
          13.01 br w PR Szczecin w ramach cyklu "Szczecin we wtorek" odbyła się audycja poświęcona niniejszej książce - podobno jest do pobrania na stronie radia.
          opracowanie Tomasz Kaczmarski Szczecin

          Comment

          • pivaria
            Senior
            • 03-2001
            • 1538

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika brzeczka Wyświetlenie odpowiedzi
            Tomasz Kaczmarski, częściowo Pivaria (...) Andreas Urbanek (Piwowar)
            Jakoś tak głupio mi się zrobiło, że wszyscy mają nazwiska, a ja nic(k).
            "pivaria"=Krzysztof Żurawski
            PIVARIA - Z MIŁOŚCI DO PIWA!
            www.pivaria.pl
            https://www.facebook.com/pages/Pivar...72566796087490

            Comment

            • skitof
              Senior
              • 11-2007
              • 2478

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika brzeczka Wyświetlenie odpowiedzi
              13.01 br w PR Szczecin w ramach cyklu "Szczecin we wtorek" odbyła się audycja poświęcona niniejszej książce - podobno jest do pobrania na stronie radia.
              Szukałem, ale nie znalazłem. Jak masz dokładne namiary, to wklej link.

              Comment

              • beny
                Senior
                • 03-2001
                • 984

                #8
                czy zamieszani w tworzenie - dostaną numer autorski czy mają sobie nabyć własnymi nakładami

                a co to za nowy pomysł kolejna książka o browarach szczecinskich - chętnie pomogę materiałami kolekcjonerskimi ale najpierw chciałbym dostać nagrodę za poprzednią pomoc :P
                Z piwnym pozdrowieniem
                Radosław Kwiecień

                http://npn.mybrute.com/ - skop mi tyłek :P

                Comment

                • brzeczka
                  Senior
                  • 12-2003
                  • 373

                  #9
                  Beny proszę na pocztę prywatną.
                  Co od radia, to popytam gdzie to jest, bo sam też nie mogłem znaleźć, ale słuchałem u znajomego - dam znać.
                  opracowanie Tomasz Kaczmarski Szczecin

                  Comment

                  • mbedz
                    Junior
                    • 06-2008
                    • 25

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
                    Szukałem, ale nie znalazłem. Jak masz dokładne namiary, to wklej link.


                    źródło: sedina.pl - Portal Miłośników Dawnego Szczecina

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎